Celebrity

17. března 2023 00:05

David Laštovka

Tajemství Jitky Molavcové: Proč se vzdala dítěte a jakou bolest zažívá v současném vztahu

Soukromí herečky a zpěvačky Jitky Molavcové, která slaví 73. narozeniny, je tak trochu zahaleno tajemstvím. Novinářům ochotně odpovídá na otázky týkající se své profese, na témata ohledně lásky a partnerů se bavit odmítá. Držitelka Thálie za celoživotní mistrovství v oboru muzikál to v životě rozhodně neměla jednoduché.

Velkou láskou Jitky Molavcové byl o devět let starší spisovatel Jan Petráň, který měl z předchozího vztahu syna a další dítě už nechtěl. Ona jeho přání respektovala, a tak se vlastních potomků nikdy nedočkala. Manželství trvalo třicet let, pak se jejich cesty definitivně rozešly.

Přečtěte si také: Tajemství herečky Zlaty Adamovské. Petra Štěpánka jí předpověděla kartářka

Důvodů bylo několik, přestali si rozumět, odcizili se. V životě Jitky se objevil nový muž, herecký kolega, znamenitý recitátor s charismatickým hlasem, vdovec po slavné atletce Jarmile Nygrýnové Alfred Strejček. Okouzlil ji svoji noblesou a spojily je rovněž společné záliby, podobné vidění světa i smysl pro humor.

Partner ochrnul, onemocněl vzácnou chorobou

Před šesti lety však Strejčka náhle postihla vážná nemoc. Onemocněl vzácnou chorobou, které se zkráceně říká GB syndrom, postihující nervovou soustavu. V ČR se s ní léčí pouze sto lidí. Ochrnul, dlouhé měsíce byl odkázán na přístroje a lékaři mu nedávali šanci na přežití. „Jako každý podvečer jsem si šel zaběhat, v noci mě začalo brnět celé tělo a ráno už jsem nebyl schopný pohybu,“ popsal Alfred Strejček pro web Prima Ženy. Lékaři ho ihned uvedli do umělého spánku a nadopovali různými psychofarmaky. Několik dlouhých měsíců nemohl dýchat a byl napojený na ventilátor. Rodině a Jitce dokonce bylo oznámeno, že jeho stav je kritický a patrně nepřežije.

Alfred si svůj život nakonec dokázal vybojovat, ale zůstal ochrnutý, upoután na invalidní vozík a odkázaný na pomoc druhých. „V těch nejtěžších chvílích mi byla největší oporou rodina, Jitka... Spousta přátel, co za mnou chodila nebo mi posílala vzkazy,“ prozradil Strejček. Od chvíle, co ho nemoc postihla, se domů nevrátil. Pobývá v sanatoriu Charlotta, kde má veškerý servis a podmínky k nezbytné rehabilitaci. Jitka ho chodí pravidelně navštěvovat.

Čtěte také: Osudy představitelek nejslavnějších princezen. Co dnes dělá Adélka nebo Bosana?

S Jiřím Suchým jen přátelé, nebo milenci?

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslovou školu grafickou. Její umělecká kariéra odstartovala v roce 1970 díky celostátní pěvecké soutěži Talent, kterou vyhrála s písní Hany Hegerové Lásko má. O pár měsíců později se zúčastnila konkurzu do divadla Semafor, kterým prošla a následně se stala jednou z hlavních ženských tváří souboru. Zpočátku zpívala v originále především francouzské šansony, poté vytvořila nezapomenutelnou dvojici s Jiřím Suchým. Přestože se šuškalo, že jeden čas byl jejich vztah více než jen pracovní, oba shodně tvrdili, že byli partnery vždycky jen a pouze na jevišti nebo před kamerou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.