Výživový poradce Petr Havlíček: Jídlo je pozitivní emoce. Někdy ta jediná v životě

Máme rádi Česko VIII (9) – Jídlo je emoce

Známý odborník na jídelníčky a zdravou životosprávu Petr Havlíček tvrdí, že jídlo je emoce. A to velmi pozitivní. Ve slavné zábavné show navíc přítomné rozesměje komentářem, že kolikrát máme v životě tak málo radosti, že nám zůstává už jen to jedení. Co asi zkušený poradce řekne na netradiční recept Kateřiny Kairy Hrachovcové? Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Výživový specialista Petr Havlíček se již mnoho let snaží i prostřednictvím televizních obrazovek lidi naučit, jak se správně stravovat a využít stravu tak, aby tělu přinášela co největší užitek a upevňovala jejich zdraví, ne ho podlamovala. I proto byl součástí pořadů Jste to, co jíte a Souboj v těžké váze, v nichž se snažil osobám s nadváhou pomoci zhubnout a ukázat jim cestu k jinému a lepšímu životnímu stylu spolu s Kateřinou Cajthamlovou, která nedávno čtenářkám webu Prima Ženy poradila, jak rychle zhubnout do plavek.

V oblíbeném pořadu sice Havlíček souhlasí s moderátorem Liborem Boučkem, jenž sám sebe označuje za „lipotypa“, že by se mu zřejmě zdravá strava lépe propagovala v jiné zemi než v České republice, které se údajně přezdívá „porkistán“ – stát vepřového masa, nicméně narodil se zde, a proto šíří osvětu v našich končinách. Pro českou zálibu v obžerství má zajímavé vysvětlení: „Jídlo je emoce. A to velmi pozitivní emoce. Mám někdy pocit, že kolikrát ta radost v životě taková není, tak nám dost často zůstává to žrádlo. A ve vyšším věku už jenom to žrádlo,“ směje se Havlíček.

Netradiční recept Kateřiny Kairy Hrachovcové

Za pravdu mu dává i kapitán jeho týmu Jakub Prachař, který se rozpovídá o tom, jaké pocity v něm vyvolává otevření vepřové konzervy. To herečka Kateřina Kaira Hrachovcová se v show Máme rádi Česko, kterou uvidíte v pátek večer na Primě, podělí o originální recept s tureckou kávou. „No ale schválně, jestli třeba vy to takhle neděláte v nějaké restauraci,“ obrátí se na spoluhráče a gastronomického poradce Romana Vaňka.

Jak vidno, Vaňka tento postup přípravy jedinečného pudingového dortu nijak nenadchl, což je zřejmé z jeho vyděšené reakce: „Ježišimarja, vy jste malinkatá ďáblice.“ Hrachovcová si ale stojí za svým. „Je to vynikající! Dobrou chuť,“ zakončuje své kulinářské okénko. Třeba receptem zaujme kapitána svého týmu, čerstvého ženáče a nastávajícího otce Vojtěcha Kotka nebo spoluhráče Ondřeje Havla. Proti nim se v zábavné soutěži po boku Jakuba Prachaře postaví kromě Havlíčka herečka Vanda Chaloupková a zpěvačka Lenka Nová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.