zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Lékárnice radí: Na podzim doporučuji zvýšit příjem vitaminu C a zkusit vitální houby

Lékárnice radí: Na podzim doporučuji zvýšit příjem vitaminu C a zkusit vitální houby
Autor: archiv Mgr. Petry Novákové Lékárnice radí: Na podzim doporučuji zvýšit příjem vitaminu C a zkusit vitální houby
Anna Kopečková , Vydáno: 13.10.2020
Chřipka nebo nachlazení přicházejí každým rokem a letos je očekáváme s ještě většími obavami. Jak je včas zastavit? A jde skutečně efektivně posílit imunitu? Nejen na to jsme se zeptali magistry farmacie Petry Novákové z lékárny Těšnov.

reklama

  • Všichni víme, že pro udržení silné imunity je důležitá zdravá a vyvážená strava, dostatek pohybu a spánku. Měli bychom ještě k tomu brát nějaké doplňky stravy? A jaké?

Posilovat imunitu je v tomto podzimním období opravdu velmi nutné. Kromě vyvážené stravy, dostatku pohybu a spánku je dobré si v lékárně koupit multivitaminy, na trhu jsou různé druhy, nebo zvýšit dávku vitamínu C, který můžeme kombinovat s kapkami Echinacea. Velmi účinné jsou také tablety obsahující vitální houby Reishi a Shitake. Po dobu jejich užívání se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C, a to buď ve formě extraktu z brazilské třešně Aceroly, nebo jen zvýšením příjmu ovoce a zeleniny.

VÍTE, KDE HLEDAT VITAMIN C? BUDETE PŘEKVAPENI!

  • Jak to udělat, aby děti, které chodí do školky nebo školy, nebyly hned s příchodem podzimu nemocné? Jak nejlépe posílit imunitu u nich? 

Pro posílení imunity dětí hlavně před nástupem do škol a školek je jedním z řešení pravidelné užívání vitálních hub, jejichž účinky jsou potvrzeny nejen tradiční čínskou medicínou, ale také moderními vědeckými studiemi. Velmi oblíbený je čínský dračí sirup vhodný především pro malé děti, které nejsou schopné polykat tabletky. Jeho účinky na zvýšení obranyschopnosti těla spočívají v kombinaci bylinek a vitálních hub, obsahuje houby Cordyceps, Reishi, dále Echinaceu a přírodní Acerolu. Druhým z přípravků jsou želatinové kapsle obsahující kombinaci medicinálních hub a Aceroly, které jsou vhodné pro větší děti i dospělé. Kapsle obsahují stejně jako sirup houby Cordyceps a Reishi a navíc i houby Shitake a Agaricus. Dále v naší lékárně doporučujeme sirup s obsahem Imunoglukanu v kombinaci s vitamínem C.

JAK POSÍLIT DĚTSKOU IMUNITU? VSAĎTE NA ČÍNSKOU MEDICÍNU A ADAPTOGENY

  • Jedním z nejdůležitějších orgánů pro budování imunity jsou střeva, přesněji střevní mikroflóra. Je tedy dobré doplňovat dětský jídelníček i o probiotika a prebiotika?

Pro imunitu je důležité, aby střevní mikroflóra byla osídlena správnými probiotickými bakteriemi. Kromě jídelníčku, který má být bohatý na mléčné výrobky, například jogurty, bych v tomto období doporučila probiotika doplňovat. V lékárně jsou ve formě kapek, sirupů i tablet.

  • Zajímavý je pohled čínské medicíny. Co je podle ní vhodné dělat na podzim?

V naší lékárně máme čínskou medicínu, která se nám velmi osvědčila. Velmi účinná je například jednoduchá směs, která obsahuje pouze bylinky a jmenuje se YU PING FENG WAN – Odolnost ebenového větrolamu. Stabilizuje povrch těla, aby nemohly patogeny vnikat dovnitř. Slovy západní medicíny zvyšuje odolnost organismu. Používá se jako prevence a léčba běžných nachlazení, chřipky, chronické rýmy, sinusitidy, zánětu průdušek. Dalším přípravkem, který je vhodný pro osoby přecitlivělé na chlad, je GUI ZHI TANG WAN – Skořicovníková směs, která obsahuje skořici a zázvor. Ihned po prochladnutí se může polknout až 4x denně 25 kuliček. Směs prohřeje a pomůže uvolnit ztuhlé svaly, v nichž se usadil chlad, pomáhá v počátcích nachlazení, kdy ještě člověk nemá vysokou teplotu.

PODZIM PODLE ČÍNSKÉ MEDICÍNY: STAREJTE SE O SVOU SLEZINU

  • Co byste mi doporučila, když na sobě pozoruji první známky nachlazení, ale potřebuji být fit?

Jakmile pozoruji známky nachlazení, začnu pít bylinky, zvýším dávku vitamínu C  a začnu užívat tablety obsahující japonskou houbu Shitake.

24HODINOVÝ PLÁN, JAK SE ZBAVIT NACHLAZENÍ

  • Máte nějaký svůj osobní tip, jak i přes nevlídné podzimní počasí a útočící viry zůstat pokud možno zdravá?

Vyvážená strava, dostatek pohybu a spánku, zvýšit příjem vitaminu C a začít užívat některý z doplňků stravy obsahující medicinální houby, případně i přírodní vitamin C.

  • Jak poznat obyčejné nachlazení od koronaviru?

Příznaky nachlazení a koronaviru jsou podobné, liší se však tím, že u koronaviru jsou vysoké horečky, až 39 C, častá je dušnost, ztráta chuti, čichu. Společné příznaky jsou bolest v krku, svalů, kašel.

Nepodceňujte rýmu: Umíte ji odlišit od koronaviru? A víte, jak ji účinně léčit?

Nepodceňujte záněty dutin: Umíte je odlišit od koronaviru? A víte, jak je účinně léčit?

reklama

Související témata: jak posílit imunitu , silná imunita , koronavirus , chřipka , nachlazení , kašel , vitální houby , medicinální houby , reishi , shitake , Shiitaké , šitake , cordiceps , multivitamin , vitamin C

reklama

Přečtěte si také

reklama