Žena našla v bytě zbraně. Policii tvrdila, že neví, jak se tam dostaly

Policie v akci V (55) - Zbraně v bytě

Policisté dostali z dispečinku oznámení, že se mají vydat na adresu, na níž jistá paní Veselá údajně našla ve svém bytě zbraň. Oznamovatelka je prý v jednom úžasu a vůbec netuší, jak se tam pistole dostala. To ještě neví, že zbraní mají doma více.

Podobný nález si asi dokážeme představit na půdě nebo ve sklepě staré chalupy, ale v obývaném bytě panelového domu? Žena středních let, která na policii nález oznámila, už netrpělivě čeká na hlídku před domem. Cestou k bytu tvrdí, že neví, čí zbraň je, a že ji našla v zásuvce přímo v obývacím pokoji. Policisté se hned zajímají, jestli nepatří jejímu manželovi a zdali má zbrojní průkaz. Nemá.

Netrvá to dlouho a domů se z práce vrací manžel. Bude mít k nezvyklému nálezu logické vysvětlení? Muž vystupuje nejistě, chvílemi vystrašeně. Začne hlídce vyprávět o tom, že zbraň našel u svého otce, a protože se bál, aby si tatínek něco neudělal, přenesl ji domů.

Policisté jeho verzi moc nevěří a ještě se po bytě porozhlédnou. V zásuvce šatníku v ložnici objevují další pistoli – uzavřenou v kufříku i s náboji. „Kde ta se tady vzala?“ nevychází z údivu paní Veselá a manžel opět začíná s historkou, že i ta patří tátovi. To už se žena neudrží a zostra na manžela, který ji zřejmě doma chystá podobná překvapení častěji, udeří: „Ty ses snad už úplně zbláznil!“

Hlídka předá zbraň k expertize, aby se zjistilo, zda s její pomocí nedošlo ke spáchání trestného činu. Pan Veselý dále v případu z dokureality show Policie v akci trvá na tom, že zbraně jsou tatínkovy. Po chvíli se mu udělá špatně a jeho žena policistům sdělí, že manžel trpí schizofrenií. Přivolají mu rychlou záchrannou službu a vydají se případ došetřit ke zmiňovanému otci.

Co dělat, když najdete zbraň

Jak si v podobných případech poradit, najdete popsáno například na stránkách Ministerstva vnitra ČR. Podle nich je každý nálezce zbraně – ale i střeliva, munice anebo výbušniny – povinen neprodleně oznámit nález nejbližšímu příslušníkovi či útvaru policie nebo orgánu místní samosprávy, který toto oznámení předá nejbližšímu útvaru policie. S takovými nálezy rozhodně samostatně nemanipulujte, nikam je neodnášejte, a to ani tehdy, jste-li sami držitelem zbrojního nebo muničního průkazu.

Policisté musejí nalezenou zbraň zabezpečit a na půl roku uschovat. Během této doby se o ni může přihlásit majitel. Pokud tak neučiní, zbraň propadne do vlastnictví státu.

Sdílejte článek
Štítky policie FTV Prima zbraň manželé Ministerstvo vnitra České republiky Policie v akci docu reality kriminální případy dokureality

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.