Dnes je svátek nezadaných: Které celebrity jsou stále single?

Jestli jste nikdy neslyšeli o Dni nezadaných neboli Single Day, vězte, že vznikl v Číně původně jako Svátek mládenců, který postupně začaly slavit i svobodné ženy. Fakt, že připadá na 11. listopadu, není náhoda. Jedničky v datu totiž mají symbolizovat právě lidi, kteří nejsou ve vztahu, ale žijí sami. A možná se budete divit, kolik takových je i v řadách těch nejslavnějších celebrit.

Svátek nezadaných byl původně vytvořen jako protipól ke svatému Valentýnu. Jeho počátky se datují do roku 1993, kdy se single studenti univerzity v čínském Nanjingu rozhodli oslavit, že jsou bez partnerů. Přestože tento svátek v Číně nikdy nebyl oficiálně uznaný, jeho oslavy se v průběhu let začaly rozšiřovat po celé zemi.

Jeho význam rostl do takových rozměrů, až v roce 2009 přišel Jack Ma, podnikatel a majitel e-shopu Alibaba, jednoho z největších čínských gigantů na poli internetového nakupování, se zcela zásadním nápadem: proměnit Single Day v nákupní svátek a udělat z něj globální fenomén. Brzy se tak stal ekvivalentem k americkému Black Friday. Tak v USA neformálně nazývají pátek, který následuje po svátku Díkůvzdání, kdy se obchodníci v rámci marketingové akce snaží nalákat zákazníky na velmi nízké ceny.

Možná si říkáte, že oslavovat takovýto den je trochu smutné. Na světě ale existují lidé, kteří by s vámi nesouhlasili. Podle mnohých nezadaných žen a mužů totiž single život není vůbec k zahození. Naopak se sami cítí šťastnější než ve svých předchozích vztazích. A nemusíme jít zas až tak daleko, abychom vám ukázali pár příkladů, které znáte téměř všichni. Brad Pitt, Jennifer Aniston, Jim Carrey či Emma Watson. To je jen zlomek těch, kteří se po neúspěších v milostných vztazích a manželstvích rozhodli nehledat pravou lásku za každou cenu, ale trpělivě si na ni počkat.

Podívejte se v naší galerii na hvězdy showbyznysu, které jsou nezadané a mnohdy jim single život přináší více spokojenosti a štěstí než ten partnerský.

Sdílejte článek
Štítky Brad Pitt single vztah celebrita celebrity svátek Čína Jack Ma Jim Carrey nezadaní 11. listopadu Den nezadaných Single Day Den svatého Valentýna Jennifer Anistonová Alibaba Group Emma Watsonová Nanking

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.