Bláznivé Prostřeno! plné zmatků a trapasů. Soutěžící budou mít strach ze salmonely

Prostřeno! XXVI (20) - Syrová vejce nikdo nejí

Tento týden bude opravdu napínavý. V repríze oblíbeného pořadu se u ploten a hrnců sejdou účastníci z Pardubického kraje. Jak jim jejich snažení půjde od ruky? Komu se bude dařit, kdo nebude stíhat a kdo na co zapomene?

Reprízované kuchařské klání bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády. Nouze ale nebude ani o napětí. Jak děním zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava dobroty z quinoy? Kdo si tento úkol vychutná a vymazlí ho do detailu a kdo se mu věnovat nebude? A jak to celé ohodnotí ostatní? Sledujte Prostřeno! každý všední podvečer na prima+ a na Primě. Na premiérové díly se můžete těšit od 15. ledna.

Celní deklarant František (26) miluje asijskou kuchyni – a takové bude i jeho menu

Do pořadu se přihlásil sám, aby mohl zjistit, jaké to je stát před kamerami. Pokud by vyhrál, peníze by investoval do bytu nebo by jel na dovolenou. Pro své hosty si připraví hru ve stylu Máme rádi Česko. Těší se na vaření před televizními kamerami i na to, jaké hosty bude mít ve svůj den doma. František žije už čtyři roky s přítelem. Mezi jeho koníčky patří sport, vaření a pečení. Rád sleduje filmy a hraje počítačové hry. Pokud to jde, tráví čas se svojí rodinou. Menu chystal s přítelem, ale vařil ho už samozřejmě sám. František se nebál moderní kuchyně a vsadil na mangový salát s krevetami, dýňovou polévku, Bún bò Nam Bộ a cheesecake. Hosté jsou z asijské kuchyně a amerického dezertu nadšení a první večer plyne v příjemné atmosféře. Sledujte už v pondělí, jak milé bude přivítání a setkání.

Úterní večer bude patřit Nikole (24), která je velice aktivní – kromě studia i pracuje

Je svobodná a bezdětná. Do pořadu ji přihlásila její kamarádka, protože si myslí, že Nikola umí dobře vařit. Pokud by vyhrála, jela by na dovolenou. Budou se číst filmové hlášky po inhalaci helia. Nikola ráda chodí na procházky, plave a jezdí na kole. Tráví čas s přáteli u dobrého jídla a kávy. S radostí vaří pro rodinu a kamarády. Má ráda téměř vše – není v jídle moc vybíravá. Mezi její oblíbené pokrmy patří špagety carbonara. Účinkováním v pořadu chce vystoupit z komfortní zóny. Jak se jí podaří vyrovnat se stresem v kuchyni? Nikola sází překvapivě na českou kuchyni. Připraví ji ale v moderním podání, když slibuje slaninové rolky s vajíčkovou náplní, pečivo, hovězí vývar s masem a nudlemi, vepřovou panenku, gratinované brambory a pepřovou omáčku a dortík s krémem. Na papíře zní menu lákavě, ne všechno se ale povede připravit a hlavně dochutit podle očekávání. Zachrání večer heliová zábava? To vše zjistíte už v úterý.

Středeční hostitelka Kateřina (27) se vaření nebojí, občas ale nerada vymýšlí, co bude chystat

Maminka na mateřské dovolené si užívá rodičovské starosti i radosti. Do pořadu se přihlásila sama, ale byla to náhoda. Původně jí poslala kamarádka výzvu a ona ji nevyplnila. Když se však ženy viděly osobně, Kateřina se rozhodla, že to zkusí, a zavolala. S přítelem v létě plánuje svatbu, takže by část výhry věnovala na veselku a také by koupila něco pěkného dceři. Jako zábavu si pro hosty připraví projížďku na koni. Menu si vybrala, protože jsou to její oblíbená jídla, která zatím všem chutnala. Vaření jí nevadí, je pro ni ale těžší vymýšlet, co nachystá. Přípravu jídla bere jako formu odpočinku, nerada ale tráví u sporáku celý den. Užívá si, když jí uvaří někdo jiný. Katka věří, že uspěje s oblíbenými recepty, když nachystá plněné žampiony s opečeným toustem, polévku z červené čočky, krkovičku v pikantní marinádě, brambory s čerstvým sýrem a řepovo-čokoládový koláček. Katka hosty hned několikrát překvapí. Soutěžící jí hádají úplně jiný věk a zaskočí je krkovičkou, která bude docela pikantní. Sledujte Prostřeno! i ve středu. O hostech se dozvíte více, než jste si mysleli.

Nezaměstnaný Jakub (35) prošel mnoha pracovními pozicemi

Je rozvedený a má syna Kubíka, kterému je osm let. Jakub si chtěl účast vyzkoušet, a tak se přihlásil. Neočekává, že by zvítězil, a tak ani nepřemýšlel, jak by s výhrou naložil. Připravil si pro hosty vystoupení kapely Krduš. Jídla, která uvaří, má rád a doufá, že budou chutnat i jeho hostům. Také Jakub připraví krkovičku, udělá k ní šťouchané brambory s jarní cibulkou a slaninou, jako předkrm pak cuketovou rolku, jako polévka bude hovězí vývar s domácími nudlemi a zeleninou a nakonec přijdou Kubíkovy řezy. Jakub si dělá smělé plány, při přípravě svého menu se ale pořádně zapotí a hosty vítá se smíšenými pocity. Nervozita ho neopouští ani večer a celé své menu si pohaní. Hosté ale nakonec uznají, že to není tak hrozné, jak je Jakub strašil. Sám o sobě tvrdí, že je normální kluk, který se nebojí výzev a má rád srandu. Ve volném čase ho baví hraní her, airsoft, grafická tvorba a vytváření webových stránek. K jeho koníčkům patří hudba a miluje také vaření. Kolik za své menu získá bodů? Dívejte se už ve čtvrtek.

Lukáš (20) studuje obor kuchař-číšník, v pořadu chce získat nové zkušenosti

Žije s mámou, sestrou Klárou (18 let), bratrem Matějem (13 let) a bratrem Michalem (10 let). Jejich táta zemřel v březnu v roce 2021. Do pořadu se Lukáš přihlásil sám, aby získal zkušenosti. Pokud by vyhrál, část peněz by si nechal pro sebe a zbytek by dal mamince. Jako zábavu si pro své hosty připraví navlékání korálků. Toto menu si vybral, protože se skládá z jídel, která umí a chutnají mu. Navíc je s maminkou má natrénované. Ovšem jeho motto je „hlavně se z toho nezbláznit“. Jak se mu v pátek podaří připravit menu? Zaujme své hosty dostatečně? Lukáše bude v kuchyni zachraňovat i maminka, alespoň dobrou radou. Bude to ale boj. Lukášovo menu přitom není složité, když chystá tvarohovou pomazánku, kuřecí vývar s drobením, kuře na bylinkách s vínem, šťouchané brambory, oblohu a sladkou tečku na konec. Soupeře ale vyděsí, když jim sdělí, že vejce v pomazánce nejsou uvařená, ale syrová. Mladý popleta vyděsí především kojící maminku, která nemůže riskovat salmonelózu.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.