Celebrity

10. září 2021 06:00

Petra Kloidová

Proč Belmondo nikdy nedobyl Hollywood? V Americe mu chtěla pomoci slavná herečka

Jean Paul Belmondo okouzlil Evropu. Na Ameriku a její nablýskaný Hollywood ale nikdy nedosáhl, ačkoliv měl skvěle nakročeno. Kdo mu chtěl v kariéře za oceánem pomoci? Pojďme si připomenout, jak to tehdy bylo.

Natáčení snímku Muž z Hongkongu znamená pomyslný hřebíček do rakve manželství Jeana Paula Belmonda. Sympatický darebák se zamiluje na první pohled. Po jeho boku totiž hraje první Bond girl v bikinách, krásná blondýna Ursula Andress. Chemie mezi nimi funguje tak, že francouzští novináři v roce 1965 jejich lásku odhalí v podstatě hned. Belmondo se kvůli světové sexbombě rozvádí s manželkou Élodie, se kterou má tři děti. Vztah s Ursulou trvá sedm let plných intenzivní lásky a žárlivosti.

Bond girl Ursula jako brána do Hollywoodu

Hvězdná dvojice je od natáčení naprosto nerozlučná, Belmondo s Ursulou tráví veškerý čas. Nátlak bulvárních novinářů se neustále stupňuje a Belmondo cítí potřebu na chvíli utéct z hledáčku objektivů a otravných otázek novinářů. Evropský film musí počkat. S Ursulou procestují skoro celý svět. Vyrážejí do Dakaru, Malajsie, Alp, Hongkongu, Bombaje, Irska, kde Ursula natáčí, a také do Los Angeles, kde má kráska vilu.

Právě Ursula ukazuje Belmondovi svět Ameriky. On ale překvapivě nepřijíždí do Hollywoodu jako neznámý frantík. Díky Ursule se potkává s hercem a producentem Kirkem Douglasem. V restauraci Belmondo nepozná Sinatru, tak se zpěvák přijde představit sám. Americký společenský časopis Life píše o Belmondovi dlouhý článek, kde ho popisuje jako francouzského „bad boye“.

Hollywood by Belmondovi víc vzal, než dal

Není pochyb, že Hollywood byl na francouzského herce zvědavý. Belmondo ale o Hollywoodu nikdy vážně neuvažoval, měl k tomu pádné důvody. „Odsoudilo by mě to nosit navždy věčný kostým frantíka… Mluvím špatně anglicky a nedokážu si představit, že bych se vracel do školních lavic,“ popisuje herec ve své autobografii Belmondo o Belmondovi.

Americké natáčení mu přijde příliš profesionalizované a segmentované, Bébel miluje vzrušení a kreativitu evropského filmu, kde si může vyzkoušet opravdu cokoliv. Sympatická mu není ani americká nátura. „Američané mi připadají srdeční, ale povrchní a v hloubi skoro suroví. A nakonec, i kdybych měl bavit, stejně dobře to mohu dělat doma ve Francii,“ píše Belmondo.

Vzdát hold můžete dát naposledy Belmondovi v pátek ve 20:00 na Prima MAX v legendárním filmu Borsalino: Kriminálníci, kde si zahrál s Alainem Delonem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.