Celebrity

12. června 2023 15:00

David Laštovka

Helena Růžičková měla spoustu milenců. Její jmění připadlo vnučkám, které chtěla vydědit

Style - Růžičková

Excelentní herečka, ženská od rány, která bez rozpaků do očí vždycky řekla, co si myslí, a milující matka zahrnující syna až opičí láskou. Taková byla Helena Růžičková, jejíž soukromý život by vydal na román.

Helena Růžičková, rozená Málková, která by oslavila 87. narozeniny, se vdávala už v 19 letech a manželství jí vydrželo celý život. Na zkouškách na DAMU, kam nikdy nebyla přijata, se seznámila s Jiřím Růžičkou, který se posléze stal divadelním hercem a pomocným režisérem na Barrandově. Na svatbě jí svědčila kamarádka Jiřina Bohdalová.

Přečtěte si také: Jiřina Bohdalová zná recept na dlouhověkost. Nebuďte přešlechtění, radí

Přestože pro ni manželství bylo vším a Jiřího by nikdy neopustila, řídila se pravidlem – co oči nevidí, srdce nebolí. Mezi její tajné milence patřil například americký písničkář a herec Dean Reed, který emigroval do NDR. „Helča to brala jen jako zpestření, povyražení. On byl do ní ale opravdu zamilovaný. Byl z ní úplně hotový a ostatní mu ji záviděli. Měla spoustu milenců, ale manželství to nikdy nesmělo ohrozit,“ prozradil za života redaktorovi webu Prima Ženy herec Václav Glazar, který patřil mezi její blízké kamarády.

Románek s Hlinomazem i začínajícím hercem

Růžičková prožila krátký románek také s o 22 let starším hercem Josefem Hlinomazem, se kterým se sblížila při natáčení filmu Psi a lidé. Toužili po ní ale i výrazně mladší muži. „Na jednom natáčení si v noci něco začala s jedním začínajícím hercem. Další den ho přede všemi zpražila, že neumí text a co si to vůbec dovoluje přijít na plac nepřipraven. Helča si chlapy prostě uměla kočírovat,“ vzpomínal s úsměvem Glazar.

Mohlo by vás zajímat: 7 párů s největším věkovým rozdílem. Jak mladou ženu sbalil Šíp nebo Polívka?

Se svým manželem měla Růžičková jediného syna Jiřího, který se stal rovněž hercem a nejvíce ho proslavila role tlustého Josefa v trilogii režiséra Zdeňka Trošky Slunce, seno... Tradovalo se, že na něm byla citově závislá, byla až nepatřičně majetnická a chtěla ho mít pouze pro sebe. Jiří se oženil třikrát, každé manželství ale skončilo rozvodem. V tom posledním se mu narodily dvě dcery, Lucie a Kamila. Ani s jednou se ovšem nestýkal, neboť k tomu jeho exmanželka nedala souhlas.

Vnučky chtěla vydědit

Když Helena Růžičková ovdověla, na sklonku života se chtěla znovu provdat, a to za zmíněného Václava Glazara. Důvod veřejně netajila – jednoduše si nepřála, aby její dědictví připadlo snaše a vnučkám, které kvůli problematickým vztahům nesměla vídat. Svatbu už ale nestihla. Zemřela 4. ledna roku 2004 ve věku 67 let na rakovinu.

Čtěte také: Michaele Kuklové na natáčení s Helenou Růžičkovou tekla krev. Měla jsem i modřinu, tvrdí

Jak s nabytým jměním po smrti herečky dědicové naložili, se Glazarovi hrubě nelíbilo. „Snacha pošlapala celou památku, která po Heleně zůstala! Vyhazovala její věci, oblečení, fotografie. Když mi do klína spadne milionové dědictví – jako jejím dcerám – snažím se chovat alespoň slušně,“ vyjádřil se tehdy Glazar rozzlobeně pro deník Blesk.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.