Celebrity

13. října 2022 05:30

David Laštovka

7 párů s největším věkovým rozdílem. Jak mladou ženu sbalil Šíp nebo Polívka?

V českém showbyznysu najdeme několik párů, které od sebe dělí spousta let. I přes značný věkový rozdíl jim vztah funguje a láska vzkvétá. Jak se spolu dali dohromady a jaký mají recept na šťastné manželství?

Petr Janda a Alice Jandová (věkový rozdíl 40 let)

Termín svatby: červen 2005

Seznámili se po koncertě skupiny Olympic, kdy si tehdy osmnáctiletá Alice zašla pro autogram. Jandovi okamžitě padla do oka a dal jí na sebe telefonní číslo. „Když jsme spolu začali, říkal jsem si, že té mladé holce kazím život. Až jsem se styděl s ní chodit mezi lidi. Reakce z mého okolí byly různé. Kluci z kapely mi fandili, nejstarší dcera Marta mi říkala, že jsem se zbláznil. Rodiče Alice to nesli celkem dobře. Nikdo nám asi moc šancí nedával, ale to, že jsme dodnes spolu, je důkazem, že to o věku není. Naše manželství je naprosto úžasné. Jsem maximálně spokojený,“ svěřil se redakci webu Prima Ženy Petr Janda.

Rodina Petra Jandy oslavila jeho narozeniny ve velkém:

Josef Kokta a Ornella Koktová (věkový rozdíl 36 let)

Termín svatby: leden 2015

Bývalý manžel moderátorky Gábiny Partyšové si Ornellu vyhlédl na Facebooku a poslal jí žádost o přátelství. To Ornella ještě studovala na gymnáziu. Začali si psát a po několika týdnech vyrazili na oběd a romantickou procházku. Zatímco Ornella se zamilovala, Josef to zpočátku bral pouze jako románek. Situace se změnila až poté, co se ukázalo, že spolu čekají miminko. V roce 2013 se jim narodil syn Quentin. V roce 2020 přišel na svět druhý potomek Sven a o rok později dcera Lilianne. „Jsem šťastný.Ornella je úžasná žena. Že je mezi námi věkový rozdíl, vůbec neřešíme,“ prohlásil Josef Kokta.

Jan Nedvěd a Pavlína Nedvědová (věkový rozdíl 36 let)

Termín svatby: říjen 2012

Pavlína se do slavného písničkáře zamilovala, když jí bylo 17 let. Jako první vyvinula kontakt, řekla mu, co k němu cítí a pozvala ho na rande. Jan pokušení neodolal a vznikla z toho velká láska. Po dvacetiletém soužití se rozhodli svoji lásku stvrdit oficiálně. Svatba se uskutečnila v magickém datu 12. 10. 2012 – a to přímo během Nedvědova koncertu ve vyprodané pražské Lucerně. „Chtěl jsem veřejně ukázat to, že když se dva lidé mají opravdu rádi, ať se vezmou, ať je jim patnáct, nebo šedesát,“ nechal se slyšet Nedvěd. V manželství museli čelit několika krizím, všechny ale zatím dokázali překonat. Žijí spokojeně v chatce na Sázavě a touží po miminku.

Pavel Trávníček a Monika Trávníčková (věkový rozdíl 35 let)

Termín svatby: srpen 2015

Dá se říct, že ti dva jsou si souzení. Poprvé se spolu potkali při natáčení jedné televizní pěvecké soutěže pro amatérské zpěváky. On v roli moderátora, ona jako soutěžící. Osudové bylo až jejich druhé setkání. Pavel se svým divadlem účinkoval v Prostějově, kde Monika tehdy žila. Po představení za ním zašla a připomněla mu předchozí setkání. Trávníček si na ni nepamatoval, ale vyměnili si čísla a od té chvíle si začali volat a psát. Vyklubala se z toho velká láska. Brali se po dvanáctiletém vztahu v roce 2015. Na Silvestra následujícího roku se jim narodil syn Maxmilián.

Karel Šíp a Iva Šípová (věkový rozdíl 30 let)

Termín svatby: červenec 2007

Iva byla Šípova divačka. Chodila se dívat na natáčení jeho pořadů a díky dramaturgovi, se kterým se osobně znala, se s Karlem seznámila. Šípa zaujala na první pohled. „Dodnes velmi oceňuju, když z někoho vyzařuje jakási pozitivní energie, poněvadž s tou negativní jsem měl bohaté zkušenosti. A to bylo asi to, co mě zaujalo. Jak byla usměvavá a dobře naladěná,“ popsal MF DNES Karel Šíp. Když mu bylo osmapadesát, narodil se jim syn Jan. „Jakmile jsem se rozhodl pro vztah s o třicet let mladší ženou, která byla bezdětná, nemohl jsem jí jenom proto, že jsem starší a mám rád své pohodlí, dítě odepřít. Jsem šťastný, že Honzíka máme a věk neřeším. Pokud by člověk takhle uvažoval, nestalo by se v životě nic,“ poznamenal bavič.

Ondřej Soukup a Lucia Šoralová (věkový rozdíl 26 let)

Termín svatby: leden 2017

Když se uviděli poprvé, do oka si zrovna nepadli. „Setkali jsme se v jednom baru, kde Ondra seděl se svojí ženou Gábinou Osvaldovou. Od ní jsem se později dozvěděla, že jí na moji adresu řekl: Co je to za pindu? Tu bych nechtěl mít doma. Na mě zase působil jako zastydlý puberťák,“ zavzpomínala s úsměvem pro iDNES.cz Lucia. Nakonec se do sebe zamilovali a po třinácti letech se vzali. Svatba se konala v Novém zámku Kostelec nad Orlicí a hudebníkovi šel za svědka Michael Kocáb. Lucie s Ondřejem spolu mají dvě děti, v roce 2011 se jim narodila dcera Rebeka a o tři roky později syn Ondřej.

Bolek Polívka a Marcela Polívková (věkový rozdíl 20 let)

Termín svatby: únor 2020

Svatbu měli až po čtyřiadvaceti letech společného soužití, během kterých se jim narodily tři děti. Dcera Mariana, synové Jan a František Antonín. „Vzali jsme se, protože mám Marcelu rád. Zdá se mi, že jsem si dobře vybral. Slíbil jsem jí, že až bude mít padesátiny, vezmu si ji, pokud tedy děti budou souhlasit. Náš František pak řekl památnou větu: Tak vítaj do rodiny, mámo,“ popsal s úsměvem charismatický herec v pořadu Showtime. Svatba se konala v magické datu 22. 2. 2020. Za svědky jim šel herec Jiří Bartoška se svou manželkou Andreou. Bolek se s Marcelou seznámil v době, kdy jí bylo dvaadvacet let. Obsluhovala ho tehdy jako brigádnice v baru na jedné lodi. Další den Polívka do baru dorazil znovu s tím, že se včera zamiloval a dneska se jde podívat do koho.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.