Celebrity

26. ledna 2023 14:30

Tomáš Durčák

Tománková ukočírovala Babiše, Pavlovi nestranila. Kdo je žena, která zazářila v debatě?

Superduel: Bitva o Hrad

Kampaň před druhým kolem prezidentské volby je v posledních dnech opravdu vyhrocená a mnohdy dělá z podporovatelů Andreje Babiše a Petra Pavla úhlavní nepřátele. Oba tábory voličů spolu vedou mediální válku, všichni se ale shodli na tom, že moderátorka Terezie Tománková (44) debatu na CNN Prima NEWS zvládla profesionálně a nikomu nestranila. Kdo je žena, která se stala skutečnou hvězdou středečního večera?

Čtyřiačtyřicetiletá moderátorka CNN Prima NEWS je známá zejména z diskusního pořadu Partie Terezie Tománkové. Velké podpory od fanoušků se dočkala v roce 2021, kdy absolvovala poměrně nepříjemný rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Na Primě však figuruje už od roku 2000, kdy zde nastoupila jako parlamentní zpravodajka po vystudování žurnalistiky v Olomouci.

Chvála se na moderátorku valí ze všech stran

Své pravidelné diskuse s politiky Terezie Tománková moderuje od roku 2014, takže dnes už je v této disciplíně velmi zkušenou profesionálkou, což potvrdila i ve středu večer. „Terezie Tománková byla výborná, Petr Suchoň spolehlivý parťák. Mít možnost, dám Tereze jedničku s hvězdičkou,“ zhodnotila výkon své kolegyně Světlana Witowská (50), která si taktéž vysloužila pozitivní ohlasy, když v roce 2018 podobně rázně a férově moderovala duel mezi Milošem Zemanem (78) a Jiřím Drahošem (73).

Velmi ostře se do Andreje Babiše opřela herečka Sára Affašová. Co vzkázala? To najdete zde.

Pochvalu si však Terezie Tománková vysloužila i od řady dalších novinářů a moderátorů. Sociální sítě navíc zaplavily i pozitivní ohlasy široké veřejnosti, což je pro moderátory vždy největší odměnou. „Konečně skvělá moderátorka, Terezie každému měří stejně,“ napsala na Facebook CNN Prima NEWS paní Eva.

Nejvíce na sebevědomém výkonu Tománkové diváci kvitovali to, že nenechala debatu sklouzávat k hádkám či vzájemnému napadání. Andreje Babiše, který je zvyklý si slovo často ukrást pro sebe, dokázala ukočírovat, zároveň ale nenadržovala jeho soupeři –⁠ také Petr Pavel pocítil, že Tománková umí být hodně ostrá. Diváky z obou znesvářených táborů její výkon uspokojil, což se dá označit až za malý zázrak.

Mezi reakcemi nechyběly ani příspěvky od známých osobností a celebrit. „Paní Tománková byla skvělá. Za mě to bylo prostě PRIMA,“ napsal na Twitter režisér Jan Hřebejk (55). „Terezie Tománková je hvězda prezidentských debat,“ nešetřil chválou europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský (43).

Že moderátorka zabodovala i u mladých, potvrdil influencer CzechCloud alias Petr Žalud: „CNN Prima měla nejlepší debatu tohoto týdne. Moderátorka skvělá, oba hosté úderní, zajímaví. Žádný bull*hit okolo, takhle by měla vypadat každá debata. Tleskám.“

Doma je Terezie milující matkou a manželkou

Nekompromisní přístup bez emocí a tvrdé lokty si však Terezie Tománková nechává pouze do práce. Nebo –⁠ jak sama přiznává –⁠ se o to aspoň snaží. Z domu jí od obrazovky fandí šestnáctiletá dcera Ema, která je zároveň její velkou oporou. „S dcerou jsme silná dvojka. Ani nevím, zda měla nějakou pubertu. Mentálně je hodně vyspělá, silná ženská a můj parťák,“ svěřila se Terezie loni v pořadu Povídej.

Dceru má moderátorka z předchozího manželství, se svým prvním mužem Luborem se ale před lety rozvedla. Nyní je šťastná s partnerem Janem, s nímž chystá svatbu, která by mohla být už letos na jaře. „Svatba bude příští rok na jaře. Honza mi to tak nějak oznámil,“ svěřila se loni Tománková v pořadu Povídej.

Přítel Jan přitom občas doma musí čelit stejnému nátlaku, kterým Terezie ve studiu praží politiky. Sama to popisuje jako deformaci z práce. „Občas to drhne. Občas zapomenu a práci si přenáším domů. Jinak jsem ale velmi emotivní člověk a snažím se být ženská,“ svěřila se chválu sbírající moderátorka.

„Když se na něco ptám svého muže a on mi řekne ‚nevím‘, ptám se dál. A když mi řekne ‚nevím‘ a já se ptám zase jinak, říká mi pak: ‚Ale já nejsem poslanec, nejsem předseda strany, já to fakt nevím,‘“ popsala Terezie Tománková v roce 2021 důsledky svého povolání v show Máme rádi Česko.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.