Celebrity

23. ledna 2023 14:05

Tomáš Durčák

Sára Affašová se obula do Babiše. Připomněla mu minulost. Kdo za šéfem ANO stojí?

Jak volí celebrity

Druhé kolo prezidentských voleb je za dveřmi a známé osobnosti českého uměleckého rybníčku postupně dávají najevo, kterého ze dvou kandidátů podporují. Vyjádřila se také herečka Sára Affašová (28), která sdílela slova, která šéf hnutí ANO přednesl v minulosti v Show Jana Krause.

Tuzemskými sociálními sítěmi se aktuálně šíří celá řada obrazových materiálů, které podporují buď Petra Pavla (61), nebo Andreje Babiše (68). A jeden takový sestříhaný materiál si pro vyjádření svého názoru vybrala také čerstvě zasnoubená Sára Affašová. Ta už před prvním kolem sdělila, že podpoří Petra Pavla, a také prozradila, z jakého důvodu se rozhodla právě pro něj.

Její příspěvek původně sdílel influencer Kovy a jde o sestřih dvou rozhovorů bývalého premiéra. Novější část odkazuje na debatu, která se odehrála v neděli večer na obrazovkách ČT. Starší část pak připomíná vystoupení Andreje Babiše z 23. září 2011, kdy byl v Show Jana Krause a obhajoval svou minulost.

„Vždycky, když jsem potkal cizince, musel jsem napsat zápis, hlásit, zprávy, a to bylo normální,“ vysvětloval Babiš Krausovi, že existovala „hodná StB“, která chránila ekonomické zájmy republiky a pak ještě „zlá StB“, se kterou ale Babiš podle svých slov neměl nic společného. V neděli večer Andrej Babiš v debatě uvedl, že tato slova u Jana Krause neřekl, že je to jen manipulace. Sára Affašová pak prostřednictvím svého Instagramu upozornila, že kandidát na prezidenta má zřejmě špatnou paměť.

Za Pavlem stojí Čvančarová, Vetchý i Polívka

Sára Affašová sdíleným videem nejenže přidala další důvod, proč Andreje Babiše volit nebude, ale zároveň tím naznačila, že se během předvolební kampaně i dobře baví. Ve své volbě není mezi celebritami sama, generálovi ve výslužbě už vyjádřili podporu třeba Eva Holubová, Zdeněk Svěrák, Jan Hřebejk, Taťána Kuchařová, Jaroslav Hutka, Petr Čtvrtníček, Radek Banga či Jitka Čvančarová.

„Můj favorit, moje volby,“ napsala k fotce Petra Pavla na Instagram herečka Patricie Pagáčová. Podporu Pavlovi na sociálních sítích vyjádřili také Tereza Brodská, Anna Julie Slováčková, Tamara Klusová, Jan Pirk, Martin Dejdar, Zlata Adamovská, Adam Mišík nebo tenistka Lucie Šafářová.

Kdo podporuje Andreje Babiše?

Také Andrej Babiš dokázal už před prvním kolem voleb na svou stranu získat několik celebrit. Podporu mu dlouhodobě vyjadřuje například herec Roman Skamene. „Dostane můj hlas i nyní, nikoho lepšího tam nevidím,“ sdělil herec pro web Prima Ženy. Podle známého herce je Babiš jedním z mála politiků, za kterými je skutečně vidět kus práce i opravdová snaha něco udělat pro občany.

Svůj hlas dal bývalému premiérovi v 1. kole také producent a zpěvák Karel Vágner. Jeho zdůvodnění pro CNN Prima NEWS navíc ukazuje, že ve druhém kole názor nezmění: „Andreje znám třicet let, jsme v jednom tenisovém klubu a jsme skoro sousedé. S Monikou chodil na všechny mé koncerty a akce, takže, proč bych ho nevolil. Nemám jinou volbu.“

Budete sledovat duel Babiše a Pavla na CNN Prima NEWS?

Velmi stručně se ke své preferenci vyjádřila také Agáta Hanychová. „Babiše, ale už se k tomu nechci vyjadřovat,“ reagovala na dotaz fanynky na Instagramu. Zároveň však dodala, že finální rozhodnutí udělá až po jednotlivých debatách.

Umělci vyjadřují podporu Babišovi krátce až zdrženlivě. Podle herce Jana Kuželky se bojí šéfa ANO podporovat na veřejnosti výrazně.

„Vím o spoustě herců, kolegů z branže, kteří budou volit Andreje Babiše, jen se to veřejně bojí říct. Můžu vám upřímně říct, že jich rozhodně není málo a možná byste se divili. Je to horší než za komunistů. Člověk se bojí říct svůj názor, aby nebyl dehonestován a mediálně lynčován. Snad se to v lepší obrátí, řekl Kuželka pro CNN Prima NEWS.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.