Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Chcete zpomalit stárnutí? Pijte těchto 11 nápojů s anti-age efektem!

Stárnutí je nevyhnutelné, ale dá se s ním přeci jen trochu počkat. Přibývající roky i vrásky vám pomohou zpomalit tito tekutí pomocníci! Seznamte se s 11 nápoji, které mají prokazatelné anti-age účinky!
Vydáno: 25.08.2019
Chcete zpomalit stárnutí? Pijte těchto 11 nápojů s anti-age efektem!
Autor: iStock Chcete zpomalit stárnutí? Pijte těchto 11 nápojů s anti-age efektem!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stárneme a zestárneme všichni, to je jasná věc, ale proč s tím příliš spěchat? Viditelné známky věku, jako jsou šediny, vypadávání vlasů a nežádoucí vrásky, sice úplně nezastavíme, ale zpomalit se dají. Jako účinní pomocníci proti stárnutí vám budou stát po boku docela běžné nápoje, kterými si můžete denně obohatit pitný režim. Které to jsou?

1. Káva

Káva v minulosti dostala poněkud špatné jméno, ale nový výzkum ukazuje, že většina z toho byla nepravdivá. K neblahé pověsti přišla zřejmě proto, že se stala nezbytností k cigaretě nebo jako vyprošťovák po prohýřené noci.

Nyní ale existují spolehlivé důkazy, že kofein chrání tělo před chronickým zánětem, což je běžný problém ve vyšším věku. Pití kávy také snižuje riziko rakoviny kůže. Studie zveřejněná v European Journal of Cancer Prevention zjistila, že ti, kteří každý den vypili jeden šálek kávy, snížili riziko vzniku rakoviny kůže asi o 10 %!

2. Jogurtové smoothie

Přidejte do řeckého jogurtu banány a bobulové ovoce a umixujte si osvěžující a lahodné smoothie. Nejenže vám bude chutnat, ale zároveň uděláte něco proti stárnutí. Zralé banány jsou bohaté na pektin, který udržuje hladinu cukru v těle pod kontrolou. Pektin také pomáhá odstraňovat škodlivé toxiny z těla, což je zásadní pro zpomalení procesu stárnutí. Na druhé straně bobule jsou bohatým zdrojem vitamínu C, který pomáhá udržet vaši pokožku vláčnou a zářivou!

Jogurtové smoothie
Autor: iStock Jogurtové smoothie

3. Vínečko rudé

Nadměrné pití vína může vážně poškodit játra a způsobit, že vypadáte starší, než ve skutečnosti jste, to je bez debat! Ale „užívání” vína s velmi střídmou mírou má opačný efekt. Jedna deci vína denně snižuje záněty a bojuje s nemocemi, které jsou spojené se stárnutím. Mírné pití kvalitního vína také může odvrátit demenci a Alzheimerovu chorobu. Pokud si chcete občas sklenku dopřát, vyhledávejte červené víno, protože obsahuje prospěšnou látku  resveratrol.

4. H2O

Dospělé lidské tělo je tvořeno asi 65 % vody, proto je udržování hydratovaného těla důležité pro správnou funkci orgánů. Voda zkrátka chrání naše zdraví i mládí. Kůže je náš největší viditelný orgán a bez řádné hydratace bude brzy pokožka suchá a vrásčitá. Pitná voda nám také pomáhá odvádět škodlivé toxiny z těla a udržuje nás svěží a mladistvé.

5. Zelený čaj

Zelený čaj je známý jako fantastický prostředek proti stárnutí! Obsahuje štít z antioxidantů, který pomáhá zabránit tvorbě vrásek. Zelený čaj můžete pít, ale můžete si z něj udělat také báječnou obličejovou masku! Různé studie také dospěly k závěru, že lidé, kteří pravidelně konzumují zelený a černý čaj, mají snížené riziko srdečních chorob.

6. Šťáva z řepy

Červená řepa je bohatá na přirozeně se vyskytující zdravé dusičnany. Ty pomáhají zvýšení průtoku krve do čelního laloku mozku, čímž snižují riziko, že vás postihne demence a pokles kognitivních schopností. Antioxidanty v červené řepě pomohou chránit tělo před volnými radikály a bojovat proti vráskám.

Šťáva z červené řepy
Autor: iStock Šťáva z červené řepy

7. Grapefruitový džus

Samozřejmě doma vymačkaný! Naše tělo potřebuje vitamín C k produkci kolagenu, který zvyšuje kyprost a pružnost pokožky. A grapefruit je bohatý na vitamín C, takže pití sklenice grapefruitové šťávy nejenže zmírní vrásky, ale také způsobí, že vaše pleť bude vypadat plnější a mladistvější. Vzhledem k tomu, že je grapefruit bohatý na antioxidační retinol, pomáhá opravit poškozenou pokožku a ošetřit zvýšenou pigmentaci pokožky.

8. Mandlové mléko

Klidně si ho udělejte doma: ponoříte neloupané mandle přes noc do vody, ráno rozmixujete na kaši a tekutinu přecedíte. Mandlové mléko obsahuje vitamíny A, D a E, které udržují vaši pokožku zdravou a mladší. Je také bohaté na vápník a bílkoviny, což pomáhá udržovat nehty a vlasy silné a pružné.

9. Kokosová voda

Kokosová voda je nejen lahodná, ale také bohatá na minerály a elektrolyty, které jsou nezbytné pro zdravý metabolismus aminokyselin, lipidů a uhlohydrátů a pro zlepšení distribuce živin získaných z potravy. Kokosová voda také obsahuje rostlinný hormon zvaný cytokinin, který podporuje buněčný růst.

Kokosová voda
Autor: iStock Kokosová voda

10. Aloe vera

Šťáva z Aloe vera obsahuje spoustu aminokyselin a živin, které pomáhají zvyšovat produkci kolagenu v těle. Antioxidanty přítomné v šťávě také podporují regeneraci pokožky a zároveň pomáhají udržovat její pružnost. Šťáva se dá pořídit ve zdravé výživě, případně si ji můžete vyrobit doma, pokud rostlinu vlastníte, ale tam je potřeba určitá opatrnost, aby neměla šťáva projímavé účinky.  

11. Mléko

Ani mléko nemá v současnosti dobrou pověst, ale pokud netrpíte intoleranci na laktózu, není důvod mléko zatracovat! Naopak. Studie ukazují, že počínaje třicátým rokem života každoročně ztrácíme až 1 % naší svalové hmoty. Svalová síla také klesá o 12 až 15 procent za desetiletí. Leucin - jedna z 9 aminokyselin v lidském těle - je zvláště dobrý pomocník při zvrácení tohoto trendu. Ve skutečnosti pomáhá nejen při regulaci růstu svalů, ale také při regulaci hladiny cukru v krvi a při hojení ran.

Kamila U.

Článek je zařazen v: jak zpomalit stárnutí, anti-age, jak omládnout, stárnutí, vrásky, Mléko, aloe vera
Reklama