Móda a krása

23. července 2020 12:46

Petra Kloidová

Vaše těla jsou normální, ubezpečuje ženy influencerka vlastními nedokonalostmi

To, co vidíte na sociálních sítích, je virtuální realita, upozorňuje novinářka, která založila Instagram profil, kde ukazuje vlastní nedokonalosti těla, aby zabránila depresím, které prožívají jiné ženy při sledování různých dokonalých modelek.

Sociální média jsou plná dokonalých samozvaných modelek. Perfektním tělem se nám snaží prodat produkty na hubnutí a další věci, které by z nás měly udělat dokonalé lidské bytosti. Jenže dokonalost neexistuje, na to upozorňuje třiatřicetiletá Danae Mercer, která přichází s kůží na trh a ukazuje, jak naše těla vypadají ve skutečnosti.

„Krmíme sami sebe obrazem dokonalosti už velice dlouho. A bude to ještě horší s propojením různých sítí, jako jsou návody na YouTube, dokonalé fotky na Instagramu a videa na Tik Toku, kde si můžete pouhým kliknutím vytvořit zářivou pleť nebo menší nos,“ upozorňuje novinářka Mercer. „Proto musíme světu ukázat normální těla, aby nám pomohly vzpomenout si, že sociální média nejsou realita. Máme světu co nabídnout i z jiných oblastí než vzhled,“ říká.

Můžeme si dovolit vypadat normálně

Přes veškeré výzkumy je už více než jasné, že sociální sítě mají nezpochybnitelnou moc objektivizovat ženská těla nebo sumarizovat ženskou krásu do jednoho jediného ideálu pro celý svět. Bojovat proti nedosažitelným ideálům krásy se tak rozhodla na svých sociálních sítích novinářka, jež šla vysloveně s kůží na trh.

Na Instagramu ji sleduje víc jak 1,1 milionů lidí, protože ukazuje obyčejné lidské tělo se všemi „chybami“ a také virtuální realitu vlastního těla, která se dá stvořit dobrým světlem a aplikacemi. „Můj Instagram profil je založen na tom, aby se obyčejné ženy mohly cítit normálně. Ukazuji různé úhly a pózy, mluvím o poruchách příjmu potravy a sdílím citáty, které nám mohou pomoci. Tvoření takového obsahu mi dodává dobrý pocit každý den,“ říká třiatřicetiletá žena.

To je odpověď i na to, proč je v dnešní době tak důležitá reprezentace a diverzita. V dnešním světě nám algorytmy často pomáhají vytvářet jednu jedinou pravdu, jediné zastoupení jakéhokoliv druhu. Tímto chováním se však ze společnosti vypuzují druhy další a vytvářejí další společenská pravidla třeba pro to, jak by ženy měly vypadat. Jenže ne všechny jsou dlouhonohé blondýny s křivkami latinskoamerické krásky. Je nutné světu ukazovat, že po světě chodí i různé rasy žen v různém věku jejich života. S tímto tématem pracuje i influencerka, která přetváří outfity XS celebrit do velikosti XL, protože takové ženy také existují a chtějí se oblékat hezky.

Jak už bylo řečeno, Mercer je novinářka zaměřující se na zdraví a žije mezi Londýnem a Dubají, cesta za sebeuvědoměním a sebepřijetím pro ni byla dlouhá. „Když mi bylo devatenáct, zemřela mi maminka, do roka jsem upadla do těžké poruchy příjmu potravy. Necítila jsem se dobře ve svém těle do třiceti let. Potom jsem přijala sama sebe se všemi ďolíčky, striemi a nedokonalostmi, které ve mně celý život vyvolávaly nejistotu," vzpomíná.

Mercer tvrdí, že lásku sama k sobě čerpá také z komunity, kterou na sociální síti vytvořila. „Začala jsem s těmito posty před rokem a díky tomu se každý den ujišťuji, jak normální je mít strie, jizvy, špíčky nebo celulitidu. Tak prostě vypadá člověk,“ říká novinářka.

Světlo je pro dokonalé fotky to nejdůležitější

Vidíte na fotce rozdíl? Právě využití světla vytváří dojem, že jde o dvě naprosto odlišná ženská těla. V první novinářka využívá měkkého světla, které dokáže na fotce vyhladit všechny ďolíčky na kůži a strie. Na druhé straně se ta samá žena v plavkách akorát bezmyšlenkovitě rozhodla vyfotit před zrcadlem. Boky a stehna má na přímém slunci, které odhaluje všechny „nedokonalosti“.

Americká influencerka, kterou sleduje víc než milion lidí, tvrdí, že pokud nejste fotogeničtí, jen neznáte svůj správný úhel. Následně ukazuje návody na to, jak vypadat skvěle na fotkách.

„Když jsem pracovala v lifestylových magazínech, vždy jsme fotili během východu slunce nebo při západu. Na většině focení existovali lidé, kteří drželi reflektory nebo odrazné desky, aby vytvořili perfektní světlo, které lichotí lidskému tělu. A tak to funguje i u instagramových modelek, jen v odlišné míře. Většina z nich ví moc dobře, jak pracuje světlo na fotce, znají svoje dobré úhly a znají správné pózy,“ vysvětluje mladá novinářka.

Máte rádi proměny?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.