Monika Absolonová rozumí jídlu na jedničku. Pohořela však na termínu ferimetr

Máme rádi Česko XI (10) – Hádání jídel

Zpěvačka Monika Absolonová prokázala v oblíbené show své nepopiratelné kulinářské zkušenosti. Názvy klasických českých jídel házela z rukávu jako na běžícím pásu. Navíc všechny pobavila svým nevšedním tipem ohledně nového výrazu týkajícího se slavného politika. Podívejte se na extra ukázky.

O Monice Absolonové je známo, že je nejen skvělou zpěvačkou a herečkou, ale také výtečnou kuchařkou. V době covidové pandemie dokonce rozjela na svém instagramovém účtu online kurzy vaření. Že má pokrmy české kuchyně v malíku dokázala i v zábavné show, kdy v tipech jednotlivých jídel excelovala.

Herec Vojtěch Kotek měl coby kapitán bílého týmu v pořadu Máme rádi Česko popisovat typické termíny z českých jídelních lístků. „Je to takový ten ptáček, kterého rádi jíme,“ naznačoval pozvolna Vojta, který nedávno prozradil, že měl jako dítě protekci u paní z trafiky. „Španělský ptáček!“ hádaly ihned Monika společně s atletkou Barborou Špotákovou. „Ne, ne, ne,“ vyvracel jim vzápětí představitel seriálového Einsteina a nakonec je přivedl k myšlence na kuře.

Kulinářský um Moniky Absolonové

Až při detailnějším popisu mohla Monika projevit své kulinářské zkušenosti. „Je k tomu zelenina… Taková omáčka se k tomu dělá. Načervenalá,“ naváděl je Kotek ke správné odpovědi, kterou zběhlá kuchařka o chvilku později vypálila. „Kuře na paprice!“ zvolala pohotově Absolonová, která se v minulém roce musela vyrovnat s bolestným rozchodem.

Nutno podotknout, že zatímco Bob Klepl se soutěže moc neúčastnil, neboť prý v poslední době konzumuje převážně červenou řepu, Monice v tipování zdatně sekundovala dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková. Obě dámy se ale rozcházely v názoru, co je po ránu nejlepší na kocovinu. Slavná zpěvačka hádala v Máme rádi Česko, na které se můžete zpětně podívat na iPrima.cz, vývar, to Špotáková vsadila na česnečku, s níž má zřejmě stejně jako Vojta dobré zkušenosti.

Absolonová ale nezaujala pouze při hádání českých jídel. Pobavila i svým nevšedním odhadem, co by mohl znamenat nově zavedený výraz „ferimetr“.

Její odpověď rozesmála nejen členy jejího týmu, ale i moderátora Libora Boučka, který se prý spolčil s kamarádem proti Kotkovi, a Vandu Hybnerovou, Elišku Březinovou a Lukáše Pavláska, kteří v oblíbeném pořadu soutěžili po boku Jakuba Prachaře. Ten všechny pobavil v minulém dílu show, kdy si s lékařem Petrem Smejkalem zahrál na medicínského experta.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.