Celebrity

15. března 2023 00:50

David Laštovka

Olga Schoberová se nebála nahoty. Slavného milence si vodila na chatu Kubišové

Lásce navzdory (1) - upoutávka

Česká herecká hvězda 60. a 70. let Olga Schoberová slaví osmdesátku. Díky svému neskonalému půvabu a šarmu to dotáhla dokonce až do Hollywoodu. Pak se stáhla do ústraní a začala se vyhýbat mediálnímu zájmu. Pojďme si připomenout osudové momenty v jejím životě.

Česká Bardotka

Zahrála si ve 22 českých, amerických, italských a německých filmech a pro svou krásu byla přirovnávaná k Brigitte Bardot (88) nebo Ursule Andress (86). Pyšní se také tím, že byla první ženou z Československa, která se objevila v časopise Playboy na titulní straně. Mezi nejznámější české snímky, v nichž se objevila, patří komedie „Pane, vy jste vdova!“ (1970), Adéla ještě nevečeřela (1977), Kdo chce zabít Jessii? (66) nebo westernová parodie Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964).

Prsa ukazovala na počkání

Za svou hereckou kariéru vděčí režisérovi Antonínu Kachlíkovi (†99), který ji objevil a svěřil jí roli ve filmu Bylo nás deset (1962). „Potřeboval jsem herečku, která by byla ochotná ukázat prsa. Žádná nechtěla. Pak mi jeden novinář přivedl Schoberovou. Když jsem jí pomalu vysvětloval, oč mi jde, začala se svlékat a najednou byla nahoře bez. Chtěla mi dokázat, že je to pro ni brnkačka. Ňadra měla taková kulaťoučká, pěkný pohled... Olinka byla úplně bez zábran,“ popsal v rozhovoru pro Aha! režisér.

Čtěte také: Bradavky odhalují modelky, celebrity i sociální sítě. Odvážný trend dobývá svět

S Jakubiskem měla poměr, když byla vdaná

Mezi její lásky patřil například kreslíř Kája Saudek (†80), psychiatr Miroslav Plzák (†85) nebo režisér Juraj Jakubisko (†84). S posledně jmenovaným randila v době, kdy už byla vdaná. Chodili spolu tři roky a stýkali se tajně na chalupě na Slapech, kterou jim ochotně zapůjčovala společná kamarádka, zpěvačka Marta Kubišová (80).

Čtěte také: Marta Kubišová by v životě nic neměnila. Všechny následky nesu hrdě, tvrdí

Při natáčení v Německu se seznámila s americkým hercem a kaskadérem Bradem Harrisem (†84), který se posléze stal jejím prvním manželem. Právě on ji dovedl až do Hollywoodu. Svazek jim sice vydržel pouhé dva roky, vzešla z něj ale krásná dcera Sabrina, která se dnes živí jako stylistka a kostymérka slavných filmových hvězd, jakou je například Angelina Jolie (47).

Osudový večírek u Barbry Streisand

Druhým manželem byl americký filmový producent John Calley, kterého poznala na večírku u Barbry Streisand (80), kam ji pozval režisér Miloš Forman (†86). Calley se následně stal prezidentem společnosti Warner Bros., která patřila k největším světovým producentům filmových a televizních děl. Sňatek vynesl Schoberovou do nejvyšších pater amerického showbyznysu, manželství jim vydrželo 20 let.

Chlapa už doma nechce

S herectvím skončila už ve 40 letech a od té doby si naplno užívá života. Střídavě žije v USA a v Praze. Po záři reflektorů se jí nestýská. „Hraní mi nechybí vůbec. Nikdy jsem se necítila být herečkou. Proto jsem také nikdy nešla za kariérou, nikdy jsem, co se filmu týká, nebyla cílevědomá. Byla jsem jen hezká – a to je všechno. Proto si teď také spokojeně v klidu mohu žít. A věřte, že mi vůbec nic nechybí. Žiju sama. Chlapa v domácnosti už nechci. Žít s chlapem, to je jen pro mladé,“ svěřila se deníku Blesk.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.