Celebrity

10. března 2023 13:40

Eliška Reiglová

Další pokus o usmíření. Princ Harry a Meghan křtili dceru, rodina nepřijela

Dorazí princ Harry na korunovaci svého otce?

Princ Harry (38) a jeho manželka Meghan (41) v posledních letech dělali královské rodině těžkou hlavu a nešetřili ji v rozhovorech ani ve svém dokumentu. Princ by se se svými příbuznými rád usmířil, a proto je pozval na křtiny své dcery Lilibet Diany. Pozvání obdržel jak král Karel III. (74) s manželkou, tak princ William (40) s chotí. Nikdo z nich ale nedorazil.

Princ Harry a Meghan nejprve poskytli kontroverzní rozhovor Oprah Winfrey (69), poté natočili dokument a v neposlední řadě princ vydal knihu, v níž promluvil o zákulisí královského života. Se svou rodinou má proto nyní chladné vztahy. Sám několikrát řekl, že za usmíření by byl nesmírně vděčný, vypadá to však, že tání ledů se nekoná.

Čtěte také: Meghan a princ Harry popsali příběh své lásky. Na prvním rande ji stihl naštvat

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se už před nějakou dobou odstěhovali do Kalifornie, kde se také narodila jejich dcera Lilibet Diana. Přímo ve svém domě pro ni naplánovali tajné křtiny, které se měly konat jen v okruhu jejich nejbližších. I ten ale výrazně prořídl, když ani přes pozvání nepřijel princův otec král Karel III. ani jeho bratr, jak informoval britský deník Daily Mail.

Pozvání na korunovaci

V květnu se uskuteční korunovace krále Karla III., kterou prostřednictvím živého vysílání bude moci sledovat celý svět. Princ Harry a jeho manželka obdrželi pozvání, nedočkali se ale takové vstřícnosti, jakou pravděpodobně očekávali. Nemohli by totiž s ostatními členy královské rodiny stát na balkoně.

Čtěte také: Král vzal Harrymu a Meghan poslední bezpečné místo v Británii. Pár reagoval ostře

Pozvání na korunovaci dostal princ Harry prostřednictvím e-mailu z kanceláře Jeho Veličenstva, manželé ale ještě neřekli, zda se zúčastní. „V tuto chvíli nebudeme rozhodnutí o účasti zveřejňovat,“ řekl mluvčí páru zpravodajskému kanálu CNN.

Vztahy v rodině byly i horší

Přestože jsou momentálně vztahy mezi princem Harrym a jeho příbuznými žijícími ve Velké Británii chladné, bývaly doby, kdy byly ještě horší. Samotný princ to minimálně tvrdí ve své knize Spare, kde popsal fyzický konflikt, k němuž došlo mezi ním a jeho bratrem Williamem.

Čtěte také: Princ Harry čeká na královu omluvu. Chce ji slyšet ještě před korunovací, tvrdí britské zdroje

„William mě chytil za límec, přetrhl mi řetízek a srazil mě na zem,“ tvrdí Harry v knize, jejíž ukázku zveřejnil britský deník The Guardian. Ke konfliktu mělo dojít poté, co princ William nazval Meghan Markle obtížnou, neslušnou a neomalenou, načež mu Harry měl oponovat, že jen papouškuje tvrzení médií.

Jak o Harrym hovoří žena, s níž přišel o panictví?

Sdílejte článek
Štítky kniha princ Harry Meghan Markle královská rodina korunovace křtiny Karel III. William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Lilibet Diana Mountbattenová-Windsorová král Karel III. korunovace Karla III.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.