Prima Ženy

25. ledna 2020 07:00

Petra Kloidová

Osvědčené fígle babiček proti dětskému kašli: Sůl na nohy nebo ananasová šťáva

Dítě kašle a kašle. A vám se pořád ještě nechce běžet pro další antibiotika. Zkuste v rámci vaší domácí léčby osvědčené triky babiček, které by mohly dobře fungovat a malému pacientu ulevit. Navíc, většinu z nich najdete doma ve spíži…

Kašel nebývá v zimních měsících ničím neobvyklým, ale také není radno ho podcenit. Pokud dítě kašle, musí zůstat hlavně v teple a klidu, ale lze mu ulevit i z domácích zásob dříve, než si půjdete pro další antibiotika. Triky babiček proti kašli jsou účinné a zaručeně přírodní!

1. Stará dobrá cibule a česnek

Uznáváme, že tohle není úplně nejvoňavější řešení, ale cibule a česnek jsou známými a všeobecně uznávanými “bacilobijci”. Vyšlete je proto do první linie! Skutečně si dokáží s kašlem poradit, chce to jen trpělivost a trochu přemlouvání kašlajícího prcka, že tahle medicína stojí za to.

Cibule může účinně pomoci při léčbě nachlazení, kašle, vysoké horečky a bolestí v krku. Jemně nasekejte 3 malé cibule a půlku česneku, vložte je do jednoho litru mléka a zahřejte. Směs povařte, dokud není vše měkké, poté ji vyjměte ze sporáku a zceďte. Můžete přidat nějaký ten med, aby se zlepšila chuť. Podávejte po lžičkách několikrát denně.

Toužíte mít krásné a husté vlasy? Pomůže vám obyčejná cibule!

2. Ananasová šťáva

Věděli jste, že ananas obsahuje prvek zvaný bromelain, který má silné protizánětlivé vlastnosti? Ananasová šťáva může opravdu účinně rozpouštět nepříjemné hleny v krku a pomůže tak zmírnit kašel. I když jen samotná ananasová šťáva nemusí stačit k odstranění kašle, jako doplňkový pomocník při léčbě kašle bude skvělá. Klidně můžete do šťávy přidat také trochu zázvoru a medu. Před použitím této metody se ale ujistěte, že vaše dítě není alergické na ananas!

3. Zázvorový zábal

Zábaly na hrudník jsou další cestou, jak zatočit s dětským kašlem. Babičky znají osvědčený zázvorový zábal. Tento účinný domácí prostředek snadno vyrobíte pomocí přísad, které se obvykle vyskytují v jakékoli domácnosti. Musíte smíchat trochu mouky, medu a olivového oleje s jednou polévkovou lžičkou mletého zázvoru nebo zázvorového prášku. Vznikne jakási zázvorová pasta, kterou použijete na zábal. Položte část směsi na ubrousek a pomocí obvazu ji naneste na hrudník kašlajícího dítěte a nechte působit asi 3 hodiny.

Zázvor podporuje i hubnutí

4. Kurkumové mléko

Kurkumové mléko je přírodní lék na nachlazení a kašel, který pochází z Indie a je dobře známý svými antiseptickými vlastnostmi. Samotná kurkuma je v současné době obrovský hit pro své účinky na lidské zdraví. Pokud si tento osvědčený domácí lék chcete vyrobit, stačí zahřát trochu mléka a přidat lžíci kurkumy v prášku. Vše dobře zamíchejte a dejte to svému dítěti vypít před spaním.

Kurkuma - koření, které má nevšední léčební sílu

5. Sůl na nohou

K odstranění kašle může přispět i teplá sůl na nohou. Zahřejte mořskou sůl v mikrovlnné troubě nebo na pánvi, ale pozor na teplotu! Ta by měla být pro vaše dítě normálně snesitelná a rozhodně by neměla pálit na kůži! Zahřátou sůl aplikujte na nohy dítěte a obtočte kolem nich obvaz nebo šátek. Nechte vše působit dokud sůl nezchladne, pak solný zábal odstraňte a na nohy natáhněte ještě teplé ponožky.

10 ožitečných rad, jak v domácnosti využít sůl

6. Připravte kloktadlo slané vody

Kloktání slané vody může dočasně zmírnit příznaky bolesti v krku, to je starý trik. Vše, co potřebujete je přidat 1/4 až 1/2 lžičky soli do sklenice vlažné vody a promíchat, aby se roztok rozpustil. Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, můžete do roztoku přidat také lžičku jedlé sody.

7. Banány, voda a med

Tento domácí lék by měl být schopen uklidnit kašel z průdušek. Nejprve budete muset svařit trochu vody, poté oloupat banány a rozmačkat je do pyré. Dejte pyré do hrnce a nalijte na ně vodu. Nechte to odstát asi 30 minut. Poté nechte směs vychladnout a přidejte lžičku medu. Podávejte kašlajícímu dítěti v poměru 100 ml 4 krát denně. Vzhledem k sladké chuti určitě nebudou protestovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.