Suchánek je režisér drsňák. Když natáčel Večírek, herečka se neubránila slzám

7 pádů Honzy Dědka (17) - Suchánek jako nesnesitelný režisér

Už je to dva roky, co Michal Suchánek dotočil režijní debut Večírek, který se nyní dočká i televizní premiéry. Do práce filmového režiséra se vžil se vší vervou. Ve svém snímku chtěl ukázat, jak mohou obyčejné emoce zamávat lidským osudem. Slzy nakonec tekly i během natáčení. Kterou herečku rozplakal?

Sraz bývalých spolužáků přináší vždy řadu zajímavých situací, které se už před lety Michal Suchánek rozhodl sepsat do scénáře divadelní hry. Na jejím základu vystavěl filmový scénář a pasoval se do role režiséra celovečerního filmu.

Na večírku se postupně scházejí bývalí spolužáci. Toto setkání by se pravděpodobně neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek, jenže místo dalšího spolužáka zazvoní u dveří podomní prodavač a přinese nečekanou zprávu o kamarádovi, který už nikdy nedorazí. Účastníci večírku se za ním společně vydávají autobusem. Během cesty se ukáže, že mluvit o skutečných pocitech je mnohem složitější, než se zdá.

Ve filmu, který má televizní premiéru již 29. ledna ve 20:15 na Primě, si zahráli velké hvězdy českého filmu a Suchánkovi kolegové: Jiří Langmajer, Karel Roden, Marek Taclík nebo Tatiana Dyková a Nela Boudová.

Hvězda televizní Partičky přiznala, že v roli režiséra s ním na place legrace rozhodně není: „Jsem ukrutnej pedant a myslím, že jsem herce strašně málo chválil. Byl to pro mě hroznej tlak, měl jsem tam slavné lidi a málo jsem jim dával najevo, jak jsem rád, že to dělaj.“

Cholerik Suchánek však čas od času dostal své kolegy do úzkých. „Byl tam i nějaký pláč. Karel Roden neplakal, Langmajer, Taclík taky neplakali, Vladyka taky neplakal, a pak už v tom hrála jenom děvčata, z toho Táňa Dyková taky neplakala,“ vzpomíná s humorem na svůj první režijní počin.

Proč Suchánek rozplakal Nelu Boudovou?

Slzy se během natáčení opravdu vyskytly a nebylo jich málo. Herečka Tatiana Dyková přiznala během jednoho z rozhovorů, že hraní pod taktovkou Suchánka je zážitek, dál se však taktně nevyjadřovala. Suchánek v pořadu 7 pádů Honzy Dědka Suchánek přiznal, že během natáčení rozplakal herečku Nelu Boudovou. Čím? „Tak když jsi na někoho sprostej a řveš a je to děvče, tak se rozpláče. Natočilo se to za dvanáct dní a bylo to hektické. Byl jsem z toho vynervovanej. Nevěděl jsem, že to ještě půjde do kin, už jsem se srovnal s tím, že to nebude,“ vysvětlil.

A na závěr ještě několik zajímavostí k Večírku. Kameramanem snímku je Milan Chadima (Hostel, Sněženky a machři po 25 letech, Klauni), za hudbou stojí Jiří Burian (Kapitán DEMO, Republic of Two, Southpaw). Premiéra filmu byla původně naplánována na listopad 2020, kvůli pandemii covid-19 nakonec šla do kin v srpnu 2021. Televizní premiéru má film 29. ledna na Primě.

Manželku Jiřího Langmajera a zároveň jeho bývalou spolužačku si zahrála Tatiana Dyková. „Ti dva spolu žijí už velmi velmi dlouho a já jako Hrdová se snažím s tím vztahem něco udělat. Jenže Hrd to cítí trochu jinak. Takže to vezme do svých rukou a to, co se děje potom, je dost napínavé,“ vysvětlila Dyková s tím, že návštěva bývalých spolužáků se zvrhne v absurdní situace. „Každopádně večírky jsou vždycky zábavná věc. Já je miluju a myslím si, že nás takových bude víc. Tím pádem máme s diváky společné téma. A navíc v tomhle filmu hrají opravdu super herci.“


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.