Trápí vás elektrizující vlasy? Zkuste změnit hřeben a pozor dejte také na ručník

Problém elektrizujících vlasů zná většina z nás. Suchý vzduch, přechody z mrazu do tepla ani nošení svetrů či čepic tomu v zimním období příliš nepomáhá. Je to nejen nepříjemné, ale také neestetické. Poradíme vám, jak neposedné vlasy hravě a hlavně zdravě zkrotit.

Problém s neposednými elektrizujícími vlasy nastává nejčastěji během zimních měsíců. Mohou za to přechody ze zimy do tepla, kdy se vlasy snadněji vysušují, lámou a třepí. Statickou elektřinu ve vlasech způsobuje tření vlasového povrchu s umělými vlákny, ze kterých je vyrobena většina našeho oblečení. K výbojům statické elektřiny jsou poté nejvíce náchylné suché a poškozené vlasy.

Čtěte také: Žehlení vlasů odzvonilo. Trendy jsou vlnky a přirozenost, tvrdí profesionální kadeřník

Pozor na kartáč i fén

V případě, že vám vlasy vstávají již po rozčesávání, máte nevhodný kartáč. „Plastové kartáče doporučuji vyhodit a nahradit kvalitními, nejlépe z přírodních štětin, nebo vybrat ty z kvalitního nestatického materiálu,“ radí kadeřnice Petra Vavrušková s tím, že nejvhodnější je vybrat hřeben dřevěný, ideálně s kančími štětinami v kombinaci s plastovými ostny, kdy právě tato kombinace zamezuje elektrizování.

Další důležitou věcí, do které se při problému s elektrizujícími vlasy vyplatí zainvestovat, je fén s ionizátorem. Jedná se vůbec o nejšetrnější přístroj v péči o vlasy. Ionizátor vlasy hydratuje a stará se o to, aby nebyly přesušené. Díky ionizaci vlasy také zdravě vypadají, jsou vyživené a silné. Ionizace navíc pomůže slabým a poškozeným vlasům.

Důležité je při výběru tohoto typu fénu koukat na příkon. Čím větší příkon je, tím je proudění vzduchu silnější a zároveň rychlost sušení vlasů kratší. Právě délka vysoušení vlasů má velký vliv na to, aby se vlasy nepoškozovaly a zbytečně nepoletovaly.

Přečtěte si: Víte, jak omládnout díky vlasům? Vyvarujte se těchto chyb!

Vyměňte oblečení a pozor dejte na ručník i gumičky

Pokud v zimě právě kvůli elektrizujícím vlasům nenosíte pokrývku hlavy, zkuste změnit materiál a zbytečně nemrzněte. „Doporučuji pořídit si čepici z kvalitního materiálu, jako je hedvábí, kašmír nebo bavlna. Pozor v zimě dávejte také na culíky, vybírejte si kvalitní gumičky do vlasů, nejlépe ty hedvábné. Běžná gumička totiž může vlasy během mrazu i přeřezat,“ varuje profesionálka s tím, že pokud si po umytí vlasů nasadíte ručník nebo turban, ideální je zvolit mikrovlákno.

V neposlední řadě dávejte pozor na samotnou péči. Základním pravidlem v boji proti elektrizujícím vlasům je nepodcenit hydrataci. Používejte pravidelně hydratační balzámy, vyživující masky či vlasové oleje. Existuje poté samozřejmě i takzvaná rychlá pomoc. Ve chvíli, kdy vám vlasy létají, navlhčete ruce vodou nebo do dlaní vmasírujte krém a v předklonu vlasy protřete. Použít na zkrocení vlasů dále můžete také papírový kapesník či alobal. Stačí, když jimi vlasy jemně otřete a statická elektřina zmizí.

Vlasy v zimě trpí vůbec nejvíce, důležitá je správná péče:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.