Veronika Kašáková si splnila sny až v dospělosti. Co jí dětský domov vzal a dal

Modelka a zakladatelka nadačního fondu Veronika Kašáková (33) si začala své sny plnit až jako dospělá. Vyrůstala v jednom z dětských domovů, kterým neřekne jinak než děcák, a do jejichž prostředí se stále vrací. Jak podotkla na svém Instagramu, přála by milující rodinu všem. Na pomoci dětem se aktivně podílí a zavzpomínala také na to, co jí osobně dětský domov dal a vzal.

Veronika Kašáková byla v roce 2014 ve finále Miss ČR, stihla už také napsat dvě knihy, vdala se a stala se maminkou syna Matyáše. Takový obyčejný a šťastný život, mohlo by se zdát. Podle mnoha rozhovorů Veronika ho taky za šťastný považuje a umí být velmi vděčná za spoustu maličkostí. Jako malá si však zažila své, když se v pěti letech ocitla v dětském domově.

Podívejte se, jaké další slavné osobnosti vyrůstaly v dětském domově.

Vše začalo rozvodem rodičů, se kterými i s bratrem Karlem bydleli v pražské Pařížské ulici. „Poté, co jsme se odstěhovali z Pařížské ulice do Klášterce nad Ohří, si svůj život pamatuji jako velmi chudý. Měli jsme prázdný byt a neměli jsme co jíst. Byla tam černobílá televize a matčin partner, který ji před námi velmi ošklivě týral. Pamatuji si, jak ji jednou prohodil skleněnými dveřmi a z těch jejích blonďatých vlasů jí po tváři tekla krev,“ vzpomínala Kašáková v pořadu Povídej.

Takových silných momentů má modelka ve vzpomínkách spoustu a postupně se s nimi snažila vyrovnávat. Zároveň o většině témat otevřeně mluví, aby pomáhala šířit osvětu. Ve stories na svém Instagramu nyní nasdílela staré fotky z dětského domova a odpověděla fanouškům na nejčastější dotazy.

„Bez jakýchkoliv omáček a pocitu vzbudit lítost, ale pokud na vás vaše máma kašle, nemáte pořádně co jíst, jste doma převážně sami s bráškou v prázdném bytě nebo u cizích lidí, tak když dostanete teplou postel, jídlo, hračky a režim, psychicky se uklidníte,“ napsala jako odpověď na dotaz, jak přemístění do dětského domova v pěti letech vnímala. Otec od rodiny odešel a matka propadla drogám. Jednoho dne nechala obě děti v taxíku, odkud se dostaly na OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí), do diagnostického ústavu v Liberci a následně do dětského domova.

Vyrůstání v dětském domově Veronice mnohé vzalo, ale něco i dalo. „Být v děcáku má mnoho výhod. Bylo si stále s kým hrát,“ prozradila. Rozepsala se ale i o traumatech a odpuštění, které mimo jiné rozebrala i ve svých knihách Zpověď a Lhala jsem. Osobní zkušenost je nepřenositelná a modelka by chtěla pomoci všem dětem: „Přála bych všem milující rodinu! Všem!“ Nadační fond Veroniky Kašákové doprovází mladé lidi z dětských domovů na jejich cestě do reálného života a pomoci může každý.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.