Hledáte přírodní a legální životabudič? Zkuste ašvagandhu!

Víte, co indičtí top manažeři užívají místo valia? Ašvagandhu neboli indický ženšen! Na tomhle zázraku začíná pomalu ale jistě ujíždět celý svět. Povíme vám, proč je tak unikátní!

Pokud berete denně hrst vitamínů ve slepé víře, že vás tělo odmění železnou imunitou a vitalitou a spoustou energie, máme něco lepšího! Skutečně přírodní a hlavně legální životabudič, který je bezpečně používán už tisíce let.

Už před 4 000 lety znala ašvagandhu indická medicína a těží z jejích unikátních vlastností dodnes. Ašvagandha je známá i pod názvy indický ženšen nebo zimní třešeň, ale s třešněmi má pramálo společného. V botanice má krásný název Withanie snodárná. Ve skutečnosti je tato populární rostlina vzdálená sestřenice s rajčaty nebo s bramborami. Využívá se hlavně její kořen, který má hořkou chuť a obvykle se mele na prášek.

Ve staré Mezopotámii byla ašvagandha známá jako narkotikum, ale ve starých indických spisech je oslavována jako zázračný životodárný prostředek a tonikum. Tradičně byla ašvagandha ceněna jako afrodisiakum a součást nápojů lásky.

Indický ženšen neboli ašvagandha se k západním uživatelům nejčastěji dostává v podobě prášku nebo kapslí, které jednoduše spolknete. Vyvarovat užívání by se rozhodně měly nastávající nebo kojící maminky a stejně jako u všech doplňků je dobré prodiskutovat užívání ašvagandhy s lékařem. Pakliže dostanete od doktora zelenou, čeká vás spousta výhod.

Hodí vás do pohody

Vědecká studie z roku 2012 zjistila, že lidé, kteří užívali doplňky z ašvagandhy, měli sníženou hladinu kortizolu (tzv. stresového hormonu) a zažívali výrazně menší stres. A další studie z Indian Journal of Psychiatry ukázala, že 88 procent dobrovolníků užívajících preparát přestalo bojovat s úzkostmi.

Zabíjí rakovinové buňky

Ašvagandha se zdá být také slibným bojovníkem proti rakovině! Podle studie z roku 2010 dokážou látky v rostlině zabíjet určité druhy rakovinových buněk. Některé výzkumy naznačují, že doplňky s ašvagandhou mohou pomoci bojovat proti rakovině spolu s dalšími léčebnými postupy, jako je chemoterapie a ozařování. Bylo také prokázáno, že ašvagandha posiluje imunitní systém pacientů podstupujících chemoterapii.

Přivolá orgasmus

Dámy, pokud máte problém s dosažením orgasmu, i tady se blýská na lepší časy. Další výzkum indického všeléku prokázal, že ženy, které užívaly koncentrované perorální dávky ašvagandhy, si začaly užívat více orgasmů a celkově se jim zlepšila kvalita milostného života.

A co ještě umí?

Tak například zvyšuje produkci melaninu ve vlasech, a zamezí tak předčasnému šedivění. Také pomáhá udržovat mládí a vitalitu. Kořenový extrakt z ašvagandhy je plný silných antioxidantů, jako jsou polyfenoly, které mohou snížit volné radikály v těle a zpomalují známky stárnutí. A vzhledem k tomu, že má ašvagandha i vysoký obsah steroidu hasanidu, může pomoci zmírnit bolesti kloubů a otoky spojené s artritidou. A v neposlední řadě prospívá aktivním sportovcům, chrání totiž svalovou hmotu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.