reklama

5 tipů, jak si uchovat duševní zdraví i během Vánoc

O Vánocích si užijte hlavně jeden druhého Foto:

Jako malí jsme Vánoce svorně milovali, těšili jsme se na ně už od ledna. Jen si vzpomeňte, jak jsme byli nadšení z prvních perníkových čertů, když se objevili v samoobsluze, z ozdob a stříbrných řetězů blýskajících se ve výlohách obchodů, z něžných koled, které se linuly z rozhlasových přijímačů, ze sněhových vloček, jež nám roztávaly na zimních kabátech.

Kam se však to okouzlení ztratilo? Od dospělých slyšíme spíše povzdechy typu: Už aby byl ten blázinec za námi! Případně: Já to snad nepřežiju! Jak to udělat, aby pro nás Vánoce nebyly za trest, ale abychom je brali jako něco příjemného, jako důvod k pozastavení, rozjímání, radosti?

Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti Foto:
Zdroj: Thinkstockphotos
Vánoční úklid není otázkou života a smrti

I když se naše babičky a maminky chovaly, jako by vánoční úklid otázkou života a smrti byl, není tomu tak – a my všichni to vlastně dobře víme. Stresovat se kvůli vánočnímu úklidu je nerozumné. Při péči o děti a náročném zaměstnání je prakticky vyloučeno zběsile gruntovat, a navíc, ani pocit štěstí to zpravidla nepřináší. Budete jen k smrti unavená. Jednoduše ukliďte běžným způsobem. Vyluxujte, umyjte podlahy, utřete prach, zvelebte koupelnu a toaletu. Učiňte tak krátce před Štědrým dnem, neboť vše se pochopitelně zašpiní brzy znovu, tak ať neděláte zbytečnou práci.

Horoskopy 2018

reklama

reklama