reklama

5 přírodních tipů, které ideálně připraví vaši pleť na léto

přírodní tipy kokosová voda Foto:
Zdroj: Thinkstock
Kokosová voda

Tahle zázračná nasládlá tekutina je přínosem nejen v oblasti hubnutí, detoxikace či posilování imunity, ale má také tzv. anti-aging efekt. „Mohou za to dva důležité prvky, cytokiny a kyselina laurová, které obsahuje voda z mladých kokosů a které tělo využívá při procesu buněčného růstu,“ vysvětluje účinky látek proti stárnutí wellness koučka Mgr. Petra Řehořková z Petra Clinic. Kromě toho má kokosová voda také protirakovinotvorné a protitrombotické účinky, vyživuje pleť, vyvažuje její pH a udržuje silnou a hydratovanou pojivovou tkáň pleti.

 

Nejjednodušším způsobem je její pití (to má v těhotenství prý pozitivní vliv i na kvalitu pokožky nenarozeného miminka). Jenže účinky kokosové vody působí i lokálně. Díky jejím bělicím účinkům se můžete zbavit nevzhledných skvrn na obličeji a také pomáhá v boji proti jizvičkám po akné. Stačí jen jemně nanést kokosovou vodu přímo na jizvičky (v počáteční fázi působí i na pupínky při planých neštovicích) a nechat působit přes noc. Přírodní kokosová voda funguje i jako skvělý odličovač nebo prostředek omezující výskyt lupů či svědivost vlasové pokožky.

 

TIP pro vás: Kokosová bělicí maska

Smíchejte kokosovou vodu, okurkovou šťávu a syrové mléko a nechte na obličeji působit zhruba 15 minut, pak smyjte studenou vodou a nechte oschnout. Tuto masku můžete používat denně.

 

 

 

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama