reklama

6 nejpodivnějších kosmetických přísad

6 nejpodivnějších kosmetických přísad Foto:
6 nejpodivnějších kosmetických přísad
Foto: istock.com

Šnečí sliz, býčí sperma nebo kuřecí morek. To není složení pochybného středověkého elixíru mládí, ale skutečné přísady moderní kosmetiky. Představíme vám 5 nejbizarnějších, které obsahuje třeba i váš oblíbený krém!

Hadí jed

Botox už není jen pro vyvolené, ale v posledních letech se stal poměrně běžnou procedurou pro udržení pleti bez vrásek. Pokud toužíte po jeho účincích, ale nemůžete se smířit s představou, jak vám někdo píchá do čela klobásový jed, sáhněte po krémech s přídavkem hadího jedu. Pouze se natíráte a vklepáváte, bez injekcí a bolesti, ale s podobným efektem. Přísahají na něj hollywoodské krasavice, které trápí dilema: vrásky na červeném koberci, nebo ztuhlá tvář bez mimiky? Krémy s přídavkem hadího jedu nebo jeho syntetické kopie pomohou účinně s vráskami, aniž by vám jako vedlejší efekt zůstal “poker face”.

Šnečí sliz

Ten malý tvor s ulitou, co vám ožírá salát na zahradě, nemusí být jen francouzskou delikatesou. Šnečí sliz je uznávaná kosmetická ingredience, oblíbená zejména v Asii. Díky kyselině glykolové a elastinu, které obsahuje, chrání hlemýždě před poraněním, bakteriemi i UV zářením. Nachází se v něm také velké množství proteinů, které mají nevídané regenerační schopnosti. A stejně blahodárně působí i na lidskou pokožku. Sérum s obsahem šnečího slizu si opravdu zamilujete!

Zlato

Zlato na obličeji si užívaly už egyptské královny a vůbec nebyly vedle. I dnešní moderní kosmetika využívá zlatého prachu jako účinné přísady. Nejde jen o pocit okázalého luxusu, ale zlato má na naší pleť skutečně blahodárné účinky. Dokáže například zajistit regeneraci pleti a její oživení, působí i proti stárnutí pleti, které zpomaluje, a má také výrazné antioxidační účinky. Pokud si chcete zlato obsahující krém dopřát, hledejte takový, který obsahuje 24karátové zlato.

Zlato má na pleť velmi blahodárné účinky Foto: Zlato má na pleť velmi blahodárné účinky. Foto: istock.com

Býčí žlázy

Možná je to trošku nechutné, ale rozhodně účinné. Býčí sperma nebo výtažek ze žláz je perfektní hlavně na vlasy. Díky vysokému obsahu bílkovin dokáže prostředek s tímto obsahem způsobit, že vaše vlasy budou lesklé a úžasně regenerované. Pořád lepší než kýbl chemie, uznejte.

Kuřecí morek

Láďa Hruška by zaplesal, do jaké míry se dají kuřátka využít. Teď půjde o morek, tedy tu hmotu, která vyplňuje kuřecí kostičky. V kosmetickém průmyslu z něj totiž míchají krémy. Morek umí bezvadně nahradit staré kožní buňky novými a dodat vaší pleti vitalitu a krásu. Je to především glukosamin, který je v kuřecím morku obsažený. Kromě omlazujícího efektu je morek účinný i proti zánětům.

Vařený hmyz

Milujete rudé rty? Až se budete zkrášlovat svou oblíbenou rtěnkou, vězte, že se právě natíráte něčím z brouka. Konkrétně nopálovce karmínového, který žije ve Střední a Jižní Americe. Samička tohoto brouka ráda baští červené plody kaktusu, aniž by tušila, že až se nacpe, bude chycena, uvařena, usušena a ve finále skončí jako rudý prášek, který se používá jak v kosmetice, tak v potravinářství. Moc se s tím ale netrapte, protože byste vedle rtěnky musela vyškrtnout i marmelády, jahodové zmrzky a prostě všechno červené.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Voní váš parfém málo? Možná ho špatně používáte Foto:

Parfémy: Jak vytěžit z jednotlivých typů to nejlepší?

Eau de Toilette, Eau de Cologne, Eau de Parfum, parfém, parfémový olej – věděli jste, že každý z těchto typů parfému má trošku odlišné využití?

autor: KU

Horoskopy 2018

reklama

reklama