reklama

Nuda ve vztahu? Těchto 5 otázek mezi vámi znovu oživí vášeň. I po letech!

Na vztahu musíte oba pracovat, ne si ho jen užívat Foto:
Na vztahu musíte oba pracovat, ne si ho jen užívat
Foto: iStock

Na začátku vztahu vás nadchne všechno, co partner říká. Jenže časem se vám všechny jeho historky a vtípky oposlouchají a partner začne být zoufale předvídatelný. Bez zaváhání uhodnete, co se chystá říct. I když jde vlastně o opravdové vzájemné pochopení, nuda vzájemné touze škodí.

Nic ale není ztraceno a i když oheň mezi vámi neplane, neznamená to, že by vyhasl. Stačí položit tu správnou otázku a vášeň se znovu rozhoří.

 

Čemu jsme se minule tak šíleně smáli?

Málem si cvrknout do spodního prádla není sice nic moc, ale je to známka, že jste se fakt pořádně zasmáli. Smích aktivuje část mozku zodpovědnou za produkci dopaminu, látky, která zprostředkovává pocity štěstí. Vzpomínka na společný smích, ať už u filmu nebo po povedeném vtipu jednoho z vás, vrátí pocit společné zábavy a souznění.

Na které dovolené se ti nejvíc líbilo?

Vztahy ničí rutina. Prádlo, složenky nebo plíny nejsou zrovna sexy a v našich uspěchaných životech si někdy připadáme jako dva spolubydlící, co se dělí o domácí práce. Když si připomenete společné chvilky plné klidu nebo zážitků, uvědomíte si, jak je vám spolu dobře, když utečete všednosti. I pouhá vzpomínka vyvolá pocity, které jste měli na své dokonalé dovolené. Budete klidnější, méně podráždění a snadněji se povznesete nad to, co vás zlobí.

Jaké máš tajné sexuální přání?

Je překvapivé, jak málo dlouholeté páry mluví o sexu, svých erotických představách a touhách. Přitom bavit se beze studu a pocitů viny o erotických touhách je pro vztah zdravé a udržuje v něm jiskru. Terapeuti doporučují při takovém rozhovoru nic nehodnotit a zároveň nevytvářet tlak na to, aby se fantazie skutečně splnily. Už jen představivost udělá své. A pokud se po takovém rozhovoru rozhodnete rozparádit a některou ze sexuálních představ vyzkoušet, o to víc oživíte svou vzájemnou touhu.

Mohu ti lépe vyjádřit svou lásku?

Asi jste už slyšeli, že existuje pět hlavních jazyků lásky: dárky, slova, společný čas, péče a doteky. Každý z nich je příjemný, ale strategické je projevovat partnerovi lásku tím jazykem, který má nejraději. Často hovoříme jazykem lásky, který sami preferujeme nebo kterým nám dávali najevo lásku rodiče. Například pokud je váš partner typem preferujícím doteky a vaším jazykem lásky je přitom péče, bude pro něj jedno dlouhé objetí a polibek, když přijde domů z práce, víc, než skvělá tříchodová večeře, kterou připravíte. A mimochodem, víte, jakým jazykem lásky váš partner hovoří? Otestujte se a nezapomeňte, že během času se může preferovaný jazyk lásky změnit.

Kdy máš pocit, že jsme si nejbližší?

Tato otázka může partnera překvapit, ale zároveň odhalí úplně nejvíc. Když se partnera zeptáte, kdy cítí, že jste si blízcí, zjistíte, v jakých chvílích jste nejvíce emocionálně propojení. Emocionální sblížení je klíčovou ingrediencí dlouhodobě spokojeného vztahu a základem pro uspokojující sexuální život. Možná je to, když spolu večer usínáte, možná, když partnera vidíte, jak se češe tím svým nezaměnitelným způsobem. Ať už bude odpověď jakákoli, uchovejte ji jako poklad. Pomůže vám urovnat hádku nebo vytvořit krásnou společnou chvíli.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

lichotky muži hlavní Foto:

13 lichotek, které chce od vás muž slyšet

Čím nejvíc potěšíte mužovo ego?

Článek

Spousta věcí je ve vztahu jinak, než si člověk na začátku myslí Foto:

9 chyb, které mohou zničit váš vztah stejně jako nevěra

Rozvedení muži popisují, co měli vědět, než se oženili.

Článek

dlouhodobé vztahy hlavní Foto:

10 nejčastějších důvodů, proč se rozpadají i dlouholeté vztahy

V každém vztahu se časem objeví trhlina. Vždycky je čas k nápravě, jen se musí snažit oba dva.

Článek

Co sledujeme nejvíce? Foto:

5 rádoby zaručených rad, kterými se ve vztahu rozhodně neřiďte!

Vaši přátelé nebo příbuzní to jistě myslí dobře, ale pokud jde o vztah, spolehněte se spíš na svou intuici, než na nějaká pravidla a "zaručeně správné" rady.

Článek

Nezapomínejte, že cokoli řeknete, nějakým způsobem ovlivňunje toho druhého Foto:

Pět vět, které mohou zničit váš vztah

Existuje několik nebezpečných vět. Jakmile se těchto pár vět ve vztahu objeví, něco je špatně. Dokonce tak špatně, že mohou vést k velkému odcizení mezi partnery a nakonec...


Horoskopy 2018

reklama

reklama