reklama

Toxické věci, které máme všichni doma (a měli bychom je vyhodit)

Myslíte, že je jedno, jaký šampon nebo třeba nádobí používáte? Že to nemá na nic vliv? Omyl! Naše zdraví ovlivňuje všechno, co používáme, dejte si proto pozor, co doma vlastně máte. Neměli byste něco z toho hned vyhodit?

Stále větší množství výzkumů ukazuje, že chemické látky obsažené ve věcech, které doma běžně používáme, mohou ohrozit naše zdraví a způsobit plno problémů – od neplodnosti a vrozených vývojových vad po některé typy rakoviny. Americké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí nyní sleduje 298 chemikálií, které se vyskytují v lidském těle. A dostaly se tam většinou právě kvůli spotřebnímu zboží. Tyto látky se v těle postupně hromadí a mohou ve výsledku způsobit i vážné zdravotní komplikace.

Zatímco chemikáliím z životního prostředí se těžko vyhneme, toxických látek, které máme doma, se zbavíme celkem snadno. Stačí vědět, na co si dát pozor a co nekupovat, případně co pěkně rychle odnést do popelnice.

Část 1 z 10
toxické věci plastové krabičky Foto:
Zdroj: Thinkstock
Plastové krabičky na jídlo

Tušíte, proč průhledné krabičky po pár umytích v myčce zmatní a popraskají? Plast se totiž časem rozruší a právě kvůli tomu se do jídla mohou uvolňovat i nebezpečné chemikálie. Plastové nádoby se vyrábějí z řady chemických látek, včetně ftalátů, které však fungují jako endokrinní disruptory. To znamená, že účinkují jako hormony v endokrinním systému a narušují přirozenou hormonální komunikaci mezi buňkami organismu. To je spojováno s poruchami imunity, abnormalitami reprodukčního systému, cukrovkou, obezitou i některými druhy rakoviny. Jídlo si proto raději ukládejte do skleněných nádob.

 

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama