reklama

Udělejte si v sobě maximální pořádek!

Z kalendáře na nás mrká jaro, které je nejenom symbolem probouzející se přírody, ale také tím nejvhodnějším obdobím pro očistu těla i duše. Nasajte po ospalé, nudné a nekonečné zimě energii formou lehkého jídelníčku, pohybu, odpuštění a optimistických myšlenek. S takovou výbavou budete proplouvat letošním rokem jako znovuzrození, a tak nějak vám všechno vám půjde skvěle od ruky.

Nemáme vás v plánu nutit, abyste se nechali nalákat na pořízení detoxikačních pilulí, nápojů nebo snad očisťujících náplastí, to vůbec ne. Ani abyste šilhali hlady. Namísto těchto extrémů zkuste omezit příjem tuků, cukrů, éček a jiných nadbytečných látek, které jsou ve velkém přidávány například do polotovarů. Naopak se svezte na vlně ovoce, zeleniny a zdravých, lehce stravitelných pokrmů, které tělu dodají energii, pročistí organismus, napomohou k redukci váhy a znásobí odolnost vaší imunity.

Což takhle dát si špenát? 5 Foto:
Jezte zdravě

Vyzkoušejte oblíbené vietnamské polévky, které si doma uvaříte od naprostých základů, oproti těm hustým, ve kterých mnohdy stojí lžička. Namísto kaloricky náročných knedlíků si poručte jako přílohu bulgur nebo oblíbenou quinou. Pokud vás bezmasá jídla nelákají, preferujte snadněji stravitelné ryby. A i když nejste vegetariáni a maso si dopřáváte rádi, není na škodu jeho příjem zredukovat a vsadit na špenát, cizrnu, hrách nebo čočku. Servírujte saláty, ve kterých má své místo syrová zelenina, kozí sýr, olivový olej nebo červená čočka. Tip: Pokud byste rádi dáli odpočinout zažívání a střevům, naordinujte si ovocný nebo zeleninový den, během kterého budete popíjet čaj (zelený či jiné detoxikační směsi), neperlivou vodu s kapkou citronu nebo limety. V rámci očisty si odřekněte také kávu a alkohol.

Co se týká bylinek a rostlin, které mají na naše tělo očistný efekt, vybírat můžete z ostropestřce mariánského cílícího na pročištění jater, toxiny a jiné odpadní látky dokonale odvádějí kopřivy, skvělé jsou také mladé pampelišky. A pokud budete chtít tělu dopřát víc vitamínů, minerálů a živin, nechejte si naklíčit vojtěšku, řeřichu, fazoli mungo či hrách.

Jakmile vás bude honit mlsná, připravte si raw dort, nebo si smlsněte na hrsti mandlí, lískáčů, nebo sušeného ovoce. Kupujte ale to, co není doslazováno. Tímto způsobem mlsání získáte také energie a můžete dát sbohem energy nápojům, jež zbytečně zatěžují naše tělo. V případě, že jste zvyklí pít ovocné džusy z krabice, odšťavněte si čerstvou zeleninu s ovocem nebo využijte jejich dužinu v oblíbených smoothie, kam můžete přidat například chia semínka. Tip: Bojujete s cholesterolem? Pochutnejte si na hlívě ústřičné!

Horoskopy 2018

reklama

reklama