Američan si vezme na paškál české veřejné záchody. Stand-up navíc zvládne v češtině
Stand-up Američana v češtině – Česko Slovensko má talent XII (10)
Brian Lennon žije v České republice již deset let. Za tu dobu se naučil náš rodný jazyk natolik dobře, že si v něm klidně troufne i na stand-up. O zkušenosti s nejrůznějšími kulturními rozdíly nemá nouzi a dokáže toho náležitě využít. Jaké české zvláštnosti vypíchne? Podívejte se na exkluzivní ukázky.
Je jediným Američanem, který v Čechách dělá stand-up v češtině. A nutno podotknout, že výborně. „Ty se mi líbíš, chlapečku,“ okomentuje jeho první zábavné věty porotce Jaro Slávik, jemuž kolegové k jeho padesátým narozeninám připravili speciální prank. Obávaný kat ale není jediný, kdo se výtečně baví. Devětačtyřicetiletý Brian Lennon si během chvilky získá celé publikum.
Američan Brian Lennon rozesměje v show Česko Slovensko má talent svým stand-upem. Zdroj: FTV Prima
Porotci dvanáctého ročníku talentové soutěže se výtečně baví. Zdroj: FTV Prima
Brian bude mít úspěch zejména se svým popisem českých veřejných záchodů. Zdroj: FTV Prima
Jakub Prachař se budu smát, až se bude za břicho popadat. Zdroj: FTV Prima
Stejně jako Jaro Slávik, který dosud platí za nejobávanějšího z porotců Talentu. Zdroj: FTV Prima
Nadšená bude i Eva Burešová, jež se sama před třinácti lety talentové show účastnila. Zdroj: FTV Prima
Ani porotkyně Marta Jandová a nový člen poroty Leoš Mareš na tom nebudou jinak. Zdroj: FTV Prima
„Jsem Američan a umím česky natolik dobře, abyste si mysleli, že jsem postižený,“ rozesměje znovu sál bratislavské Incheba Expo areny. „Ale musím říct, že to, jak Češi mluví anglicky…,“ naznačí jen v dalším díle show Česko Slovensko má talent, na který se můžete těšit v pátek večer na Primě, a všem je s úsměvem na tváři jasné, kam míří. „Někdy je to jako poslouchat někoho během mrtvice,“ popíše trefně. „A trošku doufáš, že nepřežije,“ dodá další perličku.
Kvíz: Znáte vlohy porotců show Česko Slovensko má talent?
Zdaleka nejvíce dostane přítomné svým výstižným popisem veřejných záchodů a srovnáním rozdílů s americkým prostředím. „U nás neříkáme na veřejnosti ani ‚toalety‘. My se stydíme. Proto máme eufemismy jako ‚bathroom‘ nebo ‚restroom‘. Takže si asi umíte představit, jak jsem se cítil, když jsem šel poprvé na záchod u metra. Byla tam hajzlbába a já si uvědomil, že musím nahlásit, jestli jdu na malou nebo na velkou,“ zkonstatuje a nejen Jakub Prachař, který se leckdy přidá k soutěžícím na pódiu, se zalomí smíchy. Podívejte se sami.