zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese studený úplněk ve znamení Raka? Něco si přejte, ale pozor na náladovost a melancholii

Co přinese studený úplněk ve znamení Raka?
Autor: iStock Co přinese studený úplněk ve znamení Raka?
Anna Kopečková , Vydáno: 28.12.2020
Poslední letošní úplněk zvaný studený nebo také úplněk dlouhých nocí bude ovlivněn přecitlivělým vodním znamením Raka. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

reklama

Prosincový úplněk nastane 30. prosince 2020 v časných ranních hodinách, přesně ve 4 hodiny a 28 minut. Jeho vliv ale můžeme pocítit už přibližně tři dny předtím a také několik dnů poté. Úplněk je časem uvolnění, zbavení se bolestí, které jste v uplynulém měsíci zažili, odpuštění těm, kteří vám nějak ublížili. Každý z nás snáší toto období jinak, každopádně úplněk působí na psychiku i fyzickou stránku většiny z nás. Nese v sobě dobré i špatné a je dobré vědět, jak jeho síly využít. Nejvíce tentokrát bude úplňkem ovlivněno znamení Raka a další vodní znamení, Štír a Ryby. Po listopadovém úplňku ve vzdušném a komunikativním znamení Blíženců, který v nás vyvolával touhu poznávat nové věci i nové lidi, by ten prosincový mohl být na jednu stranu velmi uzdravující a dávající možnost vkročit do nového roku jako znovuzrození, na druhou stranu nás může zaskočit negativními emocemi, plačtivými náladami, úzkostmi nebo sebelítostí, kterým bychom rozhodně neměli podléhat.

BLÍŽÍ SE ÚPLNĚK: 10 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE PŘI NĚM (NE)MĚLI DĚLAT

Úplněk dlouhých nocí

Podle starých indiánských tradic se tomuto úplňku říká studený nebo také úplněk dlouhých nocí. Oba názvy jsou zřejmé, noci jsou v tuto dobu dlouhé a bývají mrazivé. Mají ale i duchovní základ. Noc je dobou, kdy nepoužíváme oči, ale jiný druh vnitřního zraku. Můžeme pronikat pod povrch věcí, tma nám dává možnost opět nalézt světlo. V temném a chladném období měli tedy lidé více času analyzovat, zbavovat se toho, co je tížilo, ukončovat vše nefunkční, ať to byly zvyky, nebo vztahy, otevírat svá srdce, přenést se do dalších období s čistým štítem.

Úplněk ve znamení přecitlivělého Raka

Rak patří spolu s Rybami a Štírem mezi znamení, kterým vládne voda, tedy živel spojený s emocemi, kreativitou a hlubokou intuicí.

Raci jsou velmi zranitelní, citliví, ostýchaví a nejistí, bývají i urážliví a často reagují nepřiměřeně. Velký důraz kladou na rodinu, děti, partnerské vztahy, péči o své blízké, na nichž bývají i velmi citově závislí a neváhají se pro ně obětovat. Těžce nesou jakékoliv rány v mezilidských vztazích. Pokud cítí nějaký nátlak, prchají do svého úkrytu, kde hledají ochranu a kde se cítí bezpečně. Rakům navíc vládne Luna a jsou na její fáze velmi citliví.

CO SI MYSLÍ RAK O OSTATNÍCH ZNAMENÍCH ZVĚROKRUHU?

Nenechte se pohltit emocemi

Připravte se na to, že v době kolem posledního letošního úplňku můžete reagovat nepřiměřeně i na každodenní situace. Můžete cítit smutek, lítost, melancholii, aniž byste věděli proč. Můžete být vnímavější, vztahovačnější, náladoví, cítit potřebu uzavřít se víc do sebe. Je potřeba si to uvědomit a hlavně tím neobtěžovat ostatní, protože i na ně úplněk působí. I když své emoce neovládnete, nic se neděje. Klidně si někam zalezte a poplačte si. V době kolem úplňku na to máte bezpochyby nárok a může vám to i prospět. Nebo si o tom, co se s vámi momentálně děje, s někým blízkým popovídejte. Tím, že budete s někým sdílet své nejhlubší pocity, si s ním můžete vytvořit pevnější a intimnější pouto.

Věnujte se rodině a domovu

Rak má rád pohodlný, příjemný a útulný domov, díky kterému se pak může cítit bezpečně. Tuto touhu bude ještě zesilovat Slunce, které se právě nachází v Kozorohu, což je znamení spojené s finanční bezpečností a odpovědností. Pro Raka je důležité také úzké spojení s rodinou a přáteli, což mu dává pocit stability. Využijte toto období k tomu, abyste se víc věnovali svým blízkým, buďte vděční za to, co v životě máte. Dopřejte si objetí, něhu, blízkost těch, které máte rádi. Snažte se upevnit vztahy v rodině, dělejte si navzájem radost, hýčkejte se navzájem. A nevymlouvejte se na to, že nemáte čas. Nikdy nevíte, co přinese zítřek. Možná máte příbuzné, s kterými jste se dlouho neviděli a ani nevíte, jak se jim vede. Zkuste jim alespoň zavolat nebo jim napište.

Dobu kolem úplňku můžete využít i k zútulnění svého bydlení. V tomto období se výborně tvoří. Nedoporučuje se ale malovat pokoje nebo natírat nábytek, Rak je vodní znamení a vše bude špatně schnout. Také neumývejte předměty, které by vlhkost mohla poškodit.

Pozor na citové vyčerpání

Užívejte si své hluboké city, obdarovávejte jimi ostatní, ale myslete na to, abyste sami neskončili úplně na dně. Hodně odpočívejte, spěte, choďte na procházky, nejlépe někam k vodě. Dopřejte si lehkou a zdravou stravu, poslouchejte klidnou hudbu a relaxujte. Myslete také na to, že člověk je v tuto dobu více ovlivnitelný. Raději nezahajujte žádné dlouhodobé projekty a nepůjčujte si peníze.   

Odlehčete svému trávení  

Rak ovlivňuje trávení, zejména žaludek, játra, žlučník a dvanácterník, citlivé jsou i ženské orgány, prsa, děloha. Cokoli pro tyto orgány uděláte prospěšného, projeví se dvojnásob pozitivně. Pozor na pálení žáhy, snažte se ve dnech kolem úplňku nejíst nic tučného, vyhněte se sladkostem, alkoholu a sladkým limonádám. Dbejte na správný pitný režim. Trápí-li vás žaludek, udělejte si heřmánkový čaj. Citlivou psychiku uklidní čaj z meduňky. Uvědomte si, jak zázračné je vaše tělo, co všechno dokáže. Uvědomte si, jak se k němu chováte, co pro něj děláte. A buďte na něj hodní.

Udělejte si rituál

Energie úplňku je jako žádná jiná a je dobré ji využít ve svůj prospěch. Úplněk v Raku je naplněn energií domova, rodiny a je vhodný pro různé rituály a kouzla. Můžete si zkusit rodinný láskyplný rituál podle známé astroložky Martiny Blaženy Boháčové. Pusťte si hezkou hudbu, ideálně takovou, která vás dojímá, a obklopte se bílou barvou. Zavřete oči a představujte si před sebou jednoho rodinného příslušníka po druhém, jak stojí před vámi. Přistupte k němu a řekněte mu, že ho milujete. A nezapomeňte zaříkávadlo lásky:

 „Vážím si tvého bytí, krásné je s tebou žití.
Každý okamžik strávený vedle tebe,
je pro mě štěstí, je pro mě voda, je pro mě nebe.
Posílám bezpečí, hladím tvou tvář, vím, že mi za to svou lásku dáš.
Děkuji."
A řekněte jméno.

Rok 2021

Jaký bude rok 2021? Podle astrologie symbolizuje nový začátek

reklama

Související témata: úplněk ve znamení Raka , úplňky v roce 2020 , úplňky 2020 , úplněk v Raku , znamení Raka , znamení zvěrokruhu , vliv úplňku , úplněk a zdraví , co nedělat při úplňku

reklama

Přečtěte si také

reklama