Jak nejlépe hýčkat své tělo i duši? Blíženci milují psaní, Lvi zpívání a Váhy nicnedělání

Kdo zná vaše potřeby lépe než vy? Hvězdy. S jejich pomocí v sobě můžete probudit vaše lepší já. Zjistěte, jaké činnosti budou mít trvalý účinek nejen na vaše tělo, ale i mysl a duši.

Beran

Cvičení, které si opravdu zamilujete: sporty, kde se soutěží

Narodili jste se proto, abyste soutěžili. Bez toho už nedokážete žít. Jakmile se rýsuje nějaká soutěžní aktivita, začíná vám stoupat hladina adrenalinu v krvi. Toužíte se přidat k odvážnému a ambicióznímu týmu a jít si za vítězstvím.

Když potřebujete relaxovat: dobrovolnictví

Jste vřelí a soucitní. Milujete pečovat o ostatní. Nejenže díky tomu zapomenete na své vlastní problémy, ale zároveň vás hřeje u srdce, když můžete využít svou energii a pomoci někomu, kdo to zrovna potřebuje.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: jít si zase lehnout do postele

Nikdo z nás není na baterky. Nemůžeme pořád jet na 110 %, občas se taky unavíme. Jak takové situace řešíte vy? Když se nikdo nedívá, máte sklon odebrat se nenápadně do vaší komůrky a zalehnout do postele.

Býk

Cvičení, které si opravdu zamilujete: silový trénink

Jste přirozeně silní, ale také líní. Stejně jako vaše duchovní zvíře: býk. Nikdy nepropadnete aktivitám, při nichž se zadýcháte, zapotíte a dáte si pořádně do těla. Váš skutečný talent spočívá v silovém tréninku. Už jenom proto, že si během něj můžete sednout a odpočívat. Navíc máte rádi, když se něco opakuje.

Když potřebujete relaxovat: vnímání smyslů

Vašemu znamení vládne Venuše, bohyně lásky a potěšení. Proto je pro vás naprosto přirozené přizpůsobovat se vašim smyslům. Kdykoliv se cítíte frustrovaně nebo vystresovaně, měli byste vstoupit do svého senzorického „kokonu“. Zavřete oči, zhluboka dýchejte a vnímejte každý svůj smysl: zrak, zvuk, chuť, čich, dotek. Užívejte si, jak je dech příjemně pomalý, a to i tehdy, když se začnete vracet zase zpátky do reality.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: jídlo s sebou

Na seznamu oblíbených činností patří jedna z prvních příček možnosti koupit si teplé jídlo a sníst si ho v klidu doma. Není to nic, za co se musíte stydět. Každý si „ulítává“ na něčem jiném. Možná ale můžete zkusit trochu experimentovat a objednat si např. nachos místo tortilly nebo občas vyměnit bistro, restauraci či kiosek.

Blíženci

Cvičení, které si opravdu zamilujete: jóga

Józe jste doslova propadli. Nedáte dopustit na všechny účinky, které vám přináší. Jedná se o pružnost těla i myšlení, sílu, čistou hlavu, harmonii a příjemně proudící vitální energii. Jóga vám dopřeje nechat všechno plynout a nestresovat se tím, že byste zrovna měli něco dělat a hrotit. Namaste.

Když potřebujete relaxovat: psaní

Máte toho tak moc na srdci, že to všechno skoro nestíháte zaznamenat. Sepsání toho, co se vám zrovna honí hlavou, je prostředkem k tomu, abyste se naučili rozpoznávat vaše myšlenky, touhy a emoce. Současně je díky tomu zvládnete uvolňovat a nezacyklíte se tak do bludného kruhu.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: flirtování

Vaše fantazie je opravdu pestrá. A vaše sociální dovednosti, jakými jsou přívětivost, vnímavost a vtip, jsou famózní. Milujete kontakt s lidmi. Flirtování s ostatními pro vás nepředstavuje jenom super zábavu, ale zároveň příležitost, jak zúročit všechno, co umíte.

Rak

Cvičení, které si opravdu zamilujete: noční plavání

Vaší vládnoucí planetou je Měsíc. Jste přirozeně v souladu s jeho přílivovými silami. Proto pociťujete jakousi nepopsatelnou blaženost, kdykoliv jste ve vodě nebo v její blízkosti, a to především v noci. Navíc plavání je neuvěřitelně všestranné. Procvičí celé vaše tělo a zároveň vám dá čas, abyste si mohli v klidu přemýšlet.

Když potřebujete relaxovat: terapie

Jste od přírody empatičtí. Lidé se vám často svěřují. Slyšíte tolik tajemství, že vám z toho někdy může být poněkud těžko, protože se vám navíc honí hlavou také vaše vlastní problémy. Jakmile cítíte, že už toho máte dost a potřebujete úlevu, promluvte si s někým nezávislým. Se třetí stranou, která není v problémech nijak angažována. Naučte se vyjadřovat své pocity a mít pod kontrolou své emoce.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: maratony s romantickými filmy

Nejspíše máte seznam vašich oblíbených „dojáků“, které se vám nikdy neomrzí. Láska nebeská, Pretty woman, Amélie z Montmartru, Deník Bridget Jonesonové, P.S. Miluji Tě… Trefili jsme se? Co na tom, že si jednou za čas lehnete na gauč, zaboříte lžíci do zmrzliny, dáte si k sobě krabičku s ubrousky a pustíte si několikahodinový maraton romantických komedií. Hlavně že je vám dobře.

Lev

Cvičení, které si opravdu zamilujete: HIIT tréninky

HIIT v sobě míchá krátké intenzivní aerobní cvičení s chvílemi na zotavení. Tyto okamžiky jsou ve finále nezbytné, protože vy jste v tu dobu tak vyčerpaní, že už stejně nemůžete pokračovat dál. Máte rádi pot a adrenalin. Připadá vám, že když si nedáte pořádně do těla, jako byste čas i peníze věnované cvičení vyhodili oknem.

Když potřebujete relaxovat: zpívání

Uvnitř každého Lva je mini diva čekající na svůj čas, aby mohla zazářit. Máte rádi hudbu, vystoupení, show a silné srdcervoucí balady. A je vám úplně jedno, zda si zazpíváte na lekci zpěvu, při karaoke na baru nebo jen tak, když jdete po ulici. Touto aktivitou vždycky zaručeně uvolníte napětí a zároveň přirozeně dobijete baterky.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: vaše vlasy

Pokud jste se někdy někomu svěřili s tím, kolik času jste strávili např. sledováním „vlasových“ videí na YouTube a taky kolik peněz jste investovali do udržení vaší hřívy, těžko vám to někdo uvěří. Vlasy jsou vaší vášní. Tušíte, že hrají ve vašem životě velkou roli. Péče o ně vás maximálně uspokojuje.

Panna

Cvičení, které si opravdu zamilujete: tenis

Přitahují vás elegantní a rafinované aktivity, což naprosto dokonale splňuje také bílý sport. Jaké máte s tenisem asociace? Roztomilé sukně, šampaňské, jahody se smetanou... Je to také hra, která klade velké nároky na vaši fyzickou kondici. Během ní se sice zapotíte, ale stále vypadáte šíleně sofistikovaně.

Když potřebujete relaxovat: úklid podle Marie Kondo

Každá Panna má své rituály a je superorganizovaná. Stejně jako Monika z Přátel, která nemiluje nic tak, jako uklízení. Pořádný úklid totiž dokáže uklidnit. Jakmile to na vás přijde, začnete reorganizovat byt, čistit skříně, skládat ručníky podle odstínů apod. Jste doslova „úklidoví Mozarti“.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: drbání

Panny ovládá planeta Merkur a to se projevuje tak, že rádi probíráte životy ostatních. Slušně řečeno. Jste neuvěřitelní v tom, že vám stačí jenom náznak nějaké novinky. Vy hned dokážete zanalyzovat situaci. A pak si začnete domýšlet, co všechno se mohlo přihodit.

Váhy

Cvičení, které si opravdu zamilujete: tanec

Snažit se o tanec v upocené nevábné tělocvičně není nic pro vás. Abyste uspokojili vaše potřeby, toužíte po světlém sále plném zrcadel, hudby, tvořivosti a třpytivých šatů. Po místě, kde to můžete opravdu rozjet a třeba při tom získat i nějaké obdivovatele.

Když potřebujete relaxovat: meditace

Přestože na ostatní působíte klidně a vyrovnaně, leckdy máte výkyvy nálad. Neustále se to ve vás pere. Proto se musíte více než jakékoliv jiné sluneční znamení zaměřit na ticho. Jedině tímto způsobem se naučíte, jak zklidnit svůj vnitřní hlas, který způsobuje váš neklid. Koncentraci nezbytnou k uvolnění dokáže vybudovat i pouze několikaminutová denní praxe jógy nebo meditace.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: sladká nečinnost

Co je vaším snem? Jednou za čas hodit všechno za hlavu a nedělat vůbec nic. Jenom při tom pomyšlení cítíte, že jste se celí rozzářili. Jakoby z vás začalo všechno spadávat a přicházelo uvolnění. Od rána v pyžamu třeba s knížkou a plnou ledničkou. Nic není víc!

Štír

Cvičení, které si opravdu zamilujete: box

Vstoupit do ringu a drtit ostatní není pro každého. Vy jste ale velmi sebevědomí a navíc motivováni rivalitou a konkurencí. Za to samozřejmě může jeden z vašich planetárních vládců, Mars. Poměrně často jste plní hněvu a zloby, takže máte pro box dostatek agrese.

Když potřebujete relaxovat: čtení

Máte rádi svou vlastní společnost a neustále se rádi učíte. Dobře si totiž uvědomujete, že být sečtělý a mít znalosti představuje sílu a moc. Když si proto máte vybrat, jak strávíte odpoledne, máto jasno: pohodlný gauč a nějaká nádherná kniha.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: sjíždění sociálních sítí

Nebudeme používat slovo „stalking“, to by byla moc silná káva. Nicméně vaší libůstkou je sledování přátel na „sockách“. Především těch, které jste už dlouho neviděli a nemáte tušení, jak si dneska žijí. Nestyďte se, dělá to plno lidí. Ale pokud by se chtěl někdo o někom něco dozvědět, udělá nejlíp, když osloví svého přítele Štíra, takovou soukromou FBI.

Střelec

Cvičení, které si opravdu zamilujete: lekce spinningu

Máte tolik energie, že vám nezbývá nic jiného, než se zavřít s kolem v místnosti a pořádně to rozjet. Naskočíte do sedla, šlápnete do pedálů a nepřestanete, dokud vás nevyžene instruktor. Neumíte dělat věci jen tak na půl. Potřebujete, aby mělo cvičení grády.

Když potřebujete relaxovat: chůze

Ústředním pojmem vaší povahy je potřeba svobody a spontánnosti. Nelibě snášíte jakákoliv pravidla, přísný řád a povinnosti. Skutečný odpočinek pro vás představuje bezcílná procházka přírodou. Vaše myšlenky se totiž mohou toulat stejně volně jako vaše nohy. Doporučujeme chodit na procházky s telefonem, a to pro případ, že se ztratíte.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: chození na večírky

Střelci jsou zrozeni proto, aby se bavili. Jsou skvělými společníky. Mají rádi socializaci, konverzaci, flirtování, jakýkoliv kontakt. Milují, když je něco neplánované. Večer se zkrátka sbalí a jdou do víru nočního života. Dobrá energie přitahuje dobrou energii.

Kozoroh

Cvičení, které si opravdu zamilujete: běh

Jen vy a běh. Jste sami sobě partnerem i soupeřem. Není to sport pro líné lidi, a to se vám líbí. Když běžíte, uzavřete se sami do sebe a cítíte, že slušný výsledek je hodně o silné vůli. Zároveň taky oceňujete, že je tato aktivita vlídná k vaší peněžence. Kromě bot nemusíte platit skoro nic.

Když potřebujete relaxovat: příjemné nicnedělání

Přestože jste velmi svědomití a vážní, dokážete ocenit čas vymezený k tomu, abyste se rozmazlovali. Abyste se nabili novou energií, potřebuje nepracovat, (ne)dělat totální nic. Pouze ležet, dýchat, nechat všechno plynout. Zkrátka jenom být. A u toho vás třeba někdo může masírovat nebo vám dělat manikúru.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: šprtání

Milujete systém. Všechno ve vašem životě má své místo. A velká část vašeho já touží po neustálém vzdělávání. Potřebujete dráždit nervové buňky pořád novými informacemi. Jinak máte pocit, jako byste se v životě o něco ochuzovali.

Vodnář

Cvičení, které si opravdu zamilujete: pilates

Milujete, když se můžete uzavřít do sebe a jen tak si přemýšlet. Dokud ale nebudete platit vědcům, aby vás přeměnili v mozek ve sklenici, musíte se také starat o své tělo. Zkoušeli jste pilates? Pomáhá zvyšovat důvěru ve vaše tělo a uvědomit si souhru pohybu. A navíc stále můžete snít, zatímco se u toho protahujete a posilujete.

Když potřebujete relaxovat: technický detox

Žádné obrazovky, žádný telefon, vůbec žádný digitální kontakt. Tuto psychohygienu potřebujete vždycky, když vám hrozí přetlak. Vaše touha po znalostech a informacích vás totiž může dostat hluboko do digitálních červích děr. Je proto nesmírně důležité dát si od podobných pokušení delší pauzu.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: hraní her

Je úplně jedno, jestli se oddáváte „oldschoolovým“ hrám typu Člověče, nezlob se, nebo si frčíte Minecraft, případně řešíte složité šifry a hádanky. Máte zkrátka neukojitelné touhy ponořit se na hodně dlouhou dobu do jiného času a prostoru.

Ryby

Cvičení, které si opravdu zamilujete: synchronizované plavání

Vaším symbolem je ryba. Tedy ve skutečnosti dvě, které vypadají, jako by byly maximálně sladěné. Vodě neodoláte, libujete si v harmonii a navíc vás baví spolupráce. Synchronizované plavání splňuje všechny vaše touhy. Jste ve vodě, pracujete v týmu a vytváříte elegantní pózy.

Když potřebujete relaxovat: spirituální dýchánky

Ať už se jedná o věštecké karty, taroty, numerologii, práci s minerály, meditaci při svíčkách nebo kombinaci výše zmíněného, čas strávený s vašimi kamarádkami „čarodějnicemi“ pro vás představuje absolutní blaženost. Tyto aktivity vás vždycky bavily, protože jste nejvíce duchovně založeným slunečným znamením.

Potěšení, kvůli kterému se můžete cítit provinile: pyžamový den

Vzít si neplánované placené volno, protože tušíte, že si potřebujete psychicky odpočinout? Tělo slouží, jenže hlava je přetížená? Nemějte výčitky. Jestli to u vás v práci jde, občas tuto možnost využijte. Váš zaměstnavatel kvůli tomu rozhodně nezkrachuje. Navíc když není zdravá duše, velmi často chřadne i tělo.

-šp-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.