zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jaký bude rok 2022? Slibuje naději a víru v nové začátky

Horoskop na rok 2022
Autor: iStock Horoskop na rok 2022
Jiřina Köppelová , Vydáno: 20.09.2021
Po přelomovém roce 2020 a transformačním roce 2021 přichází rok 2022, který se pokusí vnést do rozděleného světa protikladných ideologií a světových názorů vzájemnou toleranci, velkodušnost, duchovní spříznění, příležitosti a šance k novým začátkům. Symbolickým obdobím, které odstartuje ono vše nové, jakési společenské znovuzrození, budou Velikonoce 2022. Snaha o duchovní obrodu však bude leitmotivem celého roku 2022.

reklama

Rok 2022 bude poznamenám dvěma velkými astrologickými vlivy. Nejprve sextilem mezi planetami Jupiter a Uran, který v únoru zažehne schopnost konstruktivního využití nových společenských událostí, přinese nové formy ideologických projevů, vnese do společnosti tak potřebný optimismus, přátelskost i novou svěží energii. Druhá astrologická událost nastane 12. dubna těsně před Velikonocemi. Na obloze ve znamení Ryb se setkají dva největší nebeští zastupitelé víry a naděje – Jupiter a Neptun. Tato konjunkce slibuje spojení mystiky a rozvoje, jemné prosazování víry, idejí i zákonů, obranu velkých ideálů, laskavou a dobročinnou pomoc všem potřebným. Kolem Velikonoc roku 2022 tedy započne pozvolný proces naší duchovní obrody a možná i znovuzrození.

Symbolika této konjunkce má však i svou stinnou stránku, a tou je přílišná idealizace, klamné ideologie, marné iluze, sebeklam a únikové tendence v podobě drog všeho druhu. Jakou cestu zvolíme, bude záležet jen a jen na nás.

V čem v roce 2022 mohou nalézt novou víru a naději jednotlivá znamení zvěrokruhu?

 • Beran – v uvolnění a zbavení se vlastních skrytých obav a tajemství.
 • Býk – v nalezení vlastní identity ve společnosti obecných idejí a názorů, v přátelství a v různých společenstvích.
 • Blíženci – ve svém mocenském postavení, v nové roli ve svém kariérním životě.
 • Rak – v optimistickém přístupu ke světu, v objevování dobrodružství života.
 • Lev – v touze a chtění přijít věcem na kloub, v pochopení skrytých mocenských souvislostí.
 • Panna – ve svých partnerských vztazích, ve spolupráci a sounáležitosti.
 • Váhy – v práci, úsilí a ve službě pro blaho své i druhých.
 • Štír – v tvoření, kreativitě, v lásce a pokušení, v plození potomků.
 • Střelec – v jistotách a bezpečí domova, rodiny, v hrdosti na svou rodnou zemi.
 • Kozoroh – ve vědomí souvislostí, v navazování komunikace se svými blízkými, v přiblížení se svému okolí.
 • Vodnář – v novém pojetí svého sebehodnocení, ve svém hmotném zabezpečení.
 • Ryby – v nalezení vlastní identity ve víru společenských dějů, v sebevědomém spojení duchovna, idealismu a ochranitelství bez obětování vlastních ambicí.

Pro lepší porozumění tématům roku 2022 nabízíme malý astrologický slovníček

Co symbolizuje planeta Neptun? Je duchovní planetou spojenou s přesahy a úniky. Souvisí s mystikou, imaginací, intuicí, se vším skrytým, tajemným, iluzorním, s našimi sny, iluzemi a klamy. Vliv Neptunu je pomalý, jemný, měkký. Není to revoluce (tu v astrologii zastupuje Uran), ale evoluce.

Co symbolizuje planeta Jupiter? V astrologické řeči největší štěstí. Velkodušnost, ušlechtilost, optimismus a toleranci. Přihrává do cesty příležitosti, velké šance. Její duchovní obzor pomáhá překonávat překážky, dodává víru, schopnost růst, umožňuje dosáhnout uznání, získat pocty a slávu.

Jaké další zásadní aspekty nás budou v roce 2022 ovlivňovat?

Velký „dobroděj“ Jupiter se až do 10. května pohybuje znamením Ryb a přináší štěstí všem vodním znamením (Rak, Štír a Ryby). 11. května se však vřítí do znamení Berana a poskytne šance a příležitosti zrozencům první dekády ohnivých znamení (Beran, Lev a Střelec). V Beranu pobude až do 28. října, kdy se zpět vrátí do znamení Ryb a začne znovu oblažovat všechna vodní znamení. Do Berana se pro tento rok definitivně přesune těsně před Vánoci 21. prosince.

Velký nebeský učitel Saturn se nadále pohybuje znamením Vodnáře a pomyslně zatápí všem pevným znamením (Býk, Lev, Štír a Vodnář).

Planeta změny Uran i v tomto roce pobývá ve znamení Býka, kde občas dost drsně mění hodnoty a sebehodnoty a na jejíž revoluční vliv si zrozenci druhé dekády Býka, Lva, Štíra a Vodnáře již pomalu zvykli. Neptun zůstává ve svém královském postavení ve znamení Ryb a Pluto nadále úřaduje ze znamení Kozoroha. Svou mocí ovlivní zejména životy zrozenců třetí dekády Kozoroha, Berana, Raka, Vah a výjimečně příznivě lidi, kteří se narodili ve třetí dekádě Panny a Býka.

 • Pro která znamení bude rok 2022 nejpříznivější?

Samozřejmě pro znamení Ryb, to by se mohlo stát pomyslným vítězem roku 2022. Ale i pro další vodní znamení – Raka a Štíra bude rok 2022 velmi přínosným. Pro Raka zejména v oblasti vzdělávání, cestování, poznávání nových věcí, v jeho víře v nové ideály. Štíři získají novou tvořivou a kreativní energii. Do jejich srdcí by se jim mohla vrátit radost ze života.

 • Pro která znamení bude rok 2022 přelomovým?

V pozitivním smyslu pro Kozorohy a Raky, méně příjemná překvapení čekají ještě na Vodnáře a Býky zejména na zrozence druhé dekády znamení.

 • Kterým znamením se uleví?

Určitě Beranům, ale také Býkům, kteří mohou být převratnými událostmi let 2020 a 2021 značně unavení. Zlepšení oproti roku 2021 mohou ještě očekávat Štíři, Lvi a Ryby.

 • Pro která znamení bude rok 2022 tím klidnějším?

Vypadá to, že pro Střelce, Kozorohy a Panny. Panny však musí počítat s určitou ztrátou iluzí ve svých partnerských vztazích. Klidnější rok by mohli prožít i zrozenci první dekády znamení Vodnáře.

 • Pro která znamení bude rok 2022 zkouškou odolnosti?

Pro zrozence třetí dekády znamení Berana, druhé dekády znamení Býka, Vodnáře a Lva. Berani se stále budou potýkat s tlakovými situacemi v práci a kariéře, Býci s proměnou společnosti a Lvi s napětím v partnerských vztazích, které souvisí s jejich zaměstnáním.

 • Kterým znamením přinese rok 2022 nové příležitosti a velké šance?

Bezpochyby znamení Ryb, dále Beranům narozeným v první dekádě znamení, Býkům, Rakům a Kozorohům.

Podrobný horoskop na rok 2022 pro všechna znamení

Velký horoskop na rok 2022 pro jednotlivá znamení

Velký horoskop na rok 2022 pro jednotlivá znamení

ZDROJ: https://astrologie.najdise.cz/pohyb-planet-mesic-duben-2022 https://astrologie.najdise.cz/pohyb-planet-mesic-unor-2022

reklama

Související témata: horoskopy , znamení zvěrokruhu , roční horoskop , horoskop 2022

reklama

Přečtěte si také

reklama