Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Cvičení s partnerem: Zkuste 4 cviky na posílení celého těla

Jste zvyklá chodit na aerobik či pilates, zatímco váš partner vyráží do posilovny? Co když se však ani jednomu z vás přes zimu nechce vytáhnout paty z domova? Přesto se cvičení vzdávat nemusíte – naopak. Zkuste doma pár společných cviků.
Vydáno: 06.02.2018, Anna Kopečková
Zacvičte si s partnerem

Při společném cvičení s partnerem si můžete doma užít spoustu zábavy, posílit a protáhnout své tělo, ale také strávit čas se svým protějškem.

1. TRAKAŘ

Posílíte svaly celého těla, především břišní a zádové svaly, popřípadě bicepsy, tricepsy a prsní svaly.

Popis: Žena si lehne na břicho na podložku a pokrčí kolena. Muž stojí u kotníků ženy, chytí ji za kotníky a žena se vzepře na rukou do vzporu. Vydrží ve vzporu 15 vteřin. Cvičení opakujte alespoň 5x.

Náročnější varianta: Žena uchopí muže za kotníky stejným způsobem a muž provádí kliky.

Další variace: Muž chytí ženu za kotníky, ta se vzepře do vzporu a muž s ní může popocházet vpřed, jako s “trakařem” – tak se komplexně zapojí svaly horní poloviny těla.

Pozor! Když je muž o mnoho těžší, žena může mít potíže partnerovy nohy udržet. Dále dejte pozor na oblast beder, tělo nesmí být prohnuté, držte ho v jedné rovině a oblast beder lehce nahrbte.

2. METRONOM 

Posílíte spodní část břicha.

Popis: Žena si lehne na záda, natáhne nohy na podložku. Muž si stoupne za hlavu ženy tak, aby mohla rukama uchopit jeho kotníky. Žena zvedá nohy s napnutými koleny pomocí břišních svlů nahoru k partnerovi a partner jí svýma rukama shazuje nohy zpět na zem. Nohy se nesmí dotknout podlahy. Opakujte 4x po 20 opakováních. Poté se vystřídejte.

Variace: Shazujte partnerovi nohy silou a do různých stran, aby se zapojily i šikmé břišní svaly.

Pozor! Při cvičení se nesmí prohýbat oblast beder, pokud ano, pokrčte mírně kolena.

3. ŠKORPION

Posílíte svaly celého těla, především břicha a zad.

Popis: Klekněte si s partnerem čelem k sobě a přejděte do kliku. Oba zvedněte pravou ruku a zapřete svou dlaň o dlaň partnera. Přetlačujte se asi 10 vteřin, poté, aniž byste opouštěli pozici kliku, ruce vyměňte a opět se přetlačujte. Vnímejte zapojení svalů na trupu a na vašich pažích. Při tlačení rukou vydechujte.

4. STOLIČKA 

cvičení s partnerem - stolička Foto:

Posílíte svaly stehen a hýždí.

Popis: Stoupněte si s partnerem čelem k sobě, chyťte se za ruce. Pomalu oba současně krčte kolena, jako byste si sedali na židli. Až budou vaše kolena svírat přibližně pravý úhel, vydržte v této poloze asi 10 vteřin a poté se pomalu vracejte do stoje. Opakujte alespoň 6–8x. Při pohybu dolů následuje výdech.

 

STREČINK – protažení celého těla – obecná doporučení

S partnerem může být také zábava provádět protahovací cvičení. Můžete se vzájemně využít k protahování jakékoliv části těla, avšak partner by vám neměl nikdy v žádném případě do pozic dopomáhat, protože byste si mohli nechtěně ublížit. Pokud potřebujete, použijte partnera při protahování pouze jako opěrný bod. I když se vzájemně znáte velmi dobře, nikdy si nemůžete být jisti fyziologickými limity a pružností svalů, šlach a kloubů vašeho partnera.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new4 Foto:  

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Tihle dva určitě dělají komplexní cviky...

Chcete posilovat efektivně? Cvičte komplexní cviky!


Reklama
Článek je zařazen v: posilování, cviky na břicho, strečink, cvičení s partnerem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama