Celebrity

20. září 2022 17:15

Tomáš Durčák

Dojemné rozloučení s královnou. Milovaní mazlíčci jí dali sbohem jedinečným způsobem

Pohřeb Alžběty II. (†96) a následný smuteční průvod na hrad Windsor nebyl poslední šancí rozloučit se s milovanou panovnicí jen pro miliony lidí. Své sbohem jí včera dali i její domácí mazlíčci. Velkou pozornost vzbudila zejména fotografie královniny rakve s její oblíbenou klisnou.

Celoživotní láska ke koním byla u královny Alžběty II. známá a po její smrti se o ní mnoho napsalo. I přesto včera svět oblétla dojemná fotografie pořízená na hradě Windsor. Na posledním úseku dlouhé promenády, které se říká Long Walk, totiž v záplavě smutečních květin, jež lemovaly cestu k hradu, stál černý poník.

Byla to klisna Emma, na které Alžběta s láskou jezdila. Poslušně stála po boku královnina vrchního ošetřovatele koní Terryho Pendryho, s nímž panovnice právě na hřbetu Emmy nesčetněkrát vyrážela z Windsoru na projížďky v okolí. Pendry, který smekl klobouk a projíždějící rakvi Její Výsosti se poklonil, pro ni svou službu vykonával celých 25 let.

Poslední sbohem dali královně i její milovaní pejsci

Na bohoslužbu v kapli sv. Jiří na hradě Windsor a následné uložení královny do hrobky po bok svých příbuzných přišli bývalou páníčku doprovodit i její psi. Alžběta II. byla známá svou láskou k pasteveckému plemeni Corgi (celým názvem Welsh Corgi Pembroke, česky Velškorgi pembroke), které s oblibou chovala.

Po smrti panovnice byli pejsci podle všeho svěřeni do péče jejímu synovi princi Andrewovi (62) a jeho exmanželce Sarah Ferguson (62). Princ je před odpoledním obřadem byl na hradě Windsor zkontrolovat. Prohodil při tom pár slov se dvěma pobočníky, jejichž úkolem očividně bylo zvířata během smutečního dne na hradě hlídat.

Současní corgiové byli dárkem, který královna Alžběta II. obdržela od Andrewa a jeho dcer – princezny Beatrice (34) a princezny Eugenie (32) – po loňské smrti prince Philipa, vévody z Edinburghu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.