Celebrity

1. září 2022 06:00

David Laštovka

Hana Zagorová zaujala také jako herečka. V komedii Trhák původně hrát nechtěla

Na začátku své kariéry Hana Zagorová jako studentka herectví JAMU točila televizní inscenace a několikrát se objevila i ve filmu. Svoji nejslavnější roli učitelky Elišky Veverkové ve hvězdně obsazené hudební komedii Trhák však málem nikdy nenatočila. Proč?

Když si Hana Zagorová tehdy přečetla scénář, zaujal ji. Obávala se ale jiné věci. Nedovedla si představit, jak do komedie zapadne spousta písniček a slavných zpěváků a zpěvaček. Nebyla si jistá, zda to všechno půjde dohromady. Nakonec ji přesvědčil až režisér Zdeněk Podskalský, kterého si nesmírně vážila a nedokázala mu říct ne.

Když film uviděla poprvé, převládaly u ní pocity zklamání. „Po premiéře jsem byla rozpačitá, zdálo se mi, že to ani není vtipné. Přitom při natáčení jsme si užili tolik legrace, proto jsem byla zaražená, že se nepodařilo tu náladu zachytit na plátně,“ svěřila se v knize Naprosto nezbytná Hana Zagorová. „Ale po letech, zdá se mi, ten film dozrál. Asi jsme ho pochopili, asi už máme více nadhledu,“ dodala.

Kukura toužil po duetu se Zagorovou

Veselou historku na natáčení s Hanou Zagorovou má Juraj Kukura. „Měl jsem dvě podmínky, když jsem roli vzal. Že budu zpívat sám, přestože to neumím. Chtěli mě totiž nadabovat, což jsem nemínil připustit. A potom jsem jim řekl, že chci duet s Hankou Zagorovou. Ať mi ho napíšou. Protože to ona byla skutečná hvězda a kdo mohl tehdy říct, že s ní má duet,“ zavzpomínal pro deník Aha! slovenský herec. Produkce mu všechny podmínky splnila.

Hana Zagorová zemřela 26. srpna ve věku 75 let. Od mládí trpěla poruchou krvetvorby a po celé léta musela pravidelně docházet na transfúzní oddělení. Kvůli tomu přišla o možnost mít děti, po kterých vždycky toužila. Po prodělání nemoci covid-19 se její zdravotní stav v poslední době velmi zhoršil. I přesto neztrácela naději a měla spoustu plánů. Za svůj život nazpívala více než 900 písní, řada z nich se stala velkými hity.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.