Celebrity

31. srpna 2022 09:54

Tomáš Durčák

Veřejné rozloučení s legendou: Svíčku za Zagorovou mohou lidé zapálit na Vyšehradě

Zpěvačka Hana Zagorová (†75) v pátek prohrála svůj dlouhý boj o život a uvrhla tím celou českou společnost do ponuré nálady. V úterý proběhlo soukromé rozloučení v kruhu rodiny a nejbližších přátel, ve středu se s velkou dámou české populární hudby mohou rozloučit všichni, kteří ji měli rádi.

Veřejný smuteční obřad bude probíhat ve středu v prostorách pražského Divadla Kalich na adrese Jungmannova 9. Lidé mohou Haně Zagorové vzdát poslední hold 11 do 17 hodin. Jak bude pietní akt probíhat?

„Příchod bude organizován Jungmannovou ulicí směrem od Národní třídy. Na místě a u výstupů z metra bude pořadatelská služba, která bude organizovat frontu. V 11 hodin bude otevřen přístup do sálu, kterým budou návštěvníci plynule procházet. Bude možno zanechat květiny. Prosíme návštěvníky, aby nepřinášeli dary. Fotografování v sále nebude z pietních důvodů povoleno. Odchod pak bude zpět do Jungmannovy ulice směrem Vodičkova,“ uvedlo v prohlášení Divadlo Kalich.

Nechcete-li být při loučení rušeni, dorazte na místo až po 11:30, do té doby bude totiž do sálu ještě umožněn přístup médiím. Na místě budou k dispozici i kondolenční knihy.

Do Divadla Kalich se dorazí rozloučit třeba i Monika Absolonová (45), která se kvůli pracovním povinnostem nemohla zúčastnit zádušní mše, která proběhla v úterý.

Lidé mohou zapálit svíčku na Vyšehradě

Pokud byste náhodou dnešní rozloučení s Hanou Zagorovou nestihli, nezoufejte, čas na symbolické zapálení svíčky či položení květin budete mít až do sobotního večera poblíž vstupu na vyšehradský hřbitov.

„Po skončení rozloučení na jevišti Divadla Kalich, budou květinové dary převezeny na improvizované pietní místo v blízkosti vstupu vyšehradského hřbitova, kde budou umístěny do 3. 9. do večerních hodin. I sem se bude možné přijít symbolicky rozloučit s Hankou a případně i zapálit svíčku,“ uvedlo ve svém vyjádření Divadlo Kalich.

Hana Zagorová nalezne poslední místo odpočinku právě na Vyšehradě, kde už před deseti lety s manželem Štefanem Margitou (66) koupili hrobku. Už dříve sem nechala převést i svou zesnulou maminku.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.