Celebrity

13. února 2023 13:20

Tomáš Durčák

Hanzlíkův syn David o přísném otci: Pro ránu nešel daleko, měli jsme složitý vztah

Originální seriály právě online na prima+

Jediný potomek herce Jaromíra Hanzlíka (74), syn David Hanzlík (54), se o nelehkém vztahu se svým tátou v minulosti příliš nesvěřoval. Nyní však udělal výjimku a o svém otci i jeho složité povaze, díky níž spolu měli v minulosti nejeden konflikt, veřejně promluvil.

Zpověď Davida týkající se jeho otce Jaromíra Hanzlíka zazněla v dokumentu Léta s Jaromírem Hanzlíkem, jenž vznikl při příležitosti letošních 75. narozenin slavného herce. O jejich komplikovaném vztahu v dospělosti, kdy spolu léta kvůli osobním sporům nemluvili, se všeobecně ví. Ani v dětství to však David s tátou neměl vždy jednoduché.

Je opravdu strašně moc přísný

„Prošli jsme docela trnitou cestu v našem vztahu od mého dětství přes pubertu, vzdor a cestu zpátky k porozumění,“ svěřil se David, který má dnes s Jaromírem Hanzlíkem bezproblémový vztah. „Táta je velkorysý a zároveň poměrně složitý. Je opravdu strašně moc přísný, a to jak na svoje okolí, tak zároveň i na sebe,“ dodal Hanzlíkův jediný syn.

Mohlo by vás zajímat: Jana Brejchová a Tereza Brodská o soužití s Jaromírem Hanzlíkem: Solidně nás dusil

Na léta „převýchovy“ u Jaromíra Hanzlíka ostatně ve své knize vzpomínala i herečka Tereza Brodská (54), jejíž matka Jana Brejchová (83) s ním žila. „Od první chvíle jsem cítila, že jsem v jeho domě na Malé Straně prvek, který ho irituje a štve. A tak se mě i svého syna Davida snažil za každou cenu převychovat. Protože podle něj jsme byli rozmazlení frackové,“ popsala vzpomínky na tu část dětství, kdy byl jejím nevlastním otcem slavný herec.

Mohlo by vás zajímat: Slavný český fotbalista přiznal, že je gay

Dostal jsem vynadáno, přes držku a šlo se dál

Přidala ale i konkrétní příklady toho, jak nejen ji Hanzlík trestal: „Několik dní s námi třeba nemluvil – a to někdy ani s mámou. My jsme nevěděli proč. Až pak nám řekl, že to bylo kvůli nějakému přestupku, špatně uklizené věci nebo tak něco. A já jsem nechápala, proč kvůli tomu muselo být dusno tři dny.“ Mnohdy také musela psát seznam věcí, které už nebude dělat, a to pod jeho dohledem.

„Táta chce mít všechno nalajnované a rychlé řešení je nejlepší. Když jsem udělal průšvih, dostal jsem vynadáno, přes držku a šlo se dál,“ zavzpomínal syn David, jak Jaromír Hanzlík neměl problém kromě důrazné promluvy do duše přidat i fyzický trest, pro nějž mnohdy nešel daleko. Tereza Brodská ve své knize přiznala, že si z Hanzlíkovy svérázné výchovy odnesla i zdravotní následky: „Pořád nějaké příkazy. Stejně se choval k Davidovi, který s námi nějaký čas bydlel. Solidně nás dusil. Měla jsem pak žaludeční vředy a k tomu zánět slinivky.“

Dnes však mají jak David, tak Tereza s Jaromírem Hanzlíkem dobré vztahy. Byť herečka mu zřejmě vše odpustila až před časem. O loňských svátcích totiž k fotografii z dětství z Vánoc, jež trávila právě s Hanzlíkem, napsala: „Ať už jsme spolu zažili cokoliv, dobré i horší věci, vzpomínám na těch pár let s tebou ráda! Opravdu s tebou nebyla nuda! A možná i díky tvým přísným výchovným metodám (pravda je, že jsem v té době byla taky v těžké pubertě) jsem samostatná, nezávislá a asi ne tak úplná krá*a!“


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.