Jaký bude rok 2022? Slibuje naději a víru v nové začátky

Po přelomovém roce 2020 a transformačním roce 2021 přichází rok 2022, který se pokusí vnést do rozděleného světa protikladných ideologií a světových názorů vzájemnou toleranci, velkodušnost, duchovní spříznění, příležitosti a šance k novým začátkům. Symbolickým obdobím, které odstartuje ono vše nové, jakési společenské znovuzrození, budou Velikonoce 2022. Snaha o duchovní obrodu však bude leitmotivem celého roku 2022.

Rok 2022 bude poznamenám dvěma velkými astrologickými vlivy. Nejprve sextilem mezi planetami Jupiter a Uran, který v únoru zažehne schopnost konstruktivního využití nových společenských událostí, přinese nové formy ideologických projevů, vnese do společnosti tak potřebný optimismus, přátelskost i novou svěží energii. Druhá astrologická událost nastane 12. dubna těsně před Velikonocemi. Na obloze ve znamení Ryb se setkají dva největší nebeští zastupitelé víry a naděje – Jupiter a Neptun. Tato konjunkce slibuje spojení mystiky a rozvoje, jemné prosazování víry, idejí i zákonů, obranu velkých ideálů, laskavou a dobročinnou pomoc všem potřebným. Kolem Velikonoc roku 2022 tedy započne pozvolný proces naší duchovní obrody a možná i znovuzrození.

Symbolika této konjunkce má však i svou stinnou stránku, a tou je přílišná idealizace, klamné ideologie, lži, marné iluze, sebeklam a únikové tendence. Jakou cestu zvolíme, bude záležet jen a jen na nás.

V čem v roce 2022 mohou nalézt novou víru a naději jednotlivá znamení zvěrokruhu?

 • Beran – v uvolnění a zbavení se vlastních skrytých obav a tajemství.
 • Býk – v nalezení vlastní identity ve společnosti obecných idejí a názorů, v přátelství a v různých společenstvích.
 • Blíženci – ve svém mocenském postavení, v nové roli ve svém kariérním životě.
 • Rak – v optimistickém přístupu ke světu, v objevování dobrodružství života.
 • Lev – v touze a chtění přijít věcem na kloub, v pochopení skrytých mocenských souvislostí.
 • Panna – ve svých partnerských vztazích, ve spolupráci a sounáležitosti.
 • Váhy – v práci, úsilí a ve službě pro blaho své i druhých.
 • Štír – v tvoření, kreativitě, v lásce a pokušení, v plození potomků.
 • Střelec – v jistotách a bezpečí domova, rodiny, v hrdosti na svou rodnou zemi.
 • Kozoroh – ve vědomí souvislostí, v navazování komunikace se svými blízkými, v přiblížení se svému okolí.
 • Vodnář – v novém pojetí svého sebehodnocení, ve svém hmotném zabezpečení.
 • Ryby – v nalezení vlastní identity ve víru společenských dějů, v sebevědomém spojení duchovna, idealismu a ochranitelství bez obětování vlastních ambicí.

Pro lepší porozumění tématům roku 2022 nabízíme malý astrologický slovníček

Co symbolizuje planeta Neptun? Je duchovní planetou spojenou s přesahy a úniky. Souvisí s mystikou, imaginací, intuicí, se vším skrytým, tajemným, iluzorním, s našimi sny, iluzemi a klamy. Vliv Neptunu je pomalý, jemný, měkký. Není to revoluce (tu v astrologii zastupuje Uran), ale evoluce.

Co symbolizuje planeta Jupiter? V astrologické řeči největší štěstí. Velkodušnost, ušlechtilost, optimismus a toleranci. Přihrává do cesty příležitosti, velké šance. Její duchovní obzor pomáhá překonávat překážky, dodává víru, schopnost růst, umožňuje dosáhnout uznání, získat pocty a slávu.

Jaké další zásadní aspekty nás budou v roce 2022 ovlivňovat?

Velký „dobroděj“ Jupiter se až do 10. května pohybuje znamením Ryb a přináší štěstí všem vodním znamením (Rak, Štír a Ryby). 11. května se však vřítí do znamení Berana a poskytne šance a příležitosti zrozencům první dekády ohnivých znamení (Beran, Lev a Střelec). V Beranu pobude až do 28. října, kdy se zpět vrátí do znamení Ryb a začne znovu oblažovat všechna vodní znamení. Do Berana se pro tento rok definitivně přesune těsně před Vánoci 21. prosince.

Velký nebeský učitel Saturn se nadále pohybuje znamením Vodnáře a pomyslně zatápí všem pevným znamením (Býk, Lev, Štír a Vodnář).

Planeta změny Uran i v tomto roce pobývá ve znamení Býka, kde občas dost drsně mění hodnoty a sebehodnoty a na jejíž revoluční vliv si zrozenci druhé dekády Býka, Lva, Štíra a Vodnáře již pomalu zvykli. Neptun zůstává ve svém královském postavení ve znamení Ryb a Pluto nadále úřaduje ze znamení Kozoroha. Svou mocí ovlivní zejména životy zrozenců třetí dekády Kozoroha, Berana, Raka, Vah a výjimečně příznivě lidi, kteří se narodili ve třetí dekádě Panny a Býka.

 • Pro která znamení bude rok 2022 nejpříznivější?

Samozřejmě pro znamení Ryb, to by se mohlo stát pomyslným vítězem roku 2022. Ale i pro další vodní znamení – Raka a Štíra bude rok 2022 velmi přínosným. Pro Raka zejména v oblasti vzdělávání, cestování, poznávání nových věcí, v jeho víře v nové ideály. Štíři získají novou tvořivou a kreativní energii. Do jejich srdcí by se jim mohla vrátit radost ze života.

 • Pro která znamení bude rok 2022 přelomovým?

V pozitivním smyslu pro Kozorohy a Raky, méně příjemná překvapení čekají ještě na Vodnáře a Býky zejména na zrozence druhé dekády znamení.

 • Kterým znamením se uleví?

Určitě Beranům, ale také Býkům, kteří mohou být převratnými událostmi let 2020 a 2021 značně unavení. Zlepšení oproti roku 2021 mohou ještě očekávat Štíři, Lvi a Ryby.

 • Pro která znamení bude rok 2022 tím klidnějším?

Vypadá to, že pro Střelce, Kozorohy a Panny. Panny však musí počítat s určitou ztrátou iluzí ve svých partnerských vztazích. Klidnější rok by mohli prožít i zrozenci první dekády znamení Vodnáře.

 • Pro která znamení bude rok 2022 zkouškou odolnosti?

Pro zrozence třetí dekády znamení Berana, druhé dekády znamení Býka, Vodnáře a Lva. Berani se stále budou potýkat s tlakovými situacemi v práci a kariéře, Býci s proměnou společnosti a Lvi s napětím v partnerských vztazích, které souvisí s jejich zaměstnáním.

 • Kterým znamením přinese rok 2022 nové příležitosti a velké šance?

Bezpochyby znamení Ryb, dále Beranům narozeným v první dekádě znamení, Býkům, Rakům a Kozorohům.

Podrobný horoskop na rok 2022 pro všechna znamení

Předpověď na rok 2022 podle numerologie

Podrobné horoskopy pro všechna znamení


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.