Celebrity

17. října 2022 18:05

Tomáš Durčák

Rapper Eminem a jeho složité vztahy se ženami. Matka pila, manželka brala drogy

Vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III., kterého však celý svět zná jako rappera s uměleckým jménem Eminem, má místy až neuvěřitelný život. Během 50 let okusil absolutní chudobu, vyšplhání až na hudební vrchol nebo soud s vlastní matkou. Taktéž propadl drogám, adoptoval svou neteř a dvakrát se oženil a zase rozvedl s matkou svého jediného biologického dítěte..

Pokud vás náhodou šokuje, že slavný rapper a pravděpodobně jeden z nejnadanějších představitelů moderní hiphopové scény Eminem oslavil již své 50. narozeniny, ještě větší údiv vás čeká ve chvíli, kdy se rozhodnete nahlédnout do jeho soukromí.

Nejenže sám Eminem platil po čas své hudební kariéry za velmi komplikovanou osobnost (z čehož rovněž pramení velká tematická různorodost jeho tvorby zabývající se nespočtem složitých životních situací, do nichž se dostal), ale prakticky celý svůj život musel řešit i komplikované vztahy se svými nejbližšími, kterými navíc byly pouze ženy.

Český Eminem se představil i v soutěži Česko Slovensko má talent:

Dětství s opuštěnou matkou, která zažalovala vlastního syna

Vše začalo už v dětství, kdy si Eminem zakusil velmi těžké časy se svou matkou Debbie Nelson. Ta ve své knize „My Son Marshall, My Son Eminem“ popsala, že její syn nikdy nepoznal svého otce, který ji opustil krátce po porodu a nechal ji bez jakékoli podpory na výchovu zcela samotnou.

Jakožto samoživitelka Debbie dle svých slov čelila chudobě, často neměla na nájem, a musela se tak neustále stěhovat z města do města. Syn ji o mnoho let později za její výchovu ostře zkritizoval ve vlastní tvorbě, v níž matku několikrát obvinil mimo jiné z toho, že místo výchovy brala drogy a byla alkoholičkou.

Vše vyeskalovalo až v žalobu matky na vlastního syna, v níž za pomluvu své osoby Debbie požadovala deset milionů dolarů. Právníci rappera však prohlásili, že vše, co Eminem ve svých textech o matce řekl, může být ověřeno jako pravdivé. Dle jejich slov byla žaloba „výsledkem celoživotního odtažitého vztahu mezi Eminemem a jeho matkou“ a hudebníka se takový krok velmi dotkl. Debbie si dále stála za svým, nakonec ale na svém synovi vysoudila pouhých 25 tisíc dolarů, z čehož navíc naprostou většinu odevzdala svým právníkům za jejich práci.

Eminem se svým obviňováním matky nepřestal ani poté a ještě několikrát se v jeho textech objevily narážky na to, že jeho matka brala drogy nebo prášky, což je důvod, proč on sám v životě musel bojovat s podobnou závislostí. Dle dostupných informací se spolu dodnes nestýkají, avšak vzájemná nevraživost již mezi nimi pominula – jak sám rapper naznačil v roce 2013 svou písní „Headlights“.

Lásku svého života si vzal dvakrát, dva byly i rozvody

Svou jedinou manželku Kimberly Anne Scott Eminem poznal již v 15 letech (jí tehdy bylo 13) a původně jen kamarádství přerostlo v roce 1989 v randění a vztah. Pár spolu žil u Eminemovy matky a na Vánoce 1995 se mu narodila dcera Hailie Jade Mathers, jediný potomek, jehož je Marshall biologickým otcem.

Ovšem i s matkou své dcery měl Eminem vztah, který připomínal emoční horskou dráhu a vyústil v několik velmi nepříjemných důsledků. Už rok po narození dcery jej Kimberly poprvé opustila, načež se rapper pokusil předávkovat prášky a spáchat sebevraždu.

V roce 1999 se však dali dohromady a navíc se v červnu onoho roku poprvé vzali. Divoké manželství, během něhož byl Eminem za ohrožování muže nabitou střelnou zbraní odsouzen na dva roky k podmínce a jeho manželka Kimberly se pokusila o sebevraždu, skončilo již v roce 2001 rozvodem.

Byť se pár mimosoudně dohodl na střídavé péči o dceru Hailie, Kimberly se dostala do psychických problémů, kvůli kterým obdržela stejně jako Eminem dvouletou podmínku. Turbulentní životy obou se znovu spojily v roce 2006, kdy se rapper se svou láskou oženil podruhé. Sňatek však byl podle všeho již od prvních dní odsouzen k záhubě a během pár měsíců přišel druhý rozvod.

Eminem dvě ze tří svých dětí adoptoval

Místy neuvěřitelný osobní život Eminema se otiskl nejen do toho, jaké vztahy dnes má se svými nejbližšími příbuznými, ale nakonec i do jeho vlastních potomků. Byť má oficiálně tři děti, jen první dcera Hailie, které je 26 let, může tvrdit, že je rapper jejím biologickým otcem.

Jeho druhá (a nejstarší) dcera, devětadvacetiletá Alaina Mathers, se původně v roce 1993 narodila sestře-dvojčeti Kimberley Dawn Scott a jejímu tehdejšímu partnerovi, jehož identita není známa. Místo původních rodičů ji však vychovávali Eminem se svou ženou, jelikož její biologická matka se o ni kvůli závislosti na drogách a problémy se zákonem nebyla schopná adekvátně postarat.

Po roce 2000 pak malou Alaine Eminem spolu se svou tehdejší manželkou adoptovali, a to zejména proto, že rapper z vlastní zkušenosti věděl, jak hrozné může být vyrůstat s rozvedenou matkou, která má problém se závislostí. Nechtěl proto, aby Alaine trpěla stejně jako on.

Původ třetí oficiální Eminemovy dcery Stevie Scott Mathers, kterou rovněž adoptoval, je ještě o chlup bizarnější. Je totiž biologickým dítětem rapperovy exmanželky Kimberly a jejího partnera Erica Harteera, s nímž tvořila pár po prvním rozvodu s Eminemem. Když se v roce 2005 dali opět dohromady, Eminem se rozhodl Stevie adoptovat. Dnes devatenáctiletá dívka v loňském roce veřejně prohlásila, že je nebinární a okolí ji má oslovovat zájmenem „oni“ místo „ona“.

Mimoto na svém Tik Toku naznačila, že až donedávna nevěděla, že není biologickou dcerou Eminema, ale že ji pouze adoptoval. O svém skutečném otci, zmiňovaném Ericu Harteerovi, se údajně dozvěděla až v roce 2020, kdy se k ní dostal článek o jeho smrti. Enormně komplikované, nestálé a omamnými látkami nasáklé vztahy Eminema s jeho osudovými ženami v něm nepochybně zanechaly nesmazatelnou stopu – tu lze ostatně sledovat i v jeho tvorbě.

Nezbývá tak než doufat, že si slavný rapper to nejhorší za prvních 50 let svého života již vybral a na stará kolena najde klid a mír, ideálně ve stabilním a nerozhádaném rodinném kruhu. Minimálně z jeho chování v posledních několika letech je jasné, že chce být pro své dcery pečujícím otcem a o žádné vyhrocené konflikty se matkou ani bývalou manželkou již nestojí.

Sdílejte článek
Štítky rozvod drogy rodina manželka hudba matka vztah vztahy kariéra adopce děti Eminem ženy rapper rap pila Debbie Nelson Hailie Jade Mathers Alaina Mathers Stevie Scott Mathers

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.