Celebrity

16. listopadu 2022 06:30

Eliška Reiglová

Takto se změnil Vašek z Cirkusu Humberto: Pavel Mang má dvě práce a chvíli neposedí

Show Jana Krause (37) - upoutávka

Bývalý dětský herec Pavel Mang (44) zazářil v 80. letech především v roli malého Vaška v seriálu Cirkus Humberto. Od té doby už ale uplynulo mnoho let a jeho životní cesta se významně změnila. Přesto ho lidé dodnes poznávají a v jisté době to pro něj bylo velmi nepříjemné. V legendární červené pohovce se rozpovídal nejen na toto téma. Prozradil také, jak se mu dnes daří a co vlastně dělá.

Pavel Mang byl v dětství výrazným hercem a lidé si ho v Cirkusu Humberto zamilovali. Poté, co neuspěl u talentových zkoušek na konzervatoř, se ale vydal jiným směrem. Dnes uznává, že největší chybou bylo podcenění přípravy. Jeho hvězda poté začala pohasínat, sem tam ale nějakou roli dostal. Život ho nakonec zavál docela jinam.

Přednes z první třídy

„To, že mě nevzali na konzervatoř, bylo mojí chybou, protože jsem se nepřipravoval,“ zavzpomínal Pavel Mang v Show Jana Krause, kterou uvidíte ve středu večer na Primě. „Zjistil jsem až posléze, že ti mladí lidé, kteří se tam hlásí, se připravují třeba půl roku nebo rok s režisérem nebo hercem. A já jsem se naučil doma nějaké verše nebo monolog a přednesl jsem to stejně, jako to bývá v první třídě,“ zasmál se.

Přestože při přijímacích zkouškách na konzervatoř neuspěl, herectví se ještě nějakou dobu věnoval, dokud se studijně nevydal úplně jiným směrem. „Hrál jsem ještě asi do šestnácti let. Pak jsem se přihlásil na obchodní školu, abych byl mezi lidmi, a učil jsem se prodavačem,“ prozradil. Ani potom ho ale pověst dětského herce neopustila.

Kvůli slávě nechtěl chodit mezi lidi

Dětská kariéra Manga dohnala i v dospělosti. Někdy třeba i nepříjemně, protože se na něj lidé chodili dívat do obchodu, kde pracoval. V takové situaci se pak člověk cítí jako ve výběhu v zoo a pochopitelně z toho vyplývala řada nepříjemných momentů.

„Lidé mě paradoxně stále poznávají –⁠ což se tedy někdy divím, protože jsem se přece jen změnil. A nejlepší je, když si lidé myslí, že je člověk také musí znát nebo že si je pamatuje. Jednou za mnou přiběhla holčina a říká: ‚Ahoj, Pavlíku!‘ Mně začala hlavou běžet databáze… ale nic. A ona: ‚Jé, ty nevíš? Vždyť jsme spolu chodili do jeslí!‘“ zavzpomínal na jeden z mnoha podobných zážitků.

Tato nechtěná popularita vedla k tomu, že se zhruba kolem dvacátého roku zcela uzavřel, nechtěl dělat žádné rozhovory, nechtěl nikam chodit –⁠ a už vůbec ne před kameru. „Pak to vygradovalo tak, že jsem nechtěl chodit ani mezi lidi. Pomalu jsem se bál jít na úřad nebo kamkoli jinam, takže jsem radši zůstával doma,“ popsal.

S odstupem času má Pavel Mang pocit, že mu vlastně bylo ukradené dětství, neboť od nějakých 13 let byl vržen natvrdo do světa dospělých. „Možná proto si to teď vynahrazuju, že jsem stále jako dítě,“ řekl s úsměvem.

Nový život

Přestože se už herectví aktivně nevěnuje, má Pavel Mang práce dost. Je nejen zaměstnaný, ale také je starostou. A když už má trochu volného času, raději ho tráví aktivně, než aby seděl přikovaný k pohovce a sledoval televizi.

„Dělám manažera kontroly a kvality v bezpečnostní agentuře a jsem starostou obce Trubín. Jsem neuvolněný, takže sedím na dvou židlích. Dělám všechno rád a s chutí,“ přiznal nadšeně. Navíc rád pracuje rukama, takže si například kolem domu všechno dělá sám. Na závěr pak uznal, že při různých politických jednáních se mu nakonec jeho popularita ještě bude hodit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.