Celebrity

21. března 2023 14:10

redakce Prima Ženy

Vendula Pizingerová se v dětství málem utopila. Na plavání s miminky nedá dopustit

Mámy sobě: Vendula Pizingerová

Vendula Pizingerová (51) je stále ve střehu kvůli svým dvěma synům. Když se jí narodil mladší Josífek, neváhala, a hned co to šlo, začali společně chodit na plavání. Měla k tomu jasný důvod.

Rodičovské starosti slavných? Zjistíte, že to možná ve všech rodinách funguje stejně. Mámy si vždycky umí poradit, což potvrzuje i rozhovor těchto dvou maminek –  moderátorky Andrey Antony s prezidentkou Nadačního fondu Kapka naděje Vendulou Pizingerovou.

„Začali jsme, když bylo Pepíčkovi šest měsíců. Hlavním cílem těchto kurzů není naučit děti plavat, ale vytvořit miminkům kladný vztah k vodě. Naučit je potápět se a vyplavat na hladinu, správně dýchat a vlastně je připravit na pozdější výuku plavání,“ říká Vendula Pizingerová v rozhovoru s moderátorkou nového pořadu Mámy sobě, Andreou Antony, který uvidíte už v neděli v 19:00 na webu Prima Ženy.

Vendula má právě z vody obrovský respekt. Když jí bylo deset let, zachránila kamarádku před utonutím. Stačilo přitom málo a řeka Berounka se jí stala osudnou. „Bydlela jsem v Černošicích u jezu a nad tím jezem byly víry. Moje spolužačka do nich skočila a začala se topit. Takže já jsem pro ni skočila a rázem jsem se topila taky. Jenom si pamatuju, jak jsem otevřela oči a nad sebou viděla žlutou vodu a bubliny. Pak se mně podařilo z víru dostat a vytáhnout i spolužačku. Od té doby se mnou nepromluvila. Vlastně dodneška přemýšlím nad tím, jestli tam neskočila schválně,“ vzpomíná v pořadu Mámy sobě Pizingerová, která předloni zažila další dramatické chvíle, tentokrát se synkem v Rumunsku.

Vendulin syn Pepík vodu miluje, ať už je teplá, nebo studená. Jako maminka je proto velmi opatrná, zvlášť když mají bazén na zahradě. Jak ho zabezpečila a co jsou podle ní zásadní chyby majitelů bazénů vůči dětem? To vše a mnohem víc řekla moderátorce Andree Antony.

Čtěte také, co moderátorka Andrea Antony řekla o provokativním svatebním tanci. Takové ohlasy nečekala

Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje věří, že jí síly při výchově synů nedojdou. Kubu má s hudebním skladatelem Karlem Svobodou († 68), Pepu se sportovcem a fotografem Josefem Pizingerem. „Kuba, když byl malý, tak měl chůvu, protože když mu byl rok a půl, tak přišel o tátu. To byla taková nestandardní situace, že jsem třeba rok nevěděla, že mám dítě, a bez pomoci kamarádek bych to nezvládla. Naopak Pepa chůvu nemá. Střídáme se s babičkou,“ svěřila se Pizingerová moderátorce Antony, která rok už rok od porodu měla dokonalou postavu. Prozradila, jak to dokázala.

U druhorozeného syna se Vendula snaží nedělat chyby, kterých si je vědoma z dřívějších let. Stále se ale najde jedna vlastnost, která prezidentce nadačního fondu není blízká. „Jestli šel někdo pro důslednost dvakrát, tak já ani jednou. Daleko důslednější je Pepíčkova babička. Naštěstí Pepa je můj takový zenový mistr, takže v čem jsem doposud při výchově svých dětí nebyla tolik důsledná, tak teď to doháním,“ upřesnila ještě Vendula Pizingerová. V neděli vpodvečer na webu Prima Ženy pak ještě v pořadu Mámy sobě prozradí například to, jaké je to mít tři chlapy v domě. Stačí vůbec na ně?

Hlavním partnerem pořadu je Česká mincovna

Česká mincovna z Jablon­ce nad Nisou je spolehlivým partnerem České národ­ní banky již od svého založení v roce 1993. Za tu dobu vyrazila na 3,5 miliardy min­cí. Pro ČNB vyrábí veškeré kovové oběživo, které Čechům cinká v kapsách, tj. 1, 2, 5, 10, 20 a 50Kč mince, ale také všechny zla­té a stříbrné pamětní mince s nominální­mi hodnotami 200, 500, 5 000 a 10 000 Kč.

Vedle výroby pro potřebu státu Česká mincovna každoročně připravuje vlastní emisní plán, který obsahuje stovky titulů. Snoubí se v nich špičkové umělecké a řeme­slné zpracování, přísně omezený emisní náklad a přednosti drahých kovů. Investiční mince nabízejí uchování a zhodno­cení finančních prostředků. Dárkové mince a medaile jsou pak určené k různým příležitostem jako např. novorozeným miminkům, novomanželům či absolventům škol a je možné na ně vyrýt osobní věnování.

Zlato a stříbro jsou symboly luxusu již tisíce let, po které lidem propůjčovaly moc, umožňovaly budovat i bořit říše, budit zájem krásných žen a jít za svými sny. Díky České mincovně už člověk nemusí být egypt­ským faraonem nebo karibským pirátem, aby se mohl těšit z lesku drahého kovu a výhod, které přináší.  Přesvědčte se sami na www.ceskamincovna.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.