zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s migrénou?

Řeč těla - migréna
Autor: iStock Řeč těla - migréna
anna kopečková , Vydáno: 16.02.2018
Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s migrénou?

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Migréna je chronické onemocnění, při kterém se opakovaně střídají velké a středně těžké bolesti hlavy,  často doprovázené i jinými symptomy souvisejícími s nervovou soustavou. Bolest hlavy je typicky unilaterální (postihující jen jednu polovinu hlavy), je pulsující povahy a trvá od 2 do 72 hodin. Projevují se různé příznaky a symptomy, jako je nevolnost, fotofobie (zvýšená citlivost na světlo), zvracení, motání hlavy nebo fonofobie (zvýšená citlivost na zvuk). Při fyzické aktivitě se bolest ještě zhoršuje.

Hlavní teorie o vzniku migrény souvisí se zvýšenou vzrušivostí mozkové kůry a abnormální funkcí neuronů zodpovědných za vnímání bolesti, nacházejících se v trojklanném nervu v mozkovém kmeni.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s migrénou?

Pokud jsme znechuceni z toho, že nás okolí manipuluje a snaží se nás zahnat do kouta, tak se nám může rozjet migréna. Máme-li o sobě nějaké pochybnosti, je tato bolest hlavy ještě intenzivnější. Další možností jsou sexuální tlaky, které přicházejí po delším sexuálním půstu. Migréna může také přijít v době, kdy děláme něco, co nás nebaví a chceme to mít co nejdříve za sebou. Základ bolesti hlavy a migrény hledejte v problémech s rodinou a blízkými. Migréna je tlak na člověka, který nejde svou cestou. Ten, kdo trpí pouze bolestí hlavy, z té cesty sejde občas, lidé trpící migrénou to však mají zakořeněné hluboko v sobě. Tito lidé chtějí mít vše pod kontrolou.

Položte si následující otázky:

Manipuluje vámi někdo? Snaží se vám někdo ublížit? Máte se ráda? Umíte se radovat ze života? Děláte věci a činnosti, které vás nebaví? Musíte mít vše pod kontrolou?

Pokud si na tyto otázky odpovíte, naleznete příčinu své migrény.

Jak k nám problémy s migrénou promlouvají?

Bolestí hlavy.

Jak si vyléčit problémy s migrénou?

Svět není jednobarevný, a tak je nutné ho vidět vícebarevnou optikou. Nemít věci pod kontrolou a dovolit si občas nic nedělat. Naučte se také toleranci k druhým, a především sami k sobě. Nechtějte mít vše dokonalé a pod kontrolou. Nemusíte se omezovat a především máte svobodu v rozhodování, to je nutné mít na paměti. Mějte méně plánů a více radosti ze života, věřte v lásku

Na fyzické úrovni je důležitá životospráva, dostatek spánku, omezení alkoholu. Doplňte vitamíny, především B komplex a hořčík, zinek, draslík. Na epicentrum bolesti můžete přikládat stroužky česneku zabalené v gáze. Pomůžou také bylinky, jako je máta, majoránka a dobromysl.

Afirmace pro léčbu: „Nenechám se manipulovat a jsem svobodná ve svém rozhodování. Život mne obohacuje.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Pokud umíte přijmout energii, má reiki téměř zázračné účinky

Umění reiki: Teplo rukou mě zbavilo letité migrény


reklama

Související témata: migréna , bolest hlavy , psychosomatika , řeč těla , Šárka Vávrová

reklama

Přečtěte si také

reklama