reklama

11 triků proti nočním můrám aneb Jak si přivodit sladké sny

Nesnášíte, jak se vám tchyně vměšuje do manželství, takže není až tak šokující, když se vám poslední hádka honí v noci hlavou a promítá se do vašich snů. Koneckonců je to způsob, jakým se mozek snaží vyrovnat s nevyřešenými konflikty, nepříjemnými zážitky a prostě se situacemi, se kterými si tak nějak neví rady.

Ale jak lze vysvětlit nedávný řetězec náhodných nočních můr a neuvěřitelně živých snů, který může za to, že jste se probudila unavená, nevyspalá a s mizernou náladou? Máme pro vás 11 překvapivých věcí, které ovlivňují, co se vám objeví ve snech, a jaká je pravděpodobnost, že si tyto můry budete pamatovat.

Přejeme vám sladké sny! Foto:

Část 1 z 11
Čichejte mátu Foto:
Zdroj: profimedia.cz
Vůně

Vedou sladké vůně ke sladkým snům? Jedna vědecká studie zjistila, že vůně květin během určitého okamžiku spánkového cyklu vede k příjemným snům, zatímco zápach síry je spojen se sny negativními. I když vědci říkají, že výsledky výzkumu nelze použít ve vaší ložnici (pokud je vůně šeříku cítit v pokoji celou dobu, nemá to na kvalitu spánku vliv). Daleko větší šanci na ovlivnění vašich snů má tak vůně slaniny, která do ložnice pronikne z kuchyně. „Sny jsou ochranou spánku. Místo probuzení můžete všechny rušivé podněty zvenčí začlenit do snu a ve spánku tak pokračovat,“ tvrdí J. Catesby Ware, vedoucí oddělení spánkové medicíny na univerzitě v Norfolku.

Horoskopy 2018

reklama

reklama