reklama

Velikonoční věnec: Podrobný návod krok za krokem

Velikonoční věnec Foto:
Velikonoční věnec
Foto: Můj květinový ateliér

Jarní dekorace patří k těm nejkrásnějším. A ty velikonoční obzvlášť. Jsou plné barev, světla a života a můžete se při jejich výrobě pěkně vyřádit.

 

Velikonoce jsou pro někoho svátky jara, pro jiného nejvýznamnější křesťanský svátek. Tak či tak jsou po dlouhé zimě vítanou změnou, kdy se příroda probouzí, prodlužují se dny a přibývá slunečního svitu. A mnozí z nás právě v této době pocítí potřebu pěkně si to doma uklidit a následně vyzdobit.

Velikonoční věnec můžete mít jako dekoraci dlouho před i po svátcích, protože je ze stálezeleného keře zimostrázu (buxus). A když nepoužijete tradiční symboly Velikonoc (vajíčka, zajíčky apod.) a ponecháte věnec pouze se zelení, hyacinty nebo stuhami – může posloužit i jako perfektní čistě jarní dekorace, která vám na stole dokonce krásně pokvete!

Co budete potřebovat:

 • slaměný korpus o průměru 25 cm
 • zimostráz (buxus)
 • hyacinty s cibulí, ne řezané, 2 ks
 • mech typu „platmos“ nebo jiný dle vlastního výběru
 • vázací drát
 • lepicí pistoli
 • vyfouknutá vajíčka, 3 ks
 • cibulky – sazečky, 5 ks
 • jidášky, 2 ks
 • stuhy, cca 2 m
 • peříčka, cca 14 ks a další velikonoční dekorace dle vašeho vkusu

Velikonoční věnec 2_budete_potrebovat Foto:

1. Ke slaměnému korpusu přikládejte a vázacím drátkem připevňujte nastříhané větvičky zimostrázu. Větvičky by neměly být ustřihnuté příliš dlouho dopředu, aby lístky neseschly a při práci neopadávaly.

Velikonoční věnec 3_postup Foto:

2. Očistěte šupinaté hlízy hyacintů a drátkem je připevněte ke korpusu. Cibulky pravidelně roste, aby mohl hyacint vykvést.

Velikonoční věnec 4_postup Foto:

3. Lepicí pistolí přilepujte všechny další dekorace – začněte od těch nejvýraznějších, což budou pravděpodobně vyfouklá (a případně i nabarvená) vajíčka. Můžete použít celá, nebo jen půlky.

Velikonoční věnec 5_postup Foto:

4. Připravte si jednoduché mašličky a připevněte je drátkem rovnoměrně po obvodu věnce.

Velikonoční věnec 6_postup Foto:

5. Tavnou pistolí postupně přilepte další velikonoční dekorace podle vlastního vkusu. Je dobré je barevně sladit buď do pastelových barev, či do zářivých, nebo použít naopak pouze přírodniny.

TIP

My jsme použili jako jednu z klasických velikonočních dekorací tzv. jidášky. Krásně budou vypadat i velikonoční perníčky. 

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

obalka_muj_kvetinovy_atelier Foto:

Kniha potěší všechny kreativní milovníky květin a květinových dekorací, ať už je pro ně floristika pouhým koníčkem, nebo přemýšlejí o profesionální dráze. 

Její autorka, zkušená a úspěšná floristka Markéta Keclíková, zasvěcuje čtenáře srozumitelnou a čtivou formou do základů praktické floristiky, jejích technik a pojetí, ale kniha obsahuje také řadu užitečných rad týkajících se nákupu květin, péče o ně a jejich vlastností.

Jedinečnost knihy spočívá v podrobném popisu doprovázeném detailní fotodokumentací nejrůznějších květinových vazeb, věnců, svícnů, aranží a dalších nápadů na dárky z květin napříč ročními obdobími, svátky a slavnostními událostmi. Obsahuje přes 200 návodných a ilustračních fotografií, podle kterých dokáže i začátečník vyrobit půvabnou a originální dekoraci nebo dárek pro dívku, ženu či muže.

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Jsou veselé a každému udělají radost Foto:

Velikonoční cukroví: Krásná dekorace i dárek pro koledníky

Sladké cukroví nepatří jen k Vánocům. Upéct si ho můžete i na Velikonoce. Nejenže vypadá krásně. Udělá radost každému, kdo ho od vás dostane pro štěstí.

Článek

Spousta krásných věcí se dá vyrobit snadno a za pár korun Foto:

Vylaďte si domov na Velikonoce: Super nápady na hand made dekorace!

Otevřete dveře dokořán velikonočním svátkům. V kurzu jsou opět DIY dekorace a jedno jim opravdu upřít nemůžeme - stojí pár kaček a jsou rozhodně ve všech směrech originální.
Horoskopy 2018

reklama

reklama