reklama

Jak vybírat náušnice? Řiďte se tvarem a barvou svého obličeje

Každému tvaru obličeje sluší jiné náušnice Foto:
Každému tvaru obličeje sluší jiné náušnice
Foto: Thinkstock

Krásné náušnice dokážou dodat ten pravý šmrnc celkovému vzhledu. Důležité je ale dát si pozor při jejich výběru. Kromě osobního vkusu je zásadní pořídit si takové náušnice, které nejlépe sedí k tvaru obličeje a barevnému tónu pleti.

 

Nejprve se podíváme na barevný odstín pokožky. Pokud jste spíše světlý typ, tak se k vám bude hodit stříbro nebo bílé zlato. Dámy s olivovou pletí krásně vyniknou ve zlatě nebo výrazně barevných odstínech. V létě se nebojte sáhnout ani po výrazných neonových barvách nebo korálových špercích. Při výběru je samozřejmě také důležitý váš osobní vkus, styl oblékání a barva vlasů. Nejdůležitějším faktorem by ale měl být tvar obličeje, ten pomůže určit, jaký typ šperků, především pak náušnic, se k vám hodí. Ženě s kulatým obličejem jistě budou slušet jiné šperky než té s oválným.

Kulatý obličej

round-face-earrings Foto:

„Dámy s kulatým obličejem by se měly vyvarovat velkých kruhů, které mohou tvář ještě více zakulatit. Noste náušnice, které opticky obličej prodlouží. Mezi takové patří veškeré visací náušnice. Dovolit si můžete i náušnice ve tvaru čtverců, trojúhelníků nebo obdélníků. Nejlepší volbou jsou visací nebo větší kamínkové náušnice,“ radí Petra Vacková z Vivantis.cz. Vhodné nejsou příliš drobné náušnice.

Trojúhelníkový tvar

trojui Foto:

Pokud máte trojúhelníkový tvar obličeje, tak vám padne asi nejvíce možných variací náušnic. Vaší tváři budou lichotit kruhové tvary, kapky, pyramidy či ovály. Menší tvary náušnic sluší více dámám s kratšími vlasy. U tohoto tvaru obličeje doporučujeme vyhýbat se fádním, nevýrazným a příliš malým náušnicím.

Hranatý obličej

square-face-earrings Foto:

Ten mívají lidé s ostřejšími rysy, proto nejsou vhodné mohutné náušnice, které obličej nezjemní. Nenoste náušnice s geometrickými tvary. Ideální jsou kruhové a oblé tvary, které zjemní rysy tváře.

Oválný tvar

oval-face-earrings Foto:

„K tomuto tvaru obličeje sluší modely s oblými tvary. Sem můžeme zařadit cvočky, slzy, ovály nebo spirálky. Vhodné jsou i malé náušnice z perel, zirkonu, briliantů či jiných drahých kamenů, radí Petra Vacková.

Pokud ráda nosíte visací náušnice, vyhýbejte se takovým, které přesahují hranu obličeje. V takovém případě vám obličej opticky ještě více prodlouží. 

Foto: wixonjevelers.com

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Ač jsou z papíru, vydrží tyhle šperky opravdu dlouho Foto:

Představujeme mladé tvůrce: K tvorbě origami šperků mě inspiruje samotný papír

Terezie Tunková stojí za značkou Atelier MATE. Má dvě životní vášně – skládá šperky z papíru a pořádá akce pro všechny milovníky autorské tvorby, Dyzajn market.

Článek

Parfém: 5 chyb Foto:

Parfém: 5 chyb, které nejčastěji děláme při jeho aplikaci

Ačkoli nanášení parfému vypadá na první pohled triviálně, často při něm děláme chyby, kvůli kterým pak není intenzita vůně dostačná nebo to naopak s vůní přepískneme.


Horoskopy 2018

reklama

reklama