reklama

10 zásadních důvodů, proč si dopřávat olivový olej nalačno každý den

Olivový olej je velký pomocník v kuchyni i pro vaše zdraví Foto:
Olivový olej je velký pomocník v kuchyni i pro vaše zdraví
Foto: istock.com

Olivový olej obsahuje mnoho makronutrientů (cukry, tuky, bílkoviny), mastných kyselin a vitaminů. Je to velmi cenný produkt pro naše zdraví. Přinášíme 10 skvělých důvodů, proč si každý den dopřát lžíci tohoto zázraku – ideálně nalačno!

Léčí tlusté střevo

Olivový olej chrání buňky před poškozením, které může vést v nejhorším případě až k rakovině. Zlepšuje také průchodnost střev a účinně bojuje proti zácpě.

Zlepšuje pleť, nehty i vlasy

Olivový olej zlepšuje stav nehtů, pleti i vlasů. Má úžasné zjemňující a vyživující účinky. Také podporuje růst – vaše vlasy i nehty porostou mnohem rychleji. Můžete ho využít i jako masku na vlasy či zábal na ruce, ale vždy pamatujte, že nejúčinnější je, když je užíván vnitřně.

Čistí játra

Játra mají pro vaše zdraví velmi důležitou funkci – čistí naše tělo! Proto je potřeba je udržovat v dobré kondici a dopřát jim jednou za čas detoxikaci. I k tomu je olivový olej vhodný. Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, promíchejte ve sklenici 2 lžíce oleje a šťávu z 1/3 citronu.

Pomáhá s hubnutím

Olivový olej obsahuje doslova obrovské množství mastných kyselin, které jsou tím správným typem tuků, které vás zasytí a zároveň prospívají vašemu tělu. Je to ta nejlepší náhrada za máslo a nemusíte bát, že přiberete.

Zlepšuje imunitu

A toto se obzvlášť v těchto měsících hodí. Mastné kyseliny, které jsou v olivovém oleji obsažené hrají velkou roli v různých funkcí vašeho imunitního systému a dokonce pomáhá i pří léčbě různých autoimunitních onemocnění.

Chrání vaše srdce

Existují dva typy cholesterolu: LDL (zlý) a HDL (hodný). Zlý cholesterol je potřeba udržovat na co nejnižší míře a naopak zvyšovat hladinu toho hodného. A jak na to? Ideální cesta je pomocí středomořské stravy, která obsahuje obiloviny, zeleninu, ovoce a olivový olej!

Bojuje proti zánětu

Olivový olej funguje jako ibuprofen – dokáže bojovat proti zánětům. Výzkum ukázal, že 3-4 lžičky olivového oleje působí stejně účinně jako 10% dávky ibuprofenu. A to je rozhodně lepší a přirozenější cesta!

Udržuje zdravou hladinu cukru v krvi

Olivový olej výrazně snižuje cholesterol a cukr v krvi. To znamená, že je velmi vhodný i pro diabetiky a celkově prospívá vašemu kardiovaskulárnímu systému.

Chrání mozek

Mozek je potřeba udržovat v kondici a jednou z cest, jak na to, je konzumovat olivový olej. Ten totiž dokáže snižovat riziko Alzheimerové choroby a zlepšuje paměť.

Prima bonus na závěr

Máte pocit, že by vaše prsa mohla být větší, pevnější nebo rovnou oboje najednou? Jendou z možností je postoupit plastickou operaci, což je poměrně drahá a bolestivá varianta. Mnohem lepší je dopřávat si pravidelnou masáž olivovým olejem. Každý den po dobu 10-15 minut. A už za měsíc uvidíte výsledky!

Mohlo by vás také zajímat s oblasti olejů:

Článek

Můžete použít olivový olej, ale úplně nejlepší je kokosový Foto:

Převalování oleje: Ochrání a vybělí vám zuby a zbaví vás migrény

Slyšeli jste už někdy o takzvaném oil pullingu? Anglické sousloví lze volně přeložit jako převalování oleje v ústech. Jde o starobylý ájurvédský rituál, který je známý...

Článek

Je vzácný a stačí ho jen pár kapek Foto:

Arganový olej neboli marocké zlato: Jak ho nejlépe využít?

Arganový olej je jeden z nejvzácnějších a nejdražších olejů na světě. Často je nazýván "marockým zlatem" a je vysoce ceněný pro své kosmetické i výživové vlastnosti.

Článek

Tea tree olej je přírodní zázrak Foto:

Tea tree olej: Přírodní zázrak, který noste v kabelce

Tea tree olej považovali původní obyvatelé Austrálie za boží dar. Nelze než s nimi souhlasit. Jen pár kapek tohoto přírodního zázraku dokáže totiž výrazně ulevit od mnoha...

autor: Martina Hrušková

Horoskopy 2018

reklama

reklama