reklama

Ozón jako lék: Terapie, která dokáže i zázraky

Ozón dokáže pomoci i s léčbou nádorových procesů  Foto:
Ozón dokáže pomoci i s léčbou nádorových procesů
Foto: archiv

V nadlimitních koncentracích je ozón toxický plyn. Pokud je ale vyroben z čistého medicinálního kyslíku, lze ho využít u široké škály onemocnění, zejména v jejich prevenci. Proč vyzkoušet ozónovou terapii?

Ozónová terapie je léčba aplikací aktivního kyslíku – směsi kyslíku a ozónu (O3), která zlepšuje využití energie na buněčné úrovni. Lze se setkat i s termínem biooxidační terapie či ozonoterapie. K terapeutickému využití ozónu došlo poprvé v roce 1916.

Regenerace buněk

Každá buňka potřebuje dostatek energie pro svoje procesy, dostatek kyslíku na vnitřní dýchání, schopnost detoxikace a schopnost sebeobrany (imunity). Rozpadem ozónu na kyslík dojde v buňce nejen k okysličení (ze dvou molekul ozónu vznikají tři molekuly kyslíku), ale i k uvolnění energie, a to 143 kJ na 1 mol ozónu. Tato energie je následně využitelná pro regeneraci uvnitř buněk.

Formy použití ozónové terapie

Ozonizovaná voda

Je určena k pitným kúrám a výplachům. Používá se při zánětlivých onemocněních střev nebo u zákroků v ústní dutině.

Ozonizované oleje a masti

Jsou vhodné na spáleniny a plísňová onemocnění.

Sáčky naplněné ozónem

Aplikují se při diabetické noze, bércových vředech nebo při mykotických infekcích.

Léčba ve formě lázní (balneoterapie)

Je vhodná na prokrvení kůže, svalů a úpravu metabolismu.

Nitrožilní aplikace

Lze ji využít při poruchách venózního řečiště.

Vnitrosvalová aplikace

Používá se v onkologii, je vhodná na zlepšení imunity.

Aplikace do kůže

Používá se pro místní ovlivnění.

Kloubní aplikace

Je vhodná při artróze.

 

Prevence diabetu, arteriosklerózy i rakoviny

Pro naše tělo je velmi nebezpečný každodenní stálý stres. Stresovaní nejsme jenom navenek, ale stejný pocit zažívají i naše buňky. Stres působí tak, že buňka, i když má dostatečný přísun kyslíku, nemusí tento kyslík umět využít. Místo aby vstupoval do reakcí nutných pro život buňky, uvolňuje se ve formě peroxidů či volných radikálů a ty jsou pro buňky jedovaté. Kromě toho podporuje vznik kyselin a změnu pH v buňkách. To může vést k diabetu, arterioskleróze, potížím s cholesterolem či k nádorovým procesům. Ozónová terapie řeší tyto problémy tím, že mobilizuje enzymy, které umějí zabránit vzniku volných radikálů, peroxidů, zvýšeného množství CO2 a tím zvýšené kyselosti buněk.

Článek

Příčinou oslabené imunity může být i to, že nejíme dostatek syrové stravy Foto:

Máte oslabenou imunitu? OTESTUJTE SE!

Nezdravý životní styl, málo spánku či extrémní hygiena způsobují, že jsme mnohem více nemocní než dřív. Jak se dá zjistit, že je naše imunita oslabená?

 

Posílená imunita

Ozón působí na bílé krvinky (lymfocyty). Sledováním byl prokázán imunostimulační efekt u mnoha infekcí, včetně virových. Kromě toho byl pozorován i účinek na krevní destičky (trombocyty) zásahem do mechanismu srážlivosti i funkce prostaglandinů. Trombocyty mají funkci i při alergických zánětlivých stavech, u autoimunních chorob a při hojení ran. Velmi často se podaří vypěstovat bakterie, které přežívají nitrobuněčně. Ukazuje se, že tyto bakterie mají význam u mnoha chorob, např. u arteriosklerózy, ale třeba i artrózy či některých malignit. Tato onemocnění významně vyčerpávají imunitní systém. Ozón jako plyn, který má vliv na bakterie, viry a plísně proniká do buněk zcela bez problémů. Má proto velký význam u nitrobuněčných infekcí.

Článek

Nepodceňujte péči o krk a dekolt Foto:

Citlivá pleť trápí 79 procent žen. Není to i váš problém?

Z dermatologických výzkumů vyplývá, že citlivá pleť je mnohem rozšířenějším typem pokožky, než se může zdát. S nepříjemnými příznaky citlivé pleti se každodenně setkávají...

 

Prokrvení organismu

Ozónoterapie zlepšuje průtokové vlastnosti červených krvinek (erytrocytů). Odstraňuje se jejich řetízkování a dochází k rovnoměrnému rozptýlení. Ovlivněním membrán se zvyšuje jejich flexibilita a tím dochází i ke zlepšení průtokových vlastností a transportu kyslíku. Pružnější krvinky se protlačí do menších cévek, mikrokapilár. A protože krvinky nekolují v krvi v hloučcích, ale rozptýleně, zvětší se i jejich celková plocha, kyslíku se přenese více a zvýší se parciální tlak kyslíku ve tkáni (PO2).

Na co je to dobré:

- Prevence buněčného stárnutí

- Zvyšování výkonnosti a odolnosti organismu

-  Regenerace pokožky a zvýšení její elasticity

-  Podpora prokrvení tkání

-  Čištění pleti (prevence tvorby komedonů a léčba akné)

- Zvýšení vstřebávání účinných látek z kosmetických přípravků

- Urychluje hojení po úrazech a operacích

 

Názory odborníků

„Ozón je pravděpodobně jednou z nejzázračnějších léčebných terapií, které jsou na naší planetě v této době k dispozici. Prostřednictvím okysličování se může úspěšně léčit široké spektrum závažných degenerativních stavů včetně rakoviny, srdečně-cévních onemocnění, cukrovky, onemocnění jater a ledvin,“ říká homeopat Louise McClean.

„Terapii používám nejraději u diabetiků pro zlepšení prokrvení, u nehojících se zlomenin a ran. Dále u chronických infekcí, včetně virových, a u stavů vyčerpání po fyzické či psychické námaze – po sportu, u syndromu vyhoření a jako podpůrnou léčbu u nádorových onemocnění,“ říká MUDr. Milan Veselý ze Střediska reflexní terapie.

Kolik to stojí?

od 600 Kč za aplikaci nitrožilně

Kde?

• Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, tel.: +420 222 582 002, www.auraclinic.cz

• Ozonoterapie Karlovy Vary, U Imperiálu 14, Vila Orplid, tel.: 603 2689 95, www.uem.cz

• Středisko reflexní terapie, Bludovická 396, Praha 9, tel.: 283 920 662, www.srt.cz

• Aplikace O3 s.r.o., Opatovická 160/18, Praha 1, tel.: +420 602 456 862, www.aplikaceo3.cz

 

Zdroj: časopis Health&Beauty 

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Nový banner HB Foto:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.

Horoskopy 2018

reklama

reklama