Astročlánky

Aktualizováno 16. srpna 2022 14:56

Anna Kopečková

Znamení zvěrokruhu a škola: Který předmět milují Berani a v čem vynikají Lvi?

Možná jste do školy chodili rádi, možná s velkým sebezapřením. Ať tak či tak, jistě byl alespoň jeden předmět, na který jste se těšili. Třeba proto, že jste v něm byli dobří. Napadlo vás někdy, že by to mohlo souviset s tím, v jakém znamení jste se narodili? Které školní předměty jsou pro jednotlivá znamení zvěrokruhu ideální?

Beran – tělocvik

Berani jsou aktivní a soutěživí. Je tedy hodně pravděpodobné, že jejich nejoblíbenějším předmětem se stane tělocvik, v němž se mohou nejen pohybově vyřádit, ale uplatnit v něm i svého soutěžního ducha. Pokud jste bývali členy sportovních družstev, která válcovala ostatní na různých školních přeborech, možná za to mohou vděčit právě vám.

Býk – dějepis

Pokud jde o sportovní aktivity, jsou Býci pravým opakem Beranů. Fyzička a vůbec jakýkoli rychlejší pohyb jim moc neříkají a hodiny tělocviku pro ně bývají spíš utrpením. Býk nikam nespěchá, má rád svou pohodu a klídek, a když při tom může ještě ležet na gauči, je to naprosto ideální. A také se v myšlenkách často vrací do minulosti. Právě proto by mohl být jeho nejoblíbenějším předmětem dějepis. To, co se stalo v minulosti, už mu nikam neuteče, může se stále dokola probírat historickými událostmi. Zatímco spolužákům stačí, když si zapamatují datum upálení Jana Husa, Býka zajímá všechno – jak vypadal, co učil, proč ho upálili a možná si bude chtít udělat i výlet do Kostnice.

Blíženci – jazyky

Silnou stránkou všech Blíženců je komunikace a právě čeština je předmětem, ve kterém mohou ve škole vyniknout. Český pravopis, slohové práce, nic z toho jim nedělá větší potíže. Tolik obávané diktáty možná někteří Blíženci píšou vysloveně s radostí. Stejně dobře jim jdou i cizí jazyky a nic je nepotěší tak, jako sešitek plnící se anglickými, španělskými nebo třeba německými slovíčky.

Rak – český jazyk

S Blíženci mají Raci jednu věc společnou – lásku k jazykům. Jenže zatímco Blíženci jsou excelentní nejen v češtině, ale i v cizích jazycích, Rakům jde spíš rodný jazyk. Obzvlášť milují literaturu a chvíle, kdy si můžou zalézt někam do kouta (rozumějte do křesla nebo s baterkou pod peřinu) a louskat jeden román za druhým.

Lev – jakýkoli umělecký předmět

Lvi jsou kreativní a navíc to jako typičtí extroverti rádi dávají na odiv. Nudné předměty bez možnosti sebevyjádření nejsou nic pro ně. Taková výtvarka, kde mohou tvořit něco velkého, nebo hudebka, v níž si mohou pořádně od plic zazpívat a předvést celé třídě, jak krásně umějí foukat na flétnu, to je pro Lvy to pravé. A co teprve, když Lva přihlásí rodiče na dramatický kroužek!

Panna – matematika

Pečlivé a perfekcionistické Panny mají analytické myšlení. Umí věci rozkouskovat tak, aby je pak daly dohromady a dospěly ke správnému výsledku. A o tom je i matematika. Předmět, který nepatří mezi žáky k oblíbeným, nicméně právě Panny si s ním umí velmi dobře poradit. Všechny ty vzorečky, rovnice, derivace… Pro zrozence v tomto znamení žádný problém.

Váhy – umělecké předměty

Váhy si potrpí na estetiku a milují umění. Proto se jim líbí předměty, kde se něco hezkého tvoří, ať už jsou to obrázky, nebo třeba hudba. Na rozdíl od Lvů, kteří tyhle předměty milují proto, že se mohou předvést, Vahám dělá radost samotný proces tvoření. A mnoho Vah i pár těch „uměleckých děl“ za svá školní léta vytvořilo. Váhy milují také aktivity, při nichž mohou být v kontaktu s ostatními. Nadchnou se tedy pro jakékoli umělecké projekty, které vyžadují spolupráci.

Štír – matematika a fyzika

Štíry na umění nebo jazyky moc neužije. Stejně jako Panny mají analytické myšlení, které je ale v jejich případě intuitivnější. Proto mohou vyniknout nejen v matematice, ale třeba také ve fyzice. Nedělá jim potíže řešit různé zapeklité rovnice. S oblibou se noří i do různých záhad a lákavé pro ně může být vše, co souvisí s vědou. Ta je totiž plná tajemství, což Štíry velmi přitahuje.

Střelec – zeměpis

Extrovertní Střelci milují dobrodružství a nejrůznější cesty za poznáním. Je-li nějaký předmět, který je rozhodně nebude nudit, pak je to zcela jistě zeměpis. A obzvlášť lákavá by pro ně mohla být světová geografie. Fakta o přírodě a jedinečných aspektech různých zemí, to je to, co Střelci doslova hltají.

Kozoroh – cokoli, co souvisí s financemi

Praktičtí a disciplinovaní Kozorozi jsou hodně zaměření na kariéru. Práci a peníze berou velmi vážně. Na základní škole by je mohla uchvátit matematika, díky které si mohou všechno hezky spočítat. Na střední škole by se pak okruh oblíbených předmětů mohl rozšířit o další předměty, v nichž se probírají finance, například účetnictví.

Vodnář – počítače nebo chemie

Vodnáři jsou pověstní svou inteligencí a pokrokovými, originálními způsoby myšlení. Bavit by je v nižších ročnících mohla matematika nebo přírodověda. Ale opravdu na své si přijdou až na druhém stupni, kdy se začíná učit chemie a žáci jsou zasvěcováni také do tajů počítačového programování. U obou předmětů nestačí se látku jenom nabiflovat. Musíte u nich i hodně přemýšlet a při řešení úloh postupovat pěkně krok za krokem, aby vám třeba (hlavně v chemii) pod rukama něco nebouchlo.

Ryby – výtvarka a spol.

Trpělivé a kreativní Ryby milují, stejně jako Lvi a Váhy, umění. A tak najdou zálibu právě ve školních předmětech, které jsou s uměním spojené. Ať už je to výtvarné umění, hudba nebo divadlo. Baví je zejména předměty, kde mohou něco tvořit. Na rozdíl od Lvů se ale nepotřebují předvádět. A na rozdíl od Vah, které rády pracují ve skupině, si Ryby raději něco kreslí někde v koutku a samy a do skupinových projektů se zapojují jen v případě, že není jiná možnost.

Netrefili jsme se? Jste Rak, který si dodnes nezapamatoval vyjmenovaná slova po B? Nebo Vodnář, který z chemie několikrát skoro propadl? Nezapomeňte, že vaše sluneční znamení tvoří jen zlomek horoskopu. Jistou roli hraje například vaše měsíční znamení, ascendent, vládnoucí planeta a další aspekty. Astrologie je taková kosmická DNA. Ne každý kousek genetického materiálu se projeví během našeho života, ale je tam určitý potenciál.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.