Dnes je manžel i táta. Dřív ale Vojta Kotek řešil problémy s ženami i komunikací

Kotek promluvil o dítěti

Ještě nedávno se trápil nad tím, že najít tu pravou lásku je pro něj zřejmě nemožné. Zároveň se svěřil, že se na něm pandemie podepsala možná víc než na ostatních. Dnes už však Vojta Kotek nepochybně na podobné chmury nemyslí, za poslední rok se totiž jeho život otočil zcela novým směrem.

Zatímco jeho herecká i režijní hvězda pomalu a jistě stoupala, Vojta Kotek dlouhou dobu platil za vztahového smolaře. Hned dvě bývalé přítelkyně – Terezu Rambu (tehdy ještě Voříškovou) a Bereniku Kohoutovou – mu svého času přebral kolega a kamarád Kryštof Hádek. Ani následující vztahy nedošly ke svému šťastnému konci – tanečnice Jessica Monteiro mu například dala kopačky kvůli bujarému způsobu života.

Tu pravou veřejnost nejdřív považovala za trenérku

V první polovině roku 2021 však začal chodit běhat s neznámou dívkou, o níž se zpočátku vůbec nic nevědělo. První názor médií, že by mohlo jít o Kotkovu trenérku, dementoval sám herec. „Já jsem čekal, kdy tam zabrousíte… To ale není moje trenérka,“ kápnul v březnu 2021 božskou Vojta pro pořad Showtime. Na Karlovarský filmový festival už v létě téhož roku dorazil ruku v ruce s neznámou spoluběžkyní, z níž se vyklubala partnerka Radana.

Že je to konečně ta pravá, se potvrdilo letos na konci června, kdy si Vojta Kotek Radanu po více než ročním vztahu vzal za manželku na louce nedaleko Orlíku. A jak už to tak bývá, původně utajovanou svatbu nakonec na fotkách vidělo celé Česko. Za skvělé počasí dle hercových slov novomanželé vděčili jeho zesnulému otci.

„Uprostřed nejvíc deštivých dní, které jsme v republice zažili, na tu chvilku vysvitlo sluníčko. Věřím tedy, že to tam nahoře zařídil táta, který už tady s námi nemohl být,“ svěřil se Vojta pro Showtime a dodal, že o svatbě novinářům neříkali, jelikož mu přijde hloupé něco takového oznamovat nejen příbuzným a přátelům, ale i široké veřejnosti.

Dřív měl pocit, že s ním nelze vydržet

Byť na první pohled Vojta Kotek vždy a všude působí sebevědomým dojmem, přičemž trousí jeden vtípek za druhým, uvnitř to není vždy tak jednoduché. Ostatně již při svých nezdarech s partnerkami pro Český rozhlas tehdy poznamenal: „Před pár lety jsem plánoval, že touhle dobou už budu mít děti. Byly doby, kdy jsem to řešil dost intenzivně. Vztahy jsou mé slabé místo. Ty se mi prostě nedaří. Mám pocit, že je se mnou těžké vydržet.“

O tom, že se na něm velmi negativně podepsala také covidová pandemie, se zase svěřil v loňském rozhovoru pro Deník. Kromě nějakých těch kil navíc si Vojta dle svých slov z lockdownů odnesl také horší schopnost navazovat či udržovat sociální kontakty. „Určitě se na mě podepsala covidová pandemie, která nás všechny uvěznila doma, což se samozřejmě odrazilo nejenom na fyzické kondici, ale i na sociálních kontaktech,“ přiznal Kotek.

Pandemie Vojtu dosti poznamenala

„Přiznám se, že já sám jsem stále ve fázi, kdy nejsem moc schopný komunikovat s ostatními. Když přijdu třeba na představení do divadla, těžko hledám témata k hovoru. Cítím se izolovaný, jakoby za tlustým sklem, a vlastně se mi pocitově ani nikam nechce,“ svěřil se upřímně v rozhovoru herec na začátku roku 2022.

Jak už bylo ale řečeno, za poslední rok se v jeho soukromém životě mnohé změnilo a zřejmě nejšťastnější novina dorazila na začátku října, kdy se s manželkou Radanou stali rodiči. Narodil se jim totiž syn, který dostal netradiční jméno Hubert I. Šman Kotek. Vojta dokonce porušil svůj tradiční „rádiový klid“ na Instagramu a sdílel fotografii svého novorozeného syna. Že už jsou veškeré chmury pryč a nyní se maximálně soustřeďuje na své rodinné štěstí, pak dokázal dalším vzácným rodinným snímkem se synem i manželkou.

V den svých 35. narozenin 8. ledna pak překvapil další fotografií z Divadla Járy Cimmrmana, kde dříve šéfoval jeho otec, k níž napsal: „Dneska mi je sice už 35 let, nicméně jsem téměř bezkonkurenčním benjamínkem souboru. Je to 10 let, co s klukama hraju, ale tady v divadle jsem tak nějak už od narození. Pořád se stejně vnímám trochu jako host. Pyšnej a obrovsky vděčnej. Tady jsme se sešli všichni a stejně nás hrozně moc chybí. Díky vám, pánové, za vše. A díky, táto! A mámo!“


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.