Celebrity

4. března 2024 11:50

Eliška Reiglová

Eva Pavlová o časech na ubytovně: Jeden stůl, noční hraní na kytaru a nevyspané dítě

Už před prezidentskými volbami v roce 2023 mluvila Eva Pavlová (59) o tom, že pokud by se stala první dámou, věnovala by se pomoci matkám samoživitelkám. To dodržela a založila nadační fond, který pomáhá i jim. Sama ví, jak náročné je v této pozici být. Zavzpomínala na doby, kdy se svou dcerou pobývala na ubytovně, aby jí zajistila teplo a střechu nad hlavou.

Eva Pavlová vychovávala dceru sama a pár let měla hluboko do kapsy. S prezidentem Petrem Pavlem se seznámila při práci v armádě a po letech vztahu se v roce 2004 vzali. Život ji naučil skromnosti, přehnaně vysoké nároky tak nemá. A to ani na bydlení. Důležitější je pro ni, v jakém prostředí se nachází než velikost pokojů.

„Nejlíp se cítím někde, kde je příroda. A nemusí to být vůbec velké, aby se tam člověk cítil příjemně. Třeba na chalupě, kde tu zahradu mám okolo,“ řekla první dáma ve videopodcastu Seznam Zpráv s názvem Dáma a švihák. Zavzpomínala také na doby, kdy si nemohla tak úplně vybrat, kde bude žít.

Střecha nad hlavou

Než se jí začalo dařit lépe, musela se Eva Pavlová spokojit s málem. „S dcerou jsem chvíli žila na ubytovně, než jsme si našly bydlení. Měly jsme tam jeden stůl a dvě postele, ale člověk byl v teple,“ svěřila se. Přiznala zároveň, že s ohledem například na klid či soukromí nebyla ubytovna zdaleka ideální.

Čtěte také: Poznávací znamení ve stylu Evy Pavlové, inspiruje se i Lady Dianou. Jakou barvu nemá v lásce?

„U nás byla veselá děvčata, která hrála v noci na kytaru a bavila se, takže se mi dítě moc nevyspalo. Všechno se ale dá zvládnout,“ zavzpomínala první dáma, která se spolu s manželem a domácím mazlíčkem, kočkou Mickou, v loňském roce nastěhovala do klasicistní Lumbeho vily v Praze.

Pomoc samoživitelkám

Eva Pavlová si v životě prošla i velmi těžkými zkouškami, o to větší pochopení má pro všechny, kteří se aktuálně nacházejí v náročné situaci. „V jednom období jsem chodila pro dítě kupovat jen pár koleček šunky,“ zavzpomínala v pořadu Showtime se slovy, že by se nemělo stávat, aby měly samoživitelky jen 50 korun na den.

V listopadu loňského roku první dáma založila nadační fond, který se zaměřuje na poskytování pomoci a prostředků v různých oblastech naší společnosti – a jednou z nich jsou právě i matky samoživitelky a otcové samoživitelé. Jejími nejbližšími spolupracovníky ve správní radě jsou Eva Ridvalová a Josef Blaho.

Podívejte se na předvolební rozhovor s Evou Pavlovou, v němž o pomoci samoživitelkám hovořila:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.