Celebrity

2. března 2023 06:01

David Laštovka

Krutá smrt herce Jiřího Pechy. Bojoval s rakovinou, rok před smrtí nevycházel z domu

Od smrti nezapomenutelného českého herce Jiřího Pechy právě uplynuly čtyři roky. Patřil mezi nejbližší kamarády Bolka Polívka. Miloval život a legraci a neuměl se šetřit. Poslední rok života se pro něj stal utrpením.

Herec Jiří Pecha poslední roky bojoval s rakovinou, svůj osud ale nesl velmi statečně. Snažil se hrát, dokud měl síly a umožňoval mu to jeho zdravotní stav. Před kamerou se naposledy objevil ve třech komediích režiséra Zdeňka Trošky. Na place vždycky ožil a dokázal podat stoprocentní výkon.

„V prvním díle byl krátce po chemoterapiích, ale byl statečný. Sebral se tak, že ve filmu není vůbec znát, jak silné měl bolesti. Ve dvojce a trojce už byl zdravý jako rybička. Říkal mi: ‚Jsem starej vůl, všechno mi to zapříčinilo kouření. Přestal jsem, dal jsem na radu pana doktora, vypustil jsem i alkohol. Tělo se najednou úplně vzpamatovalo a cítím se najednou výborně.' Vypadal báječně, pořád byl skvěle naladěný, asi kvůli tomu pocitu, že si myslel, že je zdráv,“ prozradil webu Prima Ženy Troška.

Zdrcený Bolek Polívka neskrýval slzy

Rakovinu však bohužel nepřekonal. Navíc se přidaly další vážné zdravotní problémy. Potýkal se s onemocněním žaludku, ledvin, trápily ho vředy, kvůli kterým musel podstoupit několik operací. Poslední rok už vůbec nevycházel z domu. Zemřel 28. února 2019 ve věku 74 let. Smrt zdrtila nejen rodinu, ale také kolegy.

ČTĚTE TAKÉ: Do Bolka jsem se zamilovala hned, říká Poullain. Šedé Československo ji šokovalo

Nejvíce Bolka Polívku, s kterým byli jako bráchové. „Byli jsme si hrozně blízcí. Byli jsme takoví probratimové. Peca dokázal vytvořit role nejen plebejské, ale i ty náročnější. Už nikdo nespočítá, kolik jsme toho strávili na jevišti, po zkušebnách, hospodách. Peco, boží člověče, nikdy na tebe nezapomeneme. Sbohem,“ uvedl dojatě na Pechově pohřbu Bolek Polívka.

Jiří Pecha, který patřil mezi zakládající členy brněnského Divadla Husa na provázku, v němž působil od roku 1967 až do roku 2017, byl dvakrát ženatý. Dcera z prvního manželství se odstěhovala do Austrálie, s druhou ženou Janou měl dvě dcery.

Sdílejte článek
Štítky nemoc rodina rakovina Bolek Polívka herec Zdeněk Troška Jiří Pecha Divadlo na provázku

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.